Misja "Napoli" rozpoczęta

5 czerwca 2020 | 22:23 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Wielkimi krokami zbliża się dzień powrotu piłki we włoskim wydaniu. Już 12 czerwca na zielonej murawie spotkają się zespoły Juventusu i Milanu, a dzień później dojdzie do rywalizacji Napoli z Interem. Podopieczni Antonio Conte nie marnują czasu i sumiennie starają się wykorzystać każdą jednostkę treningową.

Nerazzurri od razu weszli na dość wysokie obroty, co nie jest zresztą żadnym zaskoczeniem dla znawców warsztatu Conte i Pintusa. Od momentu powrotu do Appiano Gentile (8 maja), piłkarze mieli zaledwie trzy dni wolnego. Raport La Gazzetta dello Sport sugeruje, że zawodnicy pracują na bardzo wysokiej intensywności, którą można porównywać nawet do letnich przygotowań przed startem nowego sezonu. Conte pragnie przygotować swoich podopiecznych na prawdziwy maraton gier.

Pierwszy poważny test czeka już 13 czerwca w Neapolu, a stawkę będzie wielki finał Pucharu Włoch. Medialne przecieki sugerują, że zespół testuje kilka możliwych ustawień taktycznych od klasycznego 3-5-2, przez 3-4-1-2, aż po grę w 4-osobowym bloku obronnym.

Kluczowym zadaniem wydaje się, możliwie jak najlepsze, wpasowanie osoby Christiana Eriksena w ramy taktyczne. Duńczyk podobno prezentuje bardzo wysoką dyspozycję podczas treningów, więc grzechem byłoby nie wykorzystać jego olbrzymiego potencjału.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 3

excubitor

excubitor 6 czerwca 2020 | 16:32   

Nie no, Conte i czwórka obrońców? xD

superofca

superofca 6 czerwca 2020 | 21:36   

Protestują sobie, a później i tak to samo ustawienie zobaczymy.

Patryk7

Patryk7 7 czerwca 2020 | 08:33   

Do boju Nerazzurri. Nie mogę się doczekać rewanżu z Napoli. Mam nadzieję, że uda się nam odrobić stratę z pierwszego meczu i to my wejdziemy do finału. Formacja jest tu bez znaczenia byle przyniosło to pozytywny skutek.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich