D'Ambrosio: Drużyna ponad indywidualnościami

16 sierpnia 2020 | 11:02 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W rozmowie ze Sky Sport Italia Danilo D'Ambrosio podkreślał znaczenie jedności i współpracy całego zespołu w drodze do wielkiego finału Ligi Europy. Włoch wyraził nadzieję, że zjednoczony Inter zdoła zatrzymać ofensywne zapędy Szachtara Donieck.

- Jesteśmy w dobrej formie jako zespół i nie osiągnęlibyśmy półfinału, gdyby w drużynie były tylko pojedyncze indywidualności. Trener sprawia, że jesteśmy w stanie dać z siebie wszystko na boisku, a my postaramy się zrobić, co w naszej mocy, aby dotrzeć do finału.

- W tego typu meczach nie ma faworytów, wszyscy zaczynamy na równych zasadach. Szachtar jest szczególnie niebezpieczny z przodu, podczas gdy naszą największą siłą jest wchodzenie na boisko z tą niesamowitą jednością.

- Romelu znajduje się ostatnio w niesamowitej formie, również dzięki drużynie, która udziela mu wsparcia i podań. Przy tak silnym środkowym napastniku, staramy się jak najlepiej wykorzystać jego obecność na boisku.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 2

kacperosik2

kacperosik2 16 sierpnia 2020 | 13:25   

Jednak mimo wszystko indywidualności SĄ potrzebne. Kiedy całej drużynie nie idzie taka indywidualność potrafi np. przedryblować pół boiska albo strzelić bramkę z przysłowiowej dupy. Było to widać w pierwszej połowie sezonu gdzie akcje Sensiego czy Lautaro nas pchały do przodu i potem kiedy ta dwójka się posypała.

Huragan1410

Huragan1410 16 sierpnia 2020 | 21:47   

Lubię tego gościa. Oddany drużynie, zawsze walczy na maxa i nie odpuszcza. Szacun.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich