Ventola: Musieliśmy zastąpić fenomenalnych piłkarz

27 grudnia 2020 | 12:20 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Nicola Ventola pojawił się w InterTV, w krótkiej rozmowie wspominał czas spędzony w barwach Nerazzurrich. Podczas wywiadu nie obyło się bez tematu największych zawodników, którzy towarzyszyli jego przygodzie w Mediolanie.

- W 1998 roku zadebiutowałem dla Interu przeciwko Cagliari. Kallon był niezwykle silny. Podjął ze mną trudne zadanie zastąpienia dwóch fenomenalnych graczy. Trafiliśmy do serc fanów, ponieważ dobrze się spisaliśmy. Cuper często prosił nas, abyśmy prześledzili rozgrywki wstecz, ale byliśmy dumni, że wspięliśmy się na pierwsze miejsce w tabeli.

- Zawsze lubiłem Morattiego. Potem przyszedł czas Ronaldo, Baggio i Pirlo, to był zespół przyszłości. Byliśmy mocni, choć mieliśmy trudny rok, konkurencja na mojej pozycji była bardzo duża. Próbowałem nauczyć się czegoś od każdego z tych zjawiskowych zawodników. Czy pamiętam gol przeciwko United? Wyszliśmy na prowadzenie, był niesamowity ryk.

Nicola Ventola rozegrał 64 mecze dla Interu we wszystkich rozgrywkach, łącznie 3827 minut. W tym czasie strzelił 21 bramek i zapewnił dwie asysty. Reprezentował Nerazzurrich od 2000 do 2005 roku. Włoch był trzykrotnie wypożyczany podczas pobytu w Mediolanie, do Atalanty, Sieny i Crystal Palace. Po odejściu z Interu zaliczył świetne występy w Bergamo w latach 2005-2007.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Ronaldo

Ronaldo

27 grudnia 2020 | 22:21

Zawsze bardzo lubiłem Ventolę. Szkoda, że trafił na okres, gdzie nie bardzo miał szanse konkurować z gwiazdami.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich