Conte: Każdy mecz kryje w sobie pułapki

3 marca 2021 | 15:02 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W czwartek Nerazzurri zagrają kolejny mecz ligowy. Tym razem ich rywalem będzie Parma. W przeddzień meczu Antonio Conte spotkał się z dziennikarzami i odpowiedział na ich pytania. Poniżej prezentujemy zapis konferencji.

Czego spodziewasz się po najbliższym rywalu?

- To będzie trudny mecz. W ostatnim czasie Parma sprawiała nam trudności. Zaledwie raz wygraliśmy i dwa razy padł remis. Mamy do czynienia z drużyną, która znajduje się w dole tabeli, ale mają doświadczenie i dobrych zawodników. Są doskonali technicznie. Będziemy musieli być bardzo ostrożni i rozegrać to spotkanie z odpowiednim podejściem oraz uwagą.

Co Inter powinien poprawić, by zdobyć scudetto?

- Z pewnością w fazie wdrażania możemy, a wręcz musimy być bardziej skuteczni, agresywni i zdeterminowani. Dotyczy to całego zespołu, a nie tylko napastników.

Inter jest liderem tabeli. Czy w związku z tym ciąży na was większa presja?

- W porównaniu do zeszłego sezonu, jesteśmy w innej sytuacji. Teraz jesteśmy na szczycie tabeli, więc presja będzie rosła od teraz do końca sezonu. Należy zarządzać nią we właściwy sposób, by udowodnić naszą dojrzałość i osiągnąć sukces.

Jak się czuje Vidal?

- Trenuje i stara się zapewnić sobie ciągłość treningu. Odkąd do nas dołączył, miał kilka problemów. Jest na tyle zaangażowany, że nigdy nie może wytrzymać i chce szybko wracać do gry. Podziwiamy go i dziękujemy za jego postawę. Pracujemy nad nim. Trudno ocenić, czy zagra i ile.

Jaki skok jakościowy dokonał Twój zespół w ciągu jednego roku? Czy są większe szanse na wygraną?

- Fakt, jest inaczej niż w zeszłym roku, a mianowicie, pokonaliśmy drużynę, która zdobyła mistrzostwo przez 9 sezonów. Dzięki temu drużyna ma większą świadomość i po półtora roku pracy można zauważyć rozwój indywidualny, organizacyjny, a także mentalny. Zostało nam czternaście meczów do końca. Będziemy chcieli pokazać nasz wzrost, ale jest to możliwe wyłącznie poprzez wygrane. W przeciwnym razie pozostanie miejsce na poprawę.

- Trudno będzie nie stracić punktów do końca sezonu, bowiem każdy mecz kryje w sobie pułapki. Musimy utrzymać dobre tempo. Każdy mecz musi być finałem. Im bliżej końca, tym więcej aspektów psychologicznych wchodzi w grę. Musimy pokazać, że zrobiliśmy krok do przodu.

Sanchez jest szczęśliwy i znów błyszczy. Jak udało ci się odzyskać najlepszego Alexisa?

- Z pewnością jest w najlepszej kondycji odkąd jest w Interze. Nie zapominajmy, że kiedy przyjechał przez lata był mniej aktywny. Później miał problemy z kostką. Czekaliśmy jednak na niego. Wymagało to cierpliwości, ale teraz to zdecydowanie najlepszy dla niego moment. Zaczynam dostrzegać przebłyski starego dobrego Alexisa i to jego zasługa. Przed nim jest dwóch zawodników - Lukaku i Lautaro, którzy wiedzą, że mają za sobą zawodnika bardzo naciskającego, który może wnieść wielki wkład w tej fazie sezonu.

Czy zagrożeni wykartkowaniem będą grać?

- Doświadczenie sprawia, że nie patrzę dalej niż na następny mecz. Ten z Parmą będzie dla nas najważniejszy. Jest potrzeba wygranej, a ja nie dbam o kalkulacje. Każdy musi grać tak, jeśli trzeba. Nie rozumiem po co robić głupie kalkulacje i ostatecznie tracić punkty po drodze.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 3 marca 2021 | 17:08   

Czyli skład bez zmian

Huragan1410

Huragan1410 3 marca 2021 | 18:00   

Tak samo jak czekał na Alexisa tak samo czekał na Perisicia. Podoba mi się w nim że wierzy w swoich graczy. Zawodnik musi czuć zaufanie trenera. Wtedy odwzajemnia mu to należytym szacunkiem. Co do meczu z Parmą to kolejne 3pkt bezdyskusyjnie obowiązkowe. Chociaż by z tego powodu że mają przetrzebiony atak prawie do zera. Gervinho, Pelle, Inglese, Pinamonti i jeszcze jeden zawodnik nie może zagrać jeśli dobrze pamiętam. W ataku wystawią Karamoha i podejrzewam że autobus będzie od pierwszych sekund zaparkowany. Z tym że ich obrona to nic specjalnego, nie ma tam nikogo kto mógł by się przeciwstawić naszej sile. Od początku spotkania będzie najazd na ich bramkę i szczerze spodziewam się wyniku 4:0 dla nas.

SeaVent

SeaVent 3 marca 2021 | 21:37   

Lecimy po 3pkt...co tu dużo pisać..


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich