CAMPIONI 2021

 

Kibice pomogą klubowi

22 czerwca 2021 | 13:28 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Niebawem każdy z nas będzie mógł realnie wesprzeć funkcjonowanie ukochanego klubu, a przynajmniej takie są założenia projektu Interspac, na którego czele stoi Carlo Cattorelli. Włoski ekonomista i kibic Interu oficjalnie powołał do życia grupę, której celem ma być włączenie fanów w bezpośrednią pomoc klubowi.

- Chcemy opracować projekt akcjonariatu fanów. Pragniemy wzmocnić Inter kapitałami zintegrowanymi przez zasoby inwestorów instytucjonalnych. Ma to już miejsce w innych słynnych klubach, takich jak Bayern. Chcemy ściśle współpracować z właścicielem Interu, który został poinformowany o naszym projekcie. Naszym jedynym pragnieniem jest pomoc klubowi. Jesteśmy wdzięczni prezydentowi Zhangowi za przywrócenie Interu na szczyt.

- Pierwszy krok będzie symboliczny. Do końca czerwca gruba znanych fanów Interu wejdzie w skład Interspac srl. Sportowcy, aktorzy, muzycy, prezenterzy telewizyjni pomogą nam przybliżyć projekt. Potem rozpoczniemy ankietę. Poleciliśmy IQUII oraz Sport Intelligence Unit przeprowadzenie dogłębnej analizy tego problemu. Opublikujemy ankietę w mediach społecznościowych, aby zrozumieć, co fani myślą o pomyśle akcjonariatu.

- Jeśli, jak sądzimy, zainteresowanie ze wszystkich zaangażowanych stron będzie wystarczające, zwrócimy się o niezbędne zezwolenia do właściwych organów w celu zebrania zasobów od fanów i innych zainteresowanych osób. Zajmie to kilka miesięcy, nawet jeśli termin będzie uzależniony od szczegółów technicznych operacji.

- Ten model może być równie ważny dla innych klubów Serie A. Pod koniec września zorganizujemy publiczne spotkanie w Mediolanie, na które zaprosimy udziałowców Interspac oraz wybitne włoskie i międzynarodowe osobistości piłkarskie. W tym momencie będziemy gotowi do rozpoczęcia.

Źródło: Football-Italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 4

boxingdivision

boxingdivision 22 czerwca 2021 | 14:26   

Nie wiadomo czy pomogą, InterSpac próbuje działać od jakiegoś czasu, ale Suning nie jest w ogóle nimi zainteresowany. Nawet w dobie kryzysu. Jakby nie patrzeć dla Suninga oznaczałoby to nawet minimalne dzielenie się akcjami klubu.

KawaOpole

KawaOpole 22 czerwca 2021 | 18:17   

Ja bym chętnie kupił jakieś promile udziałów itp ,myślę że jest wielu kibiców co chętnie by chciało mieć jakieś %, skoro Inter jest wart około 1 mld podzielić to tylko na 250 tys fanów którzy są wstanie zapłacić jednorazowo 4 tys euro a potem co roku np 1 tys to mamy naprawdę klub który śmiało wychodzi za kilka lat z długów i rzadzi

Ps .to bardzo szybkie liczenie jeden kupi za 100 euro drugi może dać 10 tys euro ale średnio tak można przyjąć

banikowy

banikowy 22 czerwca 2021 | 19:22   

O obligacjach puszczanych przez spółki córki czy akcjonariatach trąbie od początku tematow o kryzysie finansowym spowodowanym przez covid.
Finansowanie takie jest stosunkowo proste do stworzenia a daje kapitał który można zainwestować bądź utrzymać płynność.
Kwestia tego co kto i jak chce zorganizować :)

MrSly

MrSly 30 czerwca 2021 | 18:34   

Problem klubu, to przede wszystkim problem wiernych kibiców...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich