Inter miał receptę na Bayer. Półfinał jest nasz!

10 sierpnia 2020 | 20:06 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Starcie Interu Mediolan z Bayerem Leverkusen dostarczyło oczekiwanych emocji. Ostatecznie to Nerazzurri mogli świętować awans do najlepszej czwórki po końcowym gwizdku arbitra. Włosi wygrali 2:1, a wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Na trafienia Barelli oraz Lukaku odpowiedział Havertz.

15' Gol dla Interu! Lukaku został powstrzymany w polu karnym, ale piłka trafiła do Barelli, a ten precyzyjnym uderzeniem znalazł drogę do bramki rywali.

20' Lautaro wyłożył piłkę do Barelli, lecz Włoch uderzył źle i trafił tylko w obrońcę Bayeru.

21' 2:0 dla Nerazzurrich! Lukaku obrócił się w polu karnym z obrońcą na plecach, a następnie oddał strzał upadając na murawę. Futbolówka powoli minęła bezradnego bramkarza i wpadła do siatki.

23' Belg zmarnował znakomitą szansę na kolejnego gola. Lukaku stanął oko w oko z bramkarzem Aptekarzy, lecz Hradecky skutecznie interweniował.

24' Gol kontaktowy dla Niemców. Dwójkowa akcja Vollanda i Havertza została skutecznie wykończona przed tego drugiego.

26' Arbiter dopatrzył się zagrania ręką u Sinkgravena i podyktował rzut karny dla Interu. Interwencja systemu VAR wpłynęła jednak na zmianę pierwotnej decyzji. Słusznie.

31' D'Ambrosio obejrzał żółtą kartkę.

34' Bastoni zablokował strzał Vollanda.

43' Sinkgraven ukarany żółtą kartką.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

48' Bender ukarany żółtą kartką.

50' Gagliardini znalazł się w niezłej sytuacji, lecz piłka po jego strzale trafiła w... Lukaku.

54' Odważne wejście Gagliardiniego. Strzał Włocha został zablokowany.

59' Bailey zmienił Palaciosa.

59' Eriksen zastąpił Gagliardiniego, Moses zmienił D'Ambrosio.

60' Strzał Eriksena i pewna obrona bramkarza.

61' Mocne uderzenie Demirbaya, ale Handanović odbił piłkę na rzut rożny.

62' Niecelny strzał Lautaro.

64' Sanchez zmienił Lautaro.

66' Eriksen posłał wyborną piłkę do Sancheza, lecz ten słabo uderzył, czym ułatwił interwencję bramkarzowi rywali.

68' Wendell i Amiri pojawili się w miejsce Sinkgravena i Baumgartlingera.

76' Indywidualna akcja Mosesa, lecz Hradecky obronił strzał zawodnika Interu.

79' Groźnie pod bramką Handanovicia. Havertz i Amiri minęli się z dośrodkowaniem.

80' Conte obejrzał żółtą kartkę za protesty.

84' Tapsoba zablokował szarżę Lukaku.

84' Skriniar zmienił Bastoniego.

85' Eriksen obejrzał żółtą kartkę.

85' Bellarabi i Alario w miejsce Bendera i Vollanda.

87' Tapsoba ukarany żółtą kartką.

90' Bellarabi powalił Eriksena i sędzia wskazał na jedenastkę. Interwencja VAR ponownie anulowała decyzję głównego arbitra. Ręką zagrywał Barella.

90+5' Hradecky odbił piłkę po strzale Eriksena z rzutu wolnego.

90+6' Lukaku umieścił piłkę w siatce, lecz arbiter dopatrzył się przewinienia belgijskiego napastnika.

90+7' Żółta kartka dla Barelli.

90+8' Koniec meczu.

***

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 2 Godin, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 33 D'Ambrosio, 23 Barella, 77 Brozovic, 5 Gagliardini, 15 Young; 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Rezerwowi: 27 Padelli, 7 Sanchez, 11 Moses, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 20 Valero, 24 Eriksen, 30 Esposito, 32 Agoumé, 34 Biraghi, 37 Skriniar, 87 Candreva.
Trener: Antonio Conte.

BAYER LEVERKUSEN (4-2-3-1): 1 Hradecky; 8 L. Bender, 5 S. Bender, 12 Tapsoba, 22 Sinkgraven; 25 Palacios, 15 Baumgartlinger; 29 Havertz, 10 Demirbay, 19 Diaby; 31 Volland.
Rezerwowi: 28 Özcan, 36 Lomb, 4 Tah, 6 Dragovic, 9 Bailey, 11 Amiri, 13 Alario, 18 Wendell, 23 Weiser, 27 Wirtz, 38 Bellarabi.
Trener: Peter Bosz.

Komentarze: 47

Nerazzurri14

10 sierpnia 2020 | 20:09

Po co nam Messi, Conte ma gagsona

10 sierpnia 2020 | 20:15

Gagliardini to bez nóg by zagrał, nie ma co teraz nad tym płakać (a powinno się) tylko trzeba wygrać. Forza !!!

10 sierpnia 2020 | 20:17

Boje sie powtórki z początku meczu z Getafe.
Trzeba wygrać. (edycja 2020.08.10 20:17 / Lambert)

10 sierpnia 2020 | 20:53

Oby tylko gogus jakiejś gagi nie odjebal ;)

10 sierpnia 2020 | 21:25

Ja nie wiem co ten Inter robi - ale chcę więcej!

10 sierpnia 2020 | 21:40

Oby dowieźć ten wynik do końca i nie stracić głupiej bramki jak to mamy w nawyku

SINDBADSZYDERCA

10 sierpnia 2020 | 21:42

Brozovic to taki wybiegany Gagliardini.

darek_91

darek_91

10 sierpnia 2020 | 21:43

40 minuta gry dobra 2-1 prowadzimy ale chce zwrocic uwage na jedna wazna rzecz... Nasza gra i styl gry to jakis kurwa dramat. Zero skladu. Zero ladu. Zero stylu. To sie kurwa nawet nie klei a oczy bolą. Moga zdobyc Lige Europy ale dla mnie Conte jest do wyjebania. A GG w pierwszym skladzie to juz w ogole jakis cyrk. (edycja 2020.08.10 21:44 / darek_91)

Bolo1908

Bolo1908

10 sierpnia 2020 | 21:48

Wymienić środek Brozo-Gaga i nie będzie źle może dowiozą taki wynik do końca.

Ippon

Ippon

10 sierpnia 2020 | 21:55

XD Lukaku 100 Barella 100 a przywalanie się do gagli i brozovica. Pozazdroscic poczucia humoru.

Bolo1908

Bolo1908

10 sierpnia 2020 | 21:58

Z tymi dwoma bezproduktywnymi baranami w środku pola Inter gra jakby grali w 9...tragedia niech wpuści Eriksena przynajmniej potrafi utrzymać się przy piłce

10 sierpnia 2020 | 22:14

Barella strzelił i Lukaku też więc są rozgrzeszenie. Co do stylu mecz mi się podoba ale widzę że mamy nowego nadwornego narzekacza w postaci darek_91, tiki taki się spodziewał... Stwarzamy sytuację i to jest plus pasowałoby jeszcze jedna włożyć (edycja 2020.08.10 22:15 / Luq1989)

Bolo1908

Bolo1908

10 sierpnia 2020 | 22:25

58 min.nareszcie Panie Conte...wchodzi Eriksen i od razu gra Interu nabiera wyglądu tak grający zespół chcemy oglądać

10 sierpnia 2020 | 22:37

Muszą wcisnąć 3 bramkę ponieważ robi się niebezpiecznie Bayer przycisnął...

10 sierpnia 2020 | 22:57

MAMY ICH!

banikowy

banikowy

Dla mnie to był festiwal niewykorzystanych sytuacji. Powinniśmy strzelić conajmniej 4 bramki, fakt że tego nie zrobiliśmy pokazuje że jeszcze dużo nauki przed nami.

Inteeerrrooo1984

10 sierpnia 2020 | 22:59

Dobre 30 minut Eriksena, mam nadziej ze polfinal od 1 minuty:)

krim55

krim55

Całkowicie poważnie proponuje złożenie oficjalnego pisma aby dzisiejszy "komentator" już w tym sezonie nie zabierał się za mecze Interu nawet w studiu podważyli jego oceny ewidentnie podchodził do meczu stronniczo . Tło jest za

10 sierpnia 2020 | 23:01

Lukaku musi jeszcze poprawić sytuacje 100%. Dla mnie jeden z lepszych meczy w jego wykonaniu. A Manu dogryweczka. Cały rok krytykowania Godina a wychodzi, że jest najlepszym bocznym środkowym. Przerwa spowodowała nowe przetasowanie.

Bolo1908

Bolo1908

Szacunek dla Pana Conte za dzisiejsze decyzje w 2 połowie odziwo miał nosa przy zmiamach...jedziemy dalej!

hawk247

hawk247

10 sierpnia 2020 | 23:02

Nie bałem się o wynik, nienajgorzej graliśmy. Lukaku czołg, Eriksen na plus, Barella włożył serducho dzisiaj. Brozo do wymiany za Tolisso albo Ndombele. Pozdro dla komentatora który cały czas mówił „Dermibay” zamiast Demirbay. Aż się przerzuciłem na brytyjski stream z zażenowania. (edycja 2020.08.10 23:03 / hawk247)

10 sierpnia 2020 | 23:05

Sercem jestem zeby to zdobyli ale rozum mi mowi ze wtedy ten klaun Conte zostanie na następny sezon.

10 sierpnia 2020 | 23:07

Wygraliśmy zasłużenie, a wynik końcowy nie odzwierciedla do końca tego co działo się na boisku, mogło być spokojnie kilka bramek więcej. Jesteśmy w dobrej formie, wygrana w tych rozgrywkach jest na wyciągnięcie ręki, po prostu to zróbmy.
Bestia Lukaku

10 sierpnia 2020 | 23:14

Kurka, jesteśmy w półfinale LE! :D :D Znów ten Lukaku z najlepszych meczów! No i Conte za zmiany dziś wysoka nota.
No i jeśli Moses ma dawać takie zmiany, to szkoda byłoby go nie wykupić... (edycja 2020.08.10 23:15 / maestro84)

Kiksu

Kiksu

10 sierpnia 2020 | 23:21

mysle ze ten mecz obije sie na zdrowiu Alexa i Lukaku. Wnastepnym meczu niestety ale bedzie bieda

10 sierpnia 2020 | 23:40

Tak jak już wcześniej pisałem bez pucharu LE do Mediolanu nie macie po co wracać ❗Jak na razie idzie nam dobrze brawo ❗

10 sierpnia 2020 | 23:53

Komentator to Cezary Kowalski - komentarz słaby nawet bardzo słaby, tak jestem za jakimś oficjalnym pismem do Polsatu za dzisiejszy mecz

Larry

Larry

11 sierpnia 2020 | 00:10

@banikowy
4? Chyba 10... Samych sytuacji sam na sam było chyba z 6-7...

Co do komentatora. Dziwi mnie trochę, że nagle tyle osób zauważyło żałosność polsatowego komentatora. Przecież tak jest w każdym meczu włoskiej drużyny w Polsacie - tamci komentatorzy znają bardzo dobrze ligę niemiecką i holenderską, jako tako angielską i hiszpańską, a włoska to dla nich jak chińska albo tadżykistańska. Największych gwiazd calcio nie rozpoznają.
1. Na początku meczu się gość podniecił, jaką to Inter ma spektakularną ławkę i jednym z dwóch wielkich gwiazd, jakie wymienił był Ranocchia.
2. Jak Eriksen wchodził za Gaglię, to najpierw się zdziwił, że Moses wchodzi za DD, bo to bardzo ofensywna zmiana, a później że Eriksen wchodzi... też za DD.
3. Jak Lautaro odebrał komuś piłkę w ataku, to mało z fotela ze zdziwienia nie spadł, bo to "nie w stylu Lautaro".
Itd.
I tak byłem zaskoczony, że widział przewagę Interu.
Z jednej strony mógłbym typa zrozumieć, pięć meczów na krzyż w życiu Interu obejrzy albo i nie, to czego się spodziewać. Ale z drugiej strony to jego robota, powinien się do, bądź co bądź, ćwierćfinału LE trochę przygotować i chociaż 2-3 mecze Interu obejrzeć.
Forza do finału!

11 sierpnia 2020 | 00:26

Larry - to że on jest słaby to wiedziałem od dawna tam jedyny którego cenie to Marcin Feddek
reszta tak jak piszesz zna się na Bundeslidze i La Liga, szkoda słów, ale jak nie zna prowadzący a jakiejś lidze to bierze jako Gościa do prowadzenia np Piotra Czachowskiego który zna Serie A mega dobrze i nawet ze swoim specyficznym komentarzem więcej by wniósł do komentowania niz Cezary Pazura który jest dobry w dowalaniu innym i mówienie co mają robić i jak niż samemu pokazać jakiś poziom

hawk247

hawk247

11 sierpnia 2020 | 00:34

Panowie, czego my tu się spodziewamy od komentatorów telewizji, która w studiu przedmeczowym do LM robi jakieś gotowanie z widzami a ekspertem jest Panasewicz z Lady Pank :D

11 sierpnia 2020 | 07:08

PisSat....XD

11 sierpnia 2020 | 07:23

Kolejne pewne zwycięstwo. Jak wielu zastanawiam się co robi w pierwszym składzie robi GG i Brozo. Rozumiem, że Conte chce ustawić się za podwójną gardą, przeczekać i uderzyć. Potem na zmęczonego rywala daje bardziej ofensywnych.

Niestety wspomniana dwójka od jakiegoś czasu, to sama stwarza zagrożenie. Brozo chociaż piłkę potrafi podać.

Mam nadzieję, że już w połfinale, postawi na najlepszych, bo to nie przypadek, że jak Eriksen wchodzi, to gra zaczyna się kleić.

Reszta super. Fajnie, że Lukaku czy Godin pokazują jaką mają klasę. Forza Inter!

11 sierpnia 2020 | 08:22

Dobry mecz w naszym wykonaniu, jedynie szkoda, że zabrakło większej skuteczności i były nerwy do końca. Na minus tradycyjnie Gaga i Lautaro. Na plus Lukaku, Barella, Godin

Ippon

Ippon

11 sierpnia 2020 | 09:38

Don Pietro. Wchodze zawsze po meczu na whoscored i patrze ocene. Najwyższą zazwyczaj ma Lukaku ( bramki), później jest ten co asystuje, następnie ten co zagrał najlepszy mecz a później brozo. Jego wysokiej oceny na whoscored nie zamuzują asysty/bramki. Gra troche niżej niż barella i galga więc nie może być w polu karnym przeciwnika.

Larry na tvp jest to samo. W każdym meczu wymieniaja mocarną ławkę Interu. Wczoraj to pojechali. Wymienili Rano, Candreve,Mosesa i po jakiejś przerwie przypomnieli sobie ze Eriksen na ławce.

MAV

MAV

11 sierpnia 2020 | 11:19

Ippon z czystej ciekawości gdzie na tvp wczoraj pokazywali mecz?

Widzę że większość podziela moje zdanie na temat Eriksena że powinien grac od pierwszych minut. Widać że z nim w składzie zaczyna się coś dziać a nie marazm i zastanawianie sie do kogo podać.

Ippon

Ippon

11 sierpnia 2020 | 11:31

Napisałem, że na tvp jest tak samo. Patrz puchar włoch. Ja nie podzielam zdania gdyż jak nie było eriksena to też stwarzaliśmy sytuacje. Jak eriksen wychodził w podstawowym składzie to było : nie ma z kim grać, brozović mu nie podaje. Eriksen,Sanchez weszli na zmęczonych. Sanchez od pierwszych minut wygląda gorzej niż lautaro. Moim zdaniem nie ma co kombinować w ostatnich meczach. Nowy sezon, nowe rozdanie i Nowy Eriksen.

excubitor

excubitor

11 sierpnia 2020 | 14:22

eh, Polsat ma 99.99% udziałów w Eleven, więc to dla nich żaden problem, żeby sobie "wypożyczyć" ze spółki zależnej kogokolwiek ogarniętego na mecz z włoską drużyną i przecież już tak było we wcześniejszych fazach, chociażby ze wspomnianym wyżej Czachowskim, od którego deWENZywy i oWENZYwy mnie coś strzela, ale chociaż ma jakieś pojęcie o tej lidze.
Już chyba wolę oglądać streama z al jazeery.

@excubitor
Aż się rozmarzyłem... LM i LE z komentarzem Dumanowskiego, Guziaka albo Święckickiego :O i bez jełopów w studiu (może z Canal+ wypożyczyć Smokowskiego, Twarowskiego itp.)

12 sierpnia 2020 | 00:16

Cezary Kowalski jak większość starych polszmatowych komentatorów się uwstecznia. Borek odleciał już dawno, Iwanow dalej do meczu przygotowuje się przez Wikipedię, Kowalski komentuje strasznie od zawsze ale chociaż zwraca uwagę na ciekawe zagrania, Kołtun to już w ogóle brak słów, bo to typowy ekspert od football managera. Ale to nie ważne, ważny jest półfinał i dobry mecz Lukaku, który rzekomo błyszczy tylko z ogórkami.