CAMPIONI 2021

 

Conte: Żyjemy!

2 grudnia 2020 | 00:10 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Dla Antonio Conte nareszcie nastały lepsze dni, kiedy szkoleniowiec Interu nie musi tłumaczyć kolejnych beznadziejnych występów swojego zespołu. Po zakończeniu batalii na Borussia-Park trener gości nie krył emocji. Conte pokusił się o kilka indywidualnych ocen, a także uchylił kulis szatni. 

- Gladbach znajdują się w doskonałej formie, zarówno w Bundeslidze, jak i w Europie. Jeżeli nie stanowisz zespołu pod względem taktycznym, fizycznym i charakterologicznym, nie zdołasz przyjechać tutaj i zwyciężyć. Absolutnie zasłużyliśmy na to zwycięstwo, a prawdę mówiąc, mogliśmy uniknąć tego cierpienia w końcówce. Pokonaliśmy lidera grupy i żyjemy. Dziękuję chłopakom, pokazali odpowiedniego ducha. Kiedy mają ochotę pomagać sobie wzajemnie i być prawdziwym zespołem, stanowimy wyzwanie dla każdego rywala.

- Romelu ma rację. Proszę chłopców o zwiększenie odpowiedzialności, każdego z osobna, bo tylko wówczas możemy stać się ambitną drużyną. Takie występy dowodzą, że jesteśmy zespołem, jesteśmy zjednoczeni, wszyscy podążamy w tym samym kierunku i chcemy dać radość naszym fanom.

- Biorąc pod uwagę przebieg gry, zastosowanie "suszarki" w przerwie mogłoby nas zabić. Przeanalizowaliśmy sobie kilka sytuacji, ponieważ było kilka błędów, ale zawodnicy potrzebowali mojego wsparcia. Powiedziałem im, że musimy iść naprzód, aby na nowo odnaleźć jakość z początku spotkania, a zostaniemy nagrodzeni zwycięstwem. Cieszę się, że miałem rację, ponieważ w przeciwnym razie ryzykowałbym utratę zaufania.

- Zagraliśmy dobrze jako zespół. Linia pomocy nieuchronnie może stanowić różnicę podczas meczu. Nie zapominajmy, że był to pierwszy mecz Brozovicia po kwarantannie. Nicolo Barella gra non stop i podczas przerwy sygnalizował problemy z łydką. W odwodzie mieliśmy Stefano Sensiego i Christiana Eriksena, którzy gwarantują jakość, ale nie są równie mocni w defensywie. Podjęliśmy pewne ryzyko pozostawiając Barellę. Ostatni wślizg Brozovicia udowodnił, że przy odpowiedniej determinacji potrafi stać się niezwykłym graczem. Roberto Gagliardini jest niezawodny pod każdym względem.

- Barella ma 24 lata i bardzo rozwinął się od poprzedniego sezonu. Jednak może, a wręcz musi dalej pracować. To samo dotyczy Bastoniego, który także radzi sobie bardzo dobrze. To chłopcy, na których mogę polegać pod każdym względem, a moim zadaniem jest pomóc im dojrzeć. 

- Darmian ma za sobą etap w Anglii, a także w Parmie, lecz wierzyliśmy w niego, ponieważ jest godny zaufania. Może dać też szansę na spokojny rozwój Achrafowi Hakimiemu, dzięki cierpliwości i małej presji.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 6

inter00

inter00 2 grudnia 2020 | 00:29   

Teraz trzeba dać odpocząć zawodnikom, nie możemy ryzykować przemęczenia!

KawaOpole

KawaOpole 2 grudnia 2020 | 00:31   

W lidze niech w środku zagraja ci co dziś nie grali,
Bastoni też powinien odpocząć
W ataku Lautaro, Perisic najwyżej po przerwie Lukaku i Sanchez.
Ninja i Eriksen od początku
Co ci po rezerwowych jak grają po 6 minut co 3 mecz

Snake

Snake 2 grudnia 2020 | 06:48   

Gagliardini niezawodny... Odpadłem :D

Oba

Oba 2 grudnia 2020 | 09:27   

Wczoraj Gagliardini akurat zagrał bardzo dobrze, ale z tą niezawodnością przesadził bo gość gra dobrze 2 razy na 15 meczów

Darkos

Darkos 2 grudnia 2020 | 11:10   

Conte kiedy Gaga zawali mecz: "za mało transferów!". Conte jak Gaga wreszcie zagra na jakimś poziomie: "Roberto Gagliardini jest niezawodny pod każdym względem." Idź pan już w pizdu.

Huragan1410

Huragan1410 2 grudnia 2020 | 20:42   

Darkos pójdz przed nim i wskaż mu drogę.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich