Internazionale w finale!

17 sierpnia 2020 | 19:54 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

W poniedziałkowy wieczór Inter zmierzył się z Szachtarem w półfinale Ligi Europy. Pierwsza połowa nie była zbyt obiecująca, ale w drugiej odsłonie zespół Antonio Conte zdeklasował rywali. Nerazzurri wygrali 5:0 i tym samym wywalczyli sobie awans do finału!

PRZEBIEG MECZU:

1' Marciniak dał sygnał do rozpoczęcia meczu.
6' Matviyenko sfaulował D'Ambrosio. Rzut wolny w pobliżu bramki Szachtara. Brozović kiepsko dośrodkował i piłka minęła piłkarzy ustawionych w polu karnym.
8' Pierwsza składna akcja Szachtara, ale bez celnego strzału.
14' Groźne wyjście Moraesa przerwał Young.
15' Lukaku był w natarciu, ale niedokładnie zagrał do Brozovicia. Piłkę przejęli rywale.
19' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Błąd Pyatova, który podał do Barelli, a ten dośrodkował do Martineza. Lautaro głową umieścił piłkę w bramce.
26' Kolejna dobra okazja ofensywna Interu, ale tym razem Martinez trafił tylko w boczną siatkę.
30' Świetna akcja Szachtara. Dodo dokładnie przyjął długie podanie, próbował dośrodkować w pole karne Nerazzurrich, ale piłkę na rzut rożny wybił Godin.
34' D'Ambrosio wyprowadził piłkę z autu, która przeszła przez Lukaku do Barelli. Włoch zdecydował się na strzał. Tym razem Pyatov zdołał go obronić.
36' Szachtar w natarciu. Marlos podał do Moraesa, który próbował głową zdobyć bramkę, ale był też dobrze pilnowany przez obrońców Interu.
38' Barella bliski wyjścia sam na sam z bramkarzem, ale nie dobiegł do piłki.
44' Szachtar długo przeprowadzali atak pozycyjny, obrona Nerazzurrich świetnie sobie radziła, aż w końcu trochę miejsca znalazł Marcos, który oddał strzał z dystansu, ale ponad poprzeczką.

48' Odważne wyjście Martineza, który chciał przelobować bramkarza, ale Pyatov zdołał wybić piłkę za linie końcową boiska. Rzut rożny dla Interu. Słaba wrzutka Brozovicia, ale do piłki doszedł Lautaro, który tym razem trafił bezpośrednio w bramkarza.
50' Taison z dystansu, ale niecelnie.
51' Indywidualna akcja Lukaku, który chciał oddać precyzyjny strzał, ale piłka minęła jednak dalszy słupek.
56' Barella świetnie szukał w polu karnym Szachtara Lautaro Martineza, ale Argentyńczyka powstrzymali obrońcy ukraińskiego zespołu.
58' Żółta kartka dla Taisona za faul na Bastonim.
59' Salomon zmienił Alana Patricka.
62' Błąd Barelli, Szachtar wyszedł z kontrą. Matviyenko dostrzegł dobrze ustawionego Moraesa, który był bliski zdobycia bramki.
64' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! D'Ambrosio wywalczył rzut rożny. Brozović dośrodkował, a Danilo głową wykorzystał to podanie.
66' Biraghi wszedł za Younga.
69' Rzut wolny dla Szachtara, ale ekipa Luisa Castro nie wykorzystała tej okazji.
72' Szansa Lukaku, ale bramkarz pewnie obronił ten strzał.
74' GOOOOOOOOOOOOL!!! Lautaro minął rywala i oddał strzał, którego nie zdołał obronić bramkarz Szachtara.
79' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Martinez świetnie brylował z piłką przed polem karnym, w ostatniej chwili dograł do Lukaku, który pewnie umieścił piłkę w bramce Szachtara.
80' Zmiany w drużynie Interu. Moses wszedł za D'Ambrosio, a Eriksen za Martineza.
84' GOOOOOOOOOOOOL!!! Fantastyczne wyjście Lukaku, któremu nie dał rady Khocholava. Belg bez problemu zdobył kolejnego już gola.
85' Esposito zmienił Lukaku, a Sensi Brozovicia.
86' Esposito był bliski zdobycia bramki, ale nie trafił do bramki Szachtara.
90' Koniec spotkania! Nerazzurri zagrają w finale Ligi Europy!!!

Inter - Szachtar 5:0 (1:0)
19' Martinez
64' D'Ambrosio
74' Martinez
79' Lukaku
84' Lukaku

Inter Mediolan (3-5-2): 1 Handanovic; 2 Godin, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 33 D'Ambrosio (80' 11 Moses), 23 Barella, 77 Brozovic (85' 12 Sensi), 5 Gagliardini, 15 Young (66' 34 Biraghi); 9 Lukaku (85' 30 Esposito), 10 Lautaro (81' 24 Eriksen).
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 7 Sanchez, 13 Ranocchia, 20 Valero, 31 Pirola, 37 Skriniar, 87 Candreva.
Trener: Antonio Conte.

Szachtar Donieck (4-2-3-1): 30 Pyatov; 98 Dodô, 4 Kryvstov, 5 Khocholava, 22 Matviyenko; 8 Marcos Antonio, 6 Stepanenko; 11 Marlos (75' 15 Konoplyanka), 21 Alan Patrick (59' 19 Solomon), 7 Taison; 10 Junior Moraes.
Ławka rezerwowych: 81 Trubin, 9 Dentinho, 14 Tetê, 20 Kovalenko, 27 Maycon, 28 Marquinhos, 50 Bolbat, 76 Pikhalonok, 77 Bondar, 99 Fernando.
Trener: Luis Castro.

Obsada sędziowska:
Sędzia główny: Marciniak (POL).
Sędziowie liniowi: Sokolnicki (POL), Listkiewicz (POL).
Czwarty sędzia: Collum (SCO)
Sędziowie VAR: Gil (POL), Kwiatkowski (POL).

Komentarze: 68

vnm

vnm

17 sierpnia 2020 | 19:59

Sanchez na ławce ale wydaje mi się że tylko ukrywają kontuzje. Obym się mylił i oby był sprawny.

kamadd@onet.pl

17 sierpnia 2020 | 20:05

Dokładnie

17 sierpnia 2020 | 20:32

Półfinał Ligi Europy - Eriksen na ławce, Gagliardini w wyjściowym. Conte pewnie wie co robi, tym niemniej jest to kuriozalne :D :D Trudno, byle było skuteczne.

Będzie ciężko Szachtar to czarny koń tych rozgrywek

17 sierpnia 2020 | 20:36

Vamos panowie, po finał!!!

17 sierpnia 2020 | 20:42

Sytuacja Candreva co najmniej dziwna

17 sierpnia 2020 | 21:01

Dawno półfinału na takim poziomie nie pamiętam, więc do boju!

Huragan1410

Huragan1410

17 sierpnia 2020 | 21:14

Znowu nie obejrze meczu...ma ktos z was jakis dzialajacy stream? 40 minut siedze i szukam i nic :(((

Wisnia_pl

Wisnia_pl

17 sierpnia 2020 | 21:30

Takie pytanie. Co Gaga robi na boisku? Przez pierwsze 30 minut chłopak nawet nie pokrywał żadnego zawodnika. Tak sobie biegał w kółko. No masakra jakaś.

17 sierpnia 2020 | 21:53

Ogladam od 30 minuty. Zageszczenie srodka pola konkretne. Ukraincy nie maja jak sie srodkiem przebic. Asysta Barelli cudo. Jazda z k......!!!!!!

gismo

gismo

Dałbym link ale jets długi i sie nie chce zatwierdzić w komentarzu

Huragan1410

Huragan1410

17 sierpnia 2020 | 22:09

Gismo dziekuje. Udalo mi sie jakos na foxie ogarnac po holendersku. Ale ile sie nakląłem to moje. Prawie godzine szukałem. Pare lat temu bez problemów mozna bylo w linkach przebierać teraz jest masakra.

Larry

Larry

17 sierpnia 2020 | 22:20

Z dużej chmury mały deszcz - niewiele ma ten Szachtior do zaoferowania. W ostatnich 15. minutach możemy ich niewąsko dobić

17 sierpnia 2020 | 22:22

Należała mu sie ta bramka za jego charakter i oddanie drużynie.

17 sierpnia 2020 | 22:30

To jest niewiarygodne. Dawno tak spokojnie meczu nie oglądałem. Oni po prostu grają... dobrze!

17 sierpnia 2020 | 22:43

Po 2:0 ukry miały juz zwieszone łby a my robimy co chcemy.

gismo

Gaga dobry mecz moim zdaniem. LuLa jak za najlepszych czasów. Aż dziwne uczucie kiedy nie ma nerwowej końcówki. Brawo

17 sierpnia 2020 | 22:54

Wielkie gratulacje, wspaniały mecz, zasłużone zwycięstwo.
Tylko dlaczego 5:0... KURRRWAAA DLACZEGO ???

Bonhart25

Bonhart25

Czuję się 10 lat młodszy a jak wygrają to może nawet przestaną mnie boleć plecy :D

17 sierpnia 2020 | 22:55

Ale pozamiataliśmy,kurka i ta wspolna radość po meczu zawodnicy, Conte, Zanetti, Marotta... dawno tak się nie cieszyli i dawno ja tak się nie cieszyłem!! Brawo! :D

17 sierpnia 2020 | 22:58

Bez pucharu LE to nie macie po co wracać do Mediolanu ❗❗ A za dziś należą wam się brawa ❗

mariozzzz

mariozzzz

CO ZA WIECZOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

paweloo7

paweloo7

17 sierpnia 2020 | 23:04

nie chce być typowym zrzędą i pesymistą, ale z takim środkiem pomocy to czuje wpierdol w finale. Cały mecz został rozgrywany z pominięciem środka pomocy (w pierwszej połowie jeszcze barella coś próbował, lecz straszna niedokładność). Szkoda że nasza formacja bazuje na środku pola, w którym mamy największych drewniaków w drużynie (czytaj gaga, brozo). Na duży plus DD i Lautaro, któremu w końcu zachciało się grać.

Jeffrey

Jeffrey

napisze tylko tyle: Io Sono Interista!

Aneta Dorotkiewicz

17 sierpnia 2020 | 23:06

Po pierwszej połowie miałam obawy, bo o ile obrona grała wybitnie, to z przodu brakowało gazu. W drugiej jednak odpięli wrotki :) Wspaniale się to oglądało i z radością pisałam tę relację. Musimy wygrać ten puchar. Zasłużyliśmy na to :) Odpocząć, przepracować solidnie ten tydzień i w piątek wszyscy będziemy świętować ♥ Forza Inter!

17 sierpnia 2020 | 23:09

Dla takich chwil warto żyć, piękne zwycięstwo! Teraz zregenerować siły, przeanalizować rywala i wygrać puchar!!! Forza!!!

Huragan1410

Huragan1410

17 sierpnia 2020 | 23:12

*paweloo zauwaz ze ten środek pola był dzisiaj jak mur. Szachtar nie mógł sie przebić. Zagęszczenie totalne i taka pewnie była taktyka. Nie dać im klepać w środku. Założenie taktyczne wykonane w 100%. Atak ukrów odcięty od podań. Conte pokazał swój geniusz. Jestem dumny, wygrać piątką w półfinale europejskiego pucharu jest wyczynem godnym zapamiętania.

17 sierpnia 2020 | 23:15

Piękny mecz, Szachtar taktycznie zjedzony. Czas na pierwsze trofeum od 10 lat, Forza Inter!

17 sierpnia 2020 | 23:19

@hurahan1410 racja, ale ja pisałem o sytuacjach ofensywnych i o utrzymywaniu się przy piłce, a kwintesencją gry w ataku naszych pomocników był raid gagi, to wypuszczenie piłki na poziomie polskiej b-klasy i na końcu faul "truskawka na torcie". Sevilla nie da się sklepać przez 2 zawodników (lula) tak jak ukraincy. Jeżeli Eriksen nie zagra w finale to będziemy tylko piłkę z obrony wybijać.

17 sierpnia 2020 | 23:24

Musimy wygrać w piątek, Lukaku dogoni R9 czy można sobie wymarzyć inny koniec tej historii ?

17 sierpnia 2020 | 23:36

Inter ładnie wypunktował Szachtar zasłużony finał. (edycja 2020.08.17 23:37 / wróbel1908)

Huragan1410

Huragan1410

18 sierpnia 2020 | 00:07

*Paweloo racja,ja też bym chciał widzieć Inter ofensywny i szturmujący rywala ale....wydaje mi się, że inna była taktyka. Graliśmy cofnięci, liczyliśmy na kontry i piłki na szybkich napastników. Szachtar miał sobie grać piłką, ich Brazyliany mieli klepać podchodzić pod naszą szesnastkę a wtedy szybki odbiór i piłka do napastników. Nie podoba mi się taka gra do końca ale dzisiaj taka taktyka była zabójczo skuteczna. Conte dokładnie o to chodziło i trafił z założeniami taktycznymi w 100%. Sztuką jest się dostosować do konkretnego przeciwnika w meczach takiej rangi jak dziś. Aczkolwiek podzielam Twoją opinię, też chce zobaczyć w finale Eriksena od początku i też chciałbym zobaczyć naszą dominację. Z tym, że jeżeli mam wybierać między taką grą jak dziś i taką konsekwencją która ma przełożyć się nawet na skromne 1:0 a grą z finezją i polotem i przegranym finałem to wolę już ten pierwszy wariant. Nie interesuje mnie jak my zagramy w finale, jaki styl pokażemy, czy będziemy klepać piłką czy będziemy przeszkadzać Sevilli w grze i wybijać piłki po trybunach czy będziemy gryzć ich po tyłkach, uszach czy jajach. Interesuje mnie tylko zdobycie pucharu w jakikolwiek możliwy sposób

paweloo7

paweloo7

18 sierpnia 2020 | 00:17

@huragan 1410 też jestem tego zdania, że nieważne jak, ważne żeby wygrać, ale oglądałem poprzednie mecze sevilli i słabo to widzę. Mam nadzieje że Conte coś ogarnie na finał i zmieni podejście na następny sezon bo zaczyna się robić podobnie jak za czasów Spalletiego, jak to inni piszą "betonowo". Cały czas ten sam skład i te same zmiany.

Huragan1410

Huragan1410

18 sierpnia 2020 | 00:53

Ok racja tylko ze tak naprawdę tak krawiec kraje jak mu materialu staje. Nie mamy piłkarzy do takiego stylu w jakim i Ty i ja chcielibysmy zeby Inter grał. Jeden Eriksen to za mało. Owszem jest też Sensi czy Lautaro ale po za nimi? Gaga? Brozo? Barella (przy całym szacunku) Vecino? Wiekowy Borja? Na skrzydłach Danilo? Young? Biraghi? Moses? Szanuję naszych zawodników ale żeby wejść na wyższy poziom potrzebujemy więcej graczy pokroju Hakimiego (będzie kocurem), Alexisa w formie czy Sensich i Eriksenów. Nasz skład jest mimo wszystko ubogi w zawodników nietuzinkowych, mamy owszem kilku ale to za mało. Nasz skład opiera sie w wiekszości na wyrobnikach którzy mają za zadanie w pierwszej kolejności nie dopuścić do straty bramki. Transfery są niezbędne ale nie takie pokroju Emersona czy Kumbulli bo my uzupełnień składu mamy dość. Mamy już Hakimiego, do tego niech przyjdzie Tonali, niech ogarną Radje i daj Boże Messiego. Wtedy gra będzie wyglądać inaczej. Reasumując ogólnie nie jest źle kadrowo ale mogło by i może być lepiej. Mamy mądrych ludzi w sztabie i władzach vide Marotta, Zanetti, Oriali. Niech się wykażą, teraz nadchodzi ich czas. Suning niech wykłada hajs i działamy. Pozdro i dobrej nocy dla wszystkich.

Paweł Świnarski

18 sierpnia 2020 | 07:18

To był mecz marzenie, szkoda że przy pustych trybunach.

banikowy

banikowy

18 sierpnia 2020 | 07:19

Jeśli macie taki problem ze streamami mogę zacząć udostępniać ekran na swoim lapku. Mam nc+ z elevenem i Polsatem więc w razie w mogę ratować.
Trzeba byłoby tylko stworzyć jakąś grupę czy konwersacje (byle nie fb bo za prawa autorskie się przysraja) żeby można było się dogadywać. Zainteresowani priv.
Co do meczu, zagraliśmy nieźle w obronie (mimo że Shakthar miał problem podejść pod nasze pole karne to jednak zmontowali 2 czy 3 sytuację z których bez problemu mogła paść bramka).
W ataku pierwsza połowa była bezbarwna, widać było brak kogoś pokroju Alexisa, brakuje też kogoś konkretnego pokroju Sensiego w pomocy czg Eriksena za plecami napastników.
O dziwo Gaga zagrał niezły mecz i zanotował jeden odbiór(tyle zauważyłem), nie popełniał błędów ale był bardzo niewidoczny.
Ogólnie mecz na spory plus ale jakby Shakthar nie oddał nam 1wszej bramki to faktycznie mogłoby być dużo gorzej...

Huragan1410

Huragan1410

18 sierpnia 2020 | 07:26

"Zanotował jeden odbiór". Poprawiłeś mi i tak wspaniały humor z rana ;)

maciosincho

maciosincho

18 sierpnia 2020 | 08:41

Brawo Inter. Jestem zdziwiony że szachtar wypadł tak słabo ale 5.0 jest konsekwencją braku chęć I gry od 3 bramki. Czyli Inter ma puchar. Jedyny powód do niepokoju to wysoki wynik ponieważ po takich meczach mamy zawsze problem w kolejnym spotkaniu.

ArturO888

ArturO888

18 sierpnia 2020 | 09:20

Świetny mecz, na tyle dobry, że nie ma tutaj ani jednego komentarza od oszołomów spod znaku "Conte out". W końcu po wielu latach widoczny jest skok jakościowy w Interze. Wystarczy spojrzeć chociażby na miniony sezon, gdzie rzutem na taśmę zakwalifikowali się z 4 miejsca do CL, a z Ligi Europy odpali z Eintrachtem Frankfurt. Przy odrobinie szczęścia, gdyby nie kontuzje, to bardzo prawdopodobne że wynik byłby jeszcze lepszy, w szczególności w CL. Ale mimo wszystko nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć że ponownie Inter staje się liczący w grze o najwyższe cele. Oby teraz w piątek postawili kropkę nad "i", pokonując Sevillę.

darek_91

darek_91

18 sierpnia 2020 | 09:24

- (edycja 2020.08.18 12:40 / Paweł Świnarski)

ArturO888

ArturO888

18 sierpnia 2020 | 09:37

O jednak wyszedł ze swojej nory naczelny hejter. Lukaku, który strzelił w swoim pierwszym sezonie ponad 30 bramek, zanotował wczoraj swój pierwszy dobry mecz, tzn. przyzwoity. Jak tu nie mówić że jesteś oderwany od rzeczywistości? Był tu już jeden przygłup psychofan Icardiego, Van Dall czy jakoś tak, to twój brat? Każdy ma swoje zdanie i ma prawo je wyrażać, zgadza się więc i ja swoje wyraziłem, także nie unoś się bo jeżeli ja miałbym być cieciem to ty co najwyżej tą łopatą.

kretos

kretos

18 sierpnia 2020 | 10:21

Darek widze sianko z butów wychodzi. Kolega tak samo wyraża swoją opinie, a Ty go wyzywasz od ciecia od łopaty... żenuła.

Piekny mecz wczoraj, zdominowaliśmy ich pod każdym względem !!! Brawo Antonio, brawo drużyna !

darek_91

darek_91

18 sierpnia 2020 | 10:52

To On zaczął, wszyscy wiedzą kogo miał ten cieć od łopaty na myśli xD @artur0888 dawaj idziemy na solo za sklep xD potem się policze z @kretosem :D no chyba panowie, że... coś %%% za wczorajszą viktorie i na zgode :D (edycja 2020.08.18 10:56 / darek_91)

18 sierpnia 2020 | 11:14

Darek "to on zaczął", po tym co wypisuje powinien chyba odstawić dopalacze, bo widać że nic dobrego mu nie przynoszą. Jak można zauważyć w moim pierwszym wpisie, nie napisałem do nikogo ad persona, ale skoro sam zgłaszasz się na ochotnika jako oszołom, to widać że sam zdajesz sobie z tego sprawę.

Każdy normalny człowiek, widzi i cieszy się z poprawy jakości gry Interu i idącą za tym poprawę wyników sportowych - to oczywiste. Punkty do krytyki i poprawy oczywiście nadal są, warto o tym pisać, ale w sposób merytoryczny, z przyjemnością się czyta takie opinie. Natomiast ciągłe plucie jadem i rzucanie oskarżeniami wobec Conte i całego klubu, to nic innego jak zaśmiecanie tego forum.

banikowy

banikowy

18 sierpnia 2020 | 11:56

W związku z tym że nie po raz pierwszy się to zdarza, proszę o interwencję adminów. Nie może być tak że na naszym Interowym forum ktoś nie potrafi się opanować i wyzywa innych uczestników. Rozumiem że można rzucać mięsem, używać go jako przecinka ale nie można obrażać innych uczestników forum.
P. S.
Darek opanuj się kurwa bo spinasz dupe zamiast normalnie dyskutować, jak Ci się tu nie podoba to droga wolna.

darek_91

darek_91

18 sierpnia 2020 | 12:58

Pytam się czy idziemy na browara a nie jakieś rozwody xD (edycja 2020.08.18 13:01 / darek_91)

18 sierpnia 2020 | 21:44

Ale lipa, od dwóch tygodni czy miesiąca nie oglądałem naszych, bo oczy krwawiły (a przez 5 ostatnich lat każdy mecz...)a tu taki pogrom. Czyli na finał wypada zarezerwować wieczór i kupić furę przekąsek.