Marelli: Były faule na Skriniarze i Lautaro

11 stycznia 2021 | 22:23 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Zdaniem emerytowanego arbitra, Luca Marellego, podczas meczu AS Roma - Inter sędzia nie odgwizdał dwóch ważnych przewinień. Faulowany miał być zarówno Lautaro jak i Milan Skriniar, czego nie odgwizdał Marco Di Bello.

Marelli sędziował ligę włoską przez 7 lat, w tym najwyższą klasę rozgrywkową przez 3 (2005-2008). Na swoim youtube'owym kanale ex-arbiter poddał ocenie zachowanie Di Bello w niedzielne południe na Olimpico.

- Jeżeli Di Bello anulowałby gola dla Giallorossich, nikt nie mógłby mieć pretensji. W przypadku zmarnowanej sytuacji Lautaro, powinien zostać odgwizdany karny. Nie jest istotne, że napastnik dotknął piłki. Po faulu nie mógł już brać udziału w dalszej grze. Nie było natomiast faulu na Barelli w pierwszej połowie, gdzie po jego stracie Roma objęła prowadzenie - stwierdził Luca Marelli. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 6

darren

darren 11 stycznia 2021 | 22:43   

Pełna zgoda. Można mieć pretensje do Conte o zmiany jakie przeprowadził, ale trzeba przyznać, że sędzia wypaczył wynik tego spotkania. Przypominam, że ten sam arbiter prowadził naszej poprzednie spotkanie z Romą gdzie uznał bramkę zespołu z Rzymu gdy chwile wcześniej faulowany był Lautaro.

Dominik

Dominik 11 stycznia 2021 | 23:52   

Ja zwróciłem uwagę, że Barella był faulowany chwilę przed tym jak została mu odebrana piłka. Barella biegł z piłką, pomocnik Romy go zahaczał, ale Barella utrzymał się przy piłce, dlatego sędzie słusznie nie gwizdał. Jednak po 2 sekundach i paru przebiegniętych metrach, pomocnik Romy w końcu czysto odebrał Barelli piłkę, po czym poszła kontra i gol.
I tu moim zdaniem VAR powinien zalecić sędziemu obejrzenie powtórki w monitorze. To zahaczania było delikatne, ale warto było żeby sędzia zobaczył to w powtórce z VARu i wtedy podjął ostateczną decyzję.
Nie mamy ostatnio szczęścia do decyzji sędziowskich, ale szczęściu trzeba pomóc - sami powinniśmy zdecydowanie wygrywać spotkania, żeby takie decyzje "na styku" nie miały wpływu na końcowy rezultat.

darren

darren 12 stycznia 2021 | 00:25   

Ale Dominik, ta sytuacja była najbardziej niejasna, ale pozostałe dwie były wręcz klarowne, a nie na styku. Karny za faul na Lautaro i anulowanie bramki Manciniego to po prostu wypaczenie wyniku i nie ważne jak słabo zagralibyśmy w końcówce.

oster

oster 12 stycznia 2021 | 06:47   

Lautaro ma przypiętą łatkę symulanta na którą sam zapracował przewracając się co chwilę i pewnie dlatego sędzia nie gwizdnął...

MAV

MAV 12 stycznia 2021 | 08:01   

Miejmy pretensje do sędziów a sami nie róbmy nic. Brawo sędziowie będą nam wygrywać mecze a później zostaniemy zdegradowani. Myślenie super.

darren

darren 12 stycznia 2021 | 10:02   

Wystarczy, że będą sprawiedliwi, nie muszą nam wygrywać meczów.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich