Bastoni: Czuję dumę z gry dla Interu

11 sierpnia 2020 | 23:21 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W rozmowie ze Sky Sport Italia Alessandro Bastoni mówił m.in. o przełomowym momencie swojej kariery, wpływie Antonio Conte i graczach Interu, których stawia sobie za wzór. Włoch rozpoczął jednak od kilku słów w kierunku Atalanty, która w środę stoczy bój o najlepszą czwórkę Champions League.

- Jutro będę kibicem Atalanty. Jestem bardzo przywiązany do klubu i dziękuję trenerowi Gasperiniemu za danie mi szansy. Przenosiny do Parmy były decydujące, ponieważ zyskałem ciągłość występów, mogłem grać wśród wielkich i dalej się rozwijać. Nigdy nie brakowało mi osobowości. Nie boję się grać i wychodzić na murawę. To mnie uspokaja.

- Od Conte otrzymałem przede wszystkim pewność siebie. On wymaga od graczy osobowości i odwagi. Nie można bać się meczu. Myślę, ze to najlepsze rozwiązanie. Wychodzę na boisko i pragnę dać z siebie wszystko.

- Wczorajsze słowa Godina pokazują, jakim jest wspaniałym człowiekiem. Był w stanie czekać na swoją chwilę, szanując trenera i drużynę. To przejaw wielkiego profesjonalizmu. Jestem szczęśliwy, mając go obok siebie, ale są też inni, jak Borja Valero czy Danilo D'Ambrosio. To ludzie, którzy mnie inspirują.

- Czujemy ogromną satysfakcję. Nigdy nie jest łatwo dostać się do półfinału europejskich rozgrywek, szczególnie w przypadku gracza, który dopiero zaczyna swoją przygodę. Zawsze powtarzam, że indywidualnie poczyniłem wielkie postępy, ponieważ nie spodziewałem się, że będę grał dla Interu i dojdę do takiego punktu sezonu.

- Jestem dumny, że mogę reprezentować Inter w tych rozgrywkach, ale to zasługa całego zespołu. Naszym celem jest dotarcie jak najdalej. Musimy iść i robić to, co dotychczas. Naciskać wysoko, grać swoją grę, trzymać głowy nisko i zachowywać koncentrację.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 4

Larry

Larry 12 sierpnia 2020 | 00:01   

Zajefajna wypowiedź. Z wieloma arcyciekawymi niuansami. Mnie też bardzo Godin zaimponował, że w takim wieku zdecydował się na zmianę ligi, w ogóle wszystkiego, miał tak trudne początki, niemal wszyscy go skreślili (łącznie ze mną), a on spuścił głowę i pracą pewnie cięższą, niż sam Conte, doszedł do takiego momentu, wyszedł ponad własne szczyty. Chapeau bas mistrzu!

I jaki szacunek u wszystkich Borja budzi. To musi być wyjątkowy człowiek.

A wisienką jest, że Conte wymaga osobowości i odwagi na boisku. Od dziś to będzie moje motto na orliku :-D

inter00

inter00 12 sierpnia 2020 | 13:31   

Będziemy mieli z niego dużo pociechy, sam byłem zaskoczony jak szybko się wkomponował. Razem ze Skriniarem będą filarem naszej obrony przez najbliższych kilka lat!

interbig

interbig 12 sierpnia 2020 | 17:40   

No cudowny chłopak

Morfo

Morfo 13 sierpnia 2020 | 10:24   

GoldenBoy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich