CAMPIONI 2021

 

Inzaghi: Po pierwszej połowie było napięcie

24 listopada 2021 | 22:00 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, Inter pokonał Szachtar Donieck 2:0. Po meczu odbyła się tradycyjna konferencja z udziałem trenera Nerazzurrich. Poniżej jego komentarz.

- Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Po pierwszej połowie, kiedy mieliśmy wiele okazji, ale utrzymywał się bezbramkowy remis, napięcie trochę narosło. Dlatego też bramka Dzeko dała nam swego rodzaju wyzwolenie, również jeśli chodzi o moją radość po zdobyciu gola (śmiech).

- Ostateczna kwalifikacja do 1/8 finału byłaby wielkim osiągnięciem. Rozmawiałem o tym również z zarządem, kiedy podpisywałem kontrakt. Nadal musimy czekać, ponieważ futbol jest nieprzewidywalny, ale z dziesięcioma punktami myślę, że możemy ze spokojem patrzeć w kierunku awansu. Dziś wieczorem rozegraliśmy kolejny świetny mecz, czterdzieści osiem godzin po kolejnym meczu, w którym straciliśmy dużo energii fizycznej i psychicznej.

- Jesteśmy w dobrym momencie, ale wciąż jest wiele meczów, a pułapki są tuż za rogiem. Wciąż jest wiele do zrobienia. Starałem się przekazać chłopakom pomysły, a oni za nimi podążają, są w tym wyjątkowi. Rozwijamy doskonałą grę. Mamy najlepszy atak w Serie A, nawet jeśli po drodze straciliśmy kilka punktów. Teraz chcę odzyskać nawet tych, którzy grali mniej, ponieważ jesteśmy fantastyczną grupą i nie chcemy, aby ktokolwiek pozostał w tyle.

- Ivan radzi sobie bardzo dobrze. Mierzyłem się z nim przez cztery lata jako przeciwnik i zawsze stwarzał problemy, najpierw jako ofensywny skrzydłowy ze Spallettim, a później jako piąty w pomocy z Conte. Jak tylko przyjechałem, od razu pomyślałem, że będzie on wartością dodaną naszej drużyny. Musi kontynuować tę drogę, podobnie jak wszyscy jego koledzy z drużyny.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 24 listopada 2021 | 22:38   

Już chyba nic nie pozbawi nas awansu! Dobra robota panie Inzaghi

kretos

kretos 25 listopada 2021 | 07:31   

Perisic najlepszy na boisku


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich