CDS: Szereg nieporozumień w Interze

11 lipca 2020 | 16:49 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Atmosfera w Interze z pewnością nie należy obecnie do najlepszych. Wpływ mają na to ostatnie wyniki Nerazzurrich, które znacznie odbiegają od tego czego oczekują włodarze jak i kibice. Według Corriere dello Sport, Antonio Conte nie potrafi dogadać się z częścią współpracowników. 

Zdaniem dziennika, pierwszym punktem zapalnym są wizje transferowe szkoleniowca Mediolańczyków. Conte priorytetyzuje zakupy doświadczonych, ale i wiekowych zawodników, jak na przykład Edin Dzeko, Jan Vertonghen czy Arturo Vidal. Inaczej widzi to Suning, który preferowałby ściąganie młodych i utalentowanych piłkarzy, pokroju Sandro Tonalego czy Marasha Kumbulli.

Kolejną kością niezgody są publiczne wypowiedzi trenera Interistów, które nie są najlepiej odbierane w środowisku działaczy i sztabu czarno-niebieskich. 

Ostatnim spornym punktem jest intensywność treningów. Zdaniem Corriere dello Sport, część zawodników miała poprosić szkoleniowca o lżejsze zajęcia, ze względu na przemęczenie oraz problemy mięśniowe. Prośba ta, zdaniem dziennika, została odrzucona przez Antonio Conte. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 8

Snake

Snake 11 lipca 2020 | 16:51   

Ciekawe ile w tym prawdy. Jeśli jednak to mam nadzieję że nasi nie pozwolą na ściągnięcie wszystkich wymienionych staruszków bo to byłoby absurdalne.

banikowy

banikowy 11 lipca 2020 | 16:58   

Jeśli to prawda że zawodnicy poprosili o lżejsze treningi to znaczy że w systemie bezwzględnego grania co 3 dni nie dają rady się zregenerować. Nie wiem czy zarżnięcie zawodników ma przyszłość ale widząc ostatnie wyniki można wyciągnąć wnioski że nie.
Mam nadzieję że coś się zmieni.
Cieszy mnie fakt że zarząd nie chce ściągać emerytów a zdrowych, młodych perspektywicznych graczy którzy mają być przyszłością a nie przeszłością.

darren

darren 11 lipca 2020 | 16:59   

Samymi młodymi to my Juve nie zdetronizujemy. Trzeba znaleźć kompromis, dlatego Tonali, Hakimi, Kumbulla + Vidal i Dzeko. Do tego jeszcze ktoś na te lewe wahadło i jedziemy.

boxingdivision

boxingdivision 11 lipca 2020 | 17:03   

@banikowy - w takim klubie jak Inter nie powinno mieć miejsca coś takiego jak źle dobrany trening pod kątem meczów. Nad tym, żeby zawodnicy byli w 100% przygotowani, pracuje sztab ludzi i ekspertów. No, chyba że Conte wszystkich ma w nosie i sam dyktuje intensywność.

cipcior

cipcior 11 lipca 2020 | 19:45   

Jakoś mnie to nie dziwi, pisałem przed sezonem, że to kwestia czasu.

banikowy

banikowy 11 lipca 2020 | 20:00   

@boxingdivision, patrząc na grę naszych zawodników mam poważne wątpliwości pod tym kątem.
Jak tylko Conte ustalił sztab pojawiały się głosy że zawodnicy mogą mieć ciężko, patrząc na ich formę na boisku widać że nie mają oni za wiele sił...
Nie wiem ile w tym prawdy ale w Eleven mówili że niektórzy trenerzy odpuścili treningi typowo siłowe i organizują treningi pod kątem utrzymania wytrzymałości zawodników ze względu na napięte grafiki.
Analizując grę Brozovicia który od lat w Interze rozgrywał praktycznie wszystko można zauważyć że jest jakiś problem jeśli gość w tym sezonie 2 razy już pauzował z powodu problemów mięśniowych i w ostatnim meczu już koło 50-60 minuty nie był w stanie nadążyć za niektórymi akcjami...

Oba

Oba 11 lipca 2020 | 20:01   

Conte jest narcyzem, który nic nie zmieni bo jest przekonany o swojej nieomyslnosci. Jeszcze trochę, a być może już teraz nie utrzyma szatni. Widać po intensywności w meczu, że piłkarze mogą mieć rację, poza tym nie rotuje odpowiednio składem, robiąc za późno zmiany. Ci którzy siedzą na ławce nie dostają szansy na odmienienie meczu bo wchodzą za późno. Lada moment z obiecującego projektu na jesieni zostaną zgliszcza i nie będzie to tylko wina słabych piłkarzy.

inter00

inter00 11 lipca 2020 | 21:14   

Jeżeli chodzi o transfery to musi być balans pomiędzy obiema kategoriami zawodników. A co do treningów jeżeli to prawda to wychodzi tu tylko ignorancja problemów przez Conte


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich