Perisić i Skriniar z bramkami

31 marca 2021 | 11:25 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Pierwsza grupa piłkarzy dołączy dziś do zespołu Interu, który przygotowuje się do ligowej rywalizacji z Bologną. Swoje reprezentacyjne obowiązki zakończyli wczoraj Lukaku, Skriniar, Brozović, Perisić oraz Hakimi. Jak im poszło?

Nerazzurri apelowali do poszczególnych selekcjonerów, aby w miarę możliwości nie nakładali na graczy dodatkowych obciążeń meczowych. Do próśb pozytywnie odniósł się m.in. Roberto Martinez, który w meczu z Białorusią posadził Romelu Lukaku na ławce. Napastnik nie pojawił się na murawie nawet na minutę i ominęła go niezła strzelanina. Drugi garnitur Belgów rozgromił rywali aż 8:0.

Wśród rezerwowych mecz z Maltą rozpoczęli także Ivan Perisić i Marcelo Brozović. Szansę występu otrzymał tylko ten pierwszy. Wahadłowy Interu pojawił się na murawie w 54. minucie, a już po kilku kolejnych mógł celebrować otwarcie wyniku spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Chorwatów 3:0.

Kolejny mecz z bramką w narodowych barwach zanotował Milan Skriniar. Przed meczem z Rosją defensor zapowiadał, że zamierza poprowadzić swój zespół do wygranej i słowa dotrzymał. Skriniar wpisał się na listę strzelców w 38. minucie, a spotkanie zakończyło się wygraną Słowaków 2:1. Gracz Interu rozegrał pełne 90 minut.

Cały mecz w barwach Maroka zanotował również Achraf Hakimi. Pewni awansu na finałowy turniej Pucharu Narodów Afryki faworyci pokonali 1:0 reprezentację Burundi.