Zadanie wykonane. Inter blisko awansu

24 listopada 2021 | 17:48 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

W środę Nerazzurri zagrali rewanż z Szachtarem Donieck. Tym razem podopieczni Simone Inzaghiego pokonali rywali. Tym samym są coraz bliżej awansu do fazy zasadniczej Ligi Mistrzów. Jeśli Scheriff nie pokona Realu Madryt w drugim meczu grupy D, Inter może potwierdzić kwalifikację jeszcze dziś wieczorem!

PRZEBIEG MECZU:

2' Pierwszy niewykorzystany rzut rożny Interu.
7' Barella spróbował oddać strzał, ale źle trafił w piłkę.
7' Niecelny strzał Dzeko.
12' Perisić dogrywał w pole karne, podanie przerwał obrońca Szachtara, piłka doszła jednak do Barelli, lecz Włoch kopnął piłkę nad poprzeczkę.
16' Strzał Dodo z dystansu, ale piłkę pewnie złapał Handanović.
17' Szachtar nie wykorzystał rzutu rożnego.
18' Niezła trójkowa akcja Calhanoglu, Dzeko i Lautaro, ale finalnie Turka wyprzedził obrońca gości.
21' Doskonała okazja Szachtara. Salomon dograł piłkę do Fernando, ten oddał groźny strzał, ale i tak był na spalonym.
23' Było blisko! Ranocchia prawie wykorzystał rzut rożny, lecz piłka minęła dalszy słupek.
24' Gol, ale nieuznany, bowiem Darmian, który dogrywał do Perisicia, był na spalonym.
25' Dzeko zmarnował kolejną sytuację...
25' Kontra Szachtara. Fernando zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.
27' Dobre dośrodkowanie Calhanoglu. Dzeko uderzył piłkę głową, ale świetnie w bramce spisał się Trubin.
30' Mocne uderzenie z dystansu w wykonaniu Perisicia, ale piłkę złapał Trubin.
31' Fernando spróbował zaskoczyć Handanovicia strzałem z dystansu, lecz był on niecelny.
34' Kolejny niecelny strzał Fernando.
66' Dzeko mógł wykorzystać błąd Trubina, ale fatalnie uderzył.
36' Kolejna okazja Interu, tym razem Trubin uprzedził Lautaro.
40' Pedrinho pokusił się o strzał z dystansu. Kapitan Interu złapał piłkę.
44' Fatalne uderzenie Bastoniego w kierunku bramki.
45' Kolejny niecelny strzał Dzeko.
45+1' Dośrodkowanie Dodo zatrzymał Perisić.

47' Niewykorzystany rzut wolny Interu.
49' Żółta kartka dla Vitao.
55' Dodo odepchnął Lautaro, Argentyńczyk się przewrócił, wstał i oddał strzał. Zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.
57' Martinez trafił z pierwszej piłki do bramki Szachtara, ale bramka nie zostaje uznana, bo doszło do faulu w polu karnym.
61' GOOOOOOOOOL!!! EDIIIIIIN DZEEEEEEEKO! Perisić dogrywał w pole karne, do piłki nie doszedł Martinez, Darmian został zablokowany, piłka odbiła się pod nogi Dzeko, który pewnie trafił do bramki.
67' GOOOOOOOOOL!!! Niesamowite! Dzeko po raz drugi! Bośniak wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Perisicia i głową trafił do bramki Trubina.
68' Correa zmienił zmęczonego Lautaro.
70' Świetna piłka Barelli do Correi, lecz osamotniony w ataku Argentyńczyk nie mógł zbyt wiele zrobić. Rzut rożny dla Nerazzurrich.
75' Groźne wejście Fernando, ale powstrzymał go Skriniar.
78' Podwojna zmiana. D'Ambrosio i Vidal zmienili Darmiana i Barellę.
79' Bondarenko oddał niecelny strzał z dystansu.
80' Tete wszedł w miejsce Marlosa, a Mudryk za Fernando.
82' Świetna akcja Szachtara. Marlos podał do Dodo, który trafił w słupek.
83' Kolejny wyjście Correi, którego zablokował obrońca przyjezdnych.
86' Kolejna podwójna zmiana w Interze Dimarco i Sensi zmienili Perisicia i Calhanoglu.
90' Bardzo dobre dośrodkowanie Dimarco, piłka doszła do Sensiego, który oddał strzał, lecz Trubin zdołał go obronić.
91' Nerazzurri nie wykorzystali trzech rzutów rożnych.