CAMPIONI 2021

 

Superliga gotowa na batalię prawną

19 kwietnia 2021 | 12:19 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

12 klubów należących do Super Ligi ma już gotową odpowiedź prawną na groźbę pozwu o odszkodowanie wysunięty przez UEFA.

Według Le Parisien kluby wysłałyby w nocy pisma do prezesa FIFA, Gianniego Infantino oraz prezesa UEFA - Aleksandra Cerafina, w którym ostrzegają, że mają już gotowe odpowiedzi na ewentualne pozwy ze strony UEFA i pewne dokumenty zostały już złożone w wielu sądach, nie precyzując jednak co to za dokumenty i co zawierają.

Prezydent UEFA jest rozwścieczony decyzją klubów i według włoskich mediów odbył wczoraj rozmowę z Agnellim w której nazwał go zdrajcą. Zirytowany jest także, numer jeden FIGC Gravina oraz prezes Lega Serie A - Dal Pino. Dano wydaje się być świadomy faktu, że Juve, Inter i Milan nie obawiają się gróźb ze stron UEFA gdyż są przekonani, że nikt nigdy nie wyrzuci ich z Serie A.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 9

Kacperi

Kacperi 19 kwietnia 2021 | 12:34   

#Stopsuperliga

Andrea 71

Andrea 71 19 kwietnia 2021 | 12:44   

Mam nadzieję że się przeliczą i zostaną wyrzuceni,
wyrzuceni na długie lata

Huragan1410

Huragan1410 19 kwietnia 2021 | 12:52   

Kacper podpisuje się.

inter00

inter00 19 kwietnia 2021 | 13:13   

Nikt nas nie wyrzuci! Mamy tą przewagę że jesteśmy w grupie, 12 klubów które są największe w swoich krajach. Robi się z tego dym tylko i wyłącznie dlatego że kasa przechodzi koło UEAFA. Żaden klub nie ma umowy z UEFA i może powiedzieć że ma w dupie puchary i grać tylko ligę a zamiast dajmy na to LM rozgrywać mecze w Pucharze Tymbarka. Gdyby tak było byłoby wszystko spoko tylko problemem są pieniądze które nie przejdą przez skorumpowane rączki tylko trafią bezpośrednio do klubów

Lethal Doze

Lethal Doze 19 kwietnia 2021 | 13:18   

Liczę na to że Inter, Juve i Milan zostaną wyrzucone z Serie A

DonPietro

DonPietro 19 kwietnia 2021 | 15:46   

Fakt UEFA i FIFA są akurat ostatnie do zarzucania komus chciwości. Klubom brakuje hajsu i próbują ich obejść. Tylko to tak jakby ktoś tłumaczył że ukradł bo inni też to robią.

Oby szybko skończyło się to szaleństwo.

kacperosik2

kacperosik2 19 kwietnia 2021 | 15:54   

Dawać mi superligę i to nawet od jutra. W końcu ewolucja piłki nożnej. Cieszmy się, że nas wzięli do klubów założycielskich. #JAZDA

Lambert

Lambert 19 kwietnia 2021 | 17:30   

Najśmieszniejsze jest to, że to nie jest walka o jakieś tam kluby czy rozgrywki tylko walka o gruby hajs którego UEFA nie chce stracić, dlatego ten sebix Cerafin sie tak spienił. (edycja 2021.04.19 17:31 / Lambert)

banikowy

banikowy 20 kwietnia 2021 | 03:16   

Niektórzy nie rozumieją że superliga powstała dlatego że kluby dostawały za mało a za dużo szło do uefy za samą nazwę i organizacje rozgrywek.
UEFA może się pocałować w dupe bo drugi rok w covid nie zrobiła nic żeby klubom pomóc, myśmy mieli problemy z wypłatami dla graczy, teraz temat ucichł ale licho wie czy klub jest w stanie sprostać wszystkim wydatkom. UEFA natomiast zamiast zaproponować cokolwiek żeby kluby mogły zwiększyć przychody nie robiła nic a w dzień ogłoszenia powstania superligi proponuję zmianę całych rozgrywek na bardzo podobne zaproponowane przez założycieli superligi.
Do tego szantaże pozwami i nacisk na ligi aby kluby wykluczyć z rodzimych lig są żałosne i świadczą tylko o desperacji a nie chęci rozwiązania problemu.
Żadna liga nie wykluczy swoich klubów z rozgrywek bo spadnie znacząco oglądalność i każdy zdaje sobie z tego sprawę.
Może nie jestem za powstaniem nowego tworu i podchodzę do tego sceptycznie ale całkowicie rozumiem działania klubów które chcą zacząć brać co im należne a nie dostawać ochłapy od uefy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich