Gol Lukaku, wpadka Chorwatów

25 marca 2021 | 00:08 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Było sporo niepewności i niedomówień, lecz piłkarze Interu ostatecznie dołączyli do zgrupowań reprezentacji swoich krajów. Wczoraj odbyły się pierwsze mecze w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Katarze. Jak radzili sobie nasi gracze?

Od zwycięstwa eliminacje rozpoczęli Belgowie, którzy u siebie pokonali Walię 3:1. Końcowy rezultat ustalił Romelu Lukaku skutecznie egzekwując rzut karny w 73. minucie spotkania. Napastnik Interu rozegrał cały mecz.

Pełne 90 minut zapisał na swoim koncie także Milan Skriniar. Jego Słowacja zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Cyprem.

Najmniej powodów do zadowolenia miel Ivan Perisić i Marcelo Brozović. Nasi Chorwaci wybiegli w podstawowym składzie przeciwko Słowenii i przebywali na murawie do ostatniego gwizdka arbitra. Wicemistrzowie świata dość niespodziewanie ulegli niżej notowanemu rywalowi 1:0.

Na czwartek zaplanowano kolejne spotkania, w których szanse występu będą mieli Ionut Radu, Christian Eriksen, Alessandro Bastoni, Nicolo Barella oraz Stefano Sensi.