Włoskie media o meczu Interu z Venezią

28 listopada 2021 | 13:16 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Zespół mistrza Włoch musiał włożyć wczoraj dużo pracy w pokonanie ligowego oponenta. Venezia nie sprzedała tanio skóry, a włosie media doceniły dzisiaj grę Nerazzurrich.

Według mediolańskiej gazety Gazzetta dello Sport, Nerazzurri pokazali, że potrafią wygrywać mecze "w funkcjonalnym i kontrolowanym stylu, nawet jeśli nie grają najbardziej atrakcyjnej piłki". Wygrana pozwoliła chwilowo zmniejszyć dystans do Napoli i AC Milanu na jeden punkt, dzięki czemu główni kandydaci do pierwszego miejsca w tabeli będą grali dzisiaj pod dużą presją wyniku.

Wydaje się, że kontrowersji nie było również podczas podejmowania decyzji o przyznaniu karnego w końcówce spotkania. DAZN poprosił o wypowiedź w tej sprawie ze strony byłego sędziego.

- Zawodnik może wejść wślizgiem, co znacznie zwiększa zasięg jego ciała, jednak dotknięcie piłki ramieniem to karny. Są przypadki, w których fakt, że piłka najpierw dotyka uda, wpływa na ocenę sytuacji przez sędziego, ale tutaj tak nie było. Poprzez tak duże zwiększenie zasięgu ciała, przyznanie Interowi jedenastki było słuszne - ocenił Luca Marelli.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Bonhart25

Bonhart25 28 listopada 2021 | 14:11   

Spoko ten karny. Praktycznie żadnej presji czy trafi czy nie


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich