Conte: Zwycięstwa z głównymi rywalami nam pomagają

21 lutego 2021 | 20:04 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Niebo nad Mediolanem po triumfie Interu w Derby Mediolanu dzięki doskonałemu występowi zespołu jest dzisiaj czarno-niebieskie. Podopieczni Antonio Conte pokonali rywali aż 3:0 po trafieniach Lautaro i Lukaku. Oto, co trener Interu, Antonio Conte powiedział po tym meczu:

- To zwycięstwo jest zasługą piłkarzy, zaliczyli świetny występ. Dobrze się przygotowaliśmy do tego meczu, a oni wykonali perfekcyjnie wszystko to co wcześniej ćwiczyliśmy. To wielka satysfakcja widzieć jak zespół rośnie i jestem zadowolony, ponieważ chłopaki zasługują na owoce ich pracy.

To zwycięstwo cieszy najbardziej w dotychczasowej karierze jako trener Interu?
- Mam nadzieję, że jeszcze lepsze zwycięstwa nadejdą. To był niesamowity mecz, nie można zapominać, że to były derby i po tak wielu latach stawka jest zawsze bardzo wysoka. To oznacza większą presję i odpowiedzialność. Piłkarze wykonali bardzo dobrze swoją pracę i idziemy swoją ścieżką Jestem zadowolony, bo przygotowaliśmy się dobrze do tego spotkania i udało się zrealizować większość rzeczy, które ćwiczyliśmy. Wygraliśmy z naprawdę mocnym zespołem, więc warto też tutaj docenić Milan. Chcemy zadedykować to zwycięstwo kibicom Interu. Wspaniale nas powitali przed stadionem. Nasze myśli idą też w kierunku Mauro Bellugiego, którego śmierć nas dotknęła. Jesteśmy myślami z jego rodziną.

Jakie jest to uczucie, że ten wynik daje coś więcej w tabeli.
- Chłopcy wiedzą, że boję się następnych dwóch spotkań z Genoą i Parmą, ponieważ to ciężkie zespoły. Musimy zaprezentować wzrost jakości od teraz aż do końca sezonu. Te dwa mecze powiedzą nam dużo o tym, co możemy osiągnąć.

Masz 26 piłkarzy w centrum swojego projektu, razem z Eriksenem czy Perisiciem, którzy ostatnio się poprawili. Każdy wydaje się być zaangażowany. To prawda?
- Myślę, że pracą trenera jest znalezienie najlepszych elementów ze składu i wprowadzenie określonego stylu gry. Rozwój Christiana, Ivana i całego składu czyni mnie dumnym. Czasem za szybko dokonujemy ocen, jak w przypadku Christiana. Potrzeba cierpliwości, szczególnie jeśli piłkarzy przychodzi z innej ligi. Christian to kluczowy zawodnik składu i nigdy nie chciałem go wykluczyć. To samo Ivan, który zademonstrował wielką chęć w tym roku. Dał z siebie wszystko, a dzisiaj zanotował znakomity występ. Ma niesamowity potencjał i musi wciąż bardziej w siebie wierzyć.

Pracowaliście nad przestrzeniami między obrońcami Milanu?
- Wiele pracujemy z naszymi napastnikami, skrzydłowymi i pomocnikami, szczególnie patrząc na sposób obrony rywali. Analizujemy te sytuacje razem ze sztabem w celu znalezienia najlepszego rozwiązania dla naszych graczy.

Studiujecie także różnice między wysokim pressingiem, a głębokim ustawieniu?
- Absolutnie, do każdego meczu przygotowujemy się w zależności od tego z kim gramy. Zawsze stosowaliśmy wysoki pressing, a teraz to poprawiliśmy i są tego efekty. Przez ciężką pracę, zawodnicy zrozumieli jak właściwie się poruszać. Pozyskaliśmy tę wiedzę dzięki meczom o wysoką stawkę. Dzisiejszy wynik przeciwko topowej drużynie jaką jest Milan, potwierdza nasz rozwój. Musimy tego się trzymać i wciąż rozwijać.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 21 lutego 2021 | 20:36   

Cieszy mnie niesamowicie że tacy piłkarze jak Perisic czy Eriksen odbudowali się, szczerze mówiąc uważałem że są już straceni. Im więcej zawodników w formie tym większy wybór dla trenera a to jest kluczowe w walce o mistrzostwo.

Pepesz1908

Pepesz1908 21 lutego 2021 | 21:00   

Antonio to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

Huragan1410

Huragan1410 21 lutego 2021 | 21:36   

Prowadź Generale Conte. Dobrze że nie czytałeś tego forum do grudnia włącznie bo 95% speców stąd zakopało by Cię 5 metrów pod ziemią i teraz bylibyśmy w czarnej dupie.

Oba

Oba 21 lutego 2021 | 21:38   

Konia z rzędem temu, kto przewidywał, że Perisic i Eriksen zostaną nazywani przez Conte kluczowymi zawodnikami, a ten drugi przeskoczy w hierarchii Vidala.

rafal

rafal 21 lutego 2021 | 22:25   

Muszę powiedzieć jedno Conte był moim wrogiem jak cały Judasz ❗❗ Teraz widzę że jednak zależy mu na tym zespole i całym Interze a po meczu z Judaszem w Turynie stał się jednym z nas Dawno nie było tak że na wiosnę tak dobrze gramy i to w obronie i w pomocy bo już o ataku nie wspomnę ..Oby tak dalej Conte


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich