Gasperini: Dokonamy pewnych zmian

8 listopada 2020 | 09:09 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Po klęsce z Liverpoolem Gian Piero Gasperini mocno narzekał na postawę swoich podopiecznych. Szkoleniowiec Atalanty zapowiedział, że w starciu z Interem kibice powinni spodziewać się pewnych zmian w grze zespołu, a także tych personalnych.

- Po meczu z Liverpoolem nie mówiłem o zmianach samych w sobie, ale nastąpi pewne dostosowanie do sytuacji. Tracimy zbyt wiele bramek, być może powinniśmy być bardziej skoncentrowani i zapewniać lepsze wsparcie dla linii obrony. Nie oznacza to transformacji zespołu, ale wprowadzenie kilku zmian, aby chronić się w trudnych momentach.

- Skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu. W Lidze Mistrzów jeszcze wszystko jest otwarte, a w Serie A zajmujemy solidną pozycję. Zagramy bez Palomino, Gosensa i Hateboera, więc możliwe, że w wyjściowej jedenastce pojawią się nowe twarze. Spodziewam się trudnego meczu, ale może nadszedł on w odpowiednim momencie, szczególnie że za chwilę czeka nas przerwa na mecze międzynarodowe. Uważam Inter za doskonały zespół, chociaż również taki, któremu przydarzają się liczne wzloty i upadki.

Gasperini został również zapytany o współpracę z Antonio Conte z czasów, kiedy ten pierwszy pracował jeszcze w akademii młodzieżowej Juventusu, zaś drugi był gwiazdą pierwszego zespołu:

- Trenował z nami kilka razy i zawsze stanowił punkt odniesienia dla chłopaków. Zawsze grał z takim samym entuzjazmem, a obcowanie z nim było czystą przyjemnością.

Źródło: Football-Italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich