Nerazzurri pokonali Spezię

1 grudnia 2021 | 17:40 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

W środowy wieczór, na Stadio Giuseppe Meazza, Nerazzurri zagrali ze Spezią. Mimo wielu okazji, piłka tylko dwukrotnie wpadła do bramki. O zwycięstwie Interu zadecydowały trafienia Roberto Gagliardiniego oraz Lautaro Martineza.

PRZEBIEG MECZU:

3' Faul Gagliardiniego.
4' Correa wywalczył rzut rożny.
9' Niecelny strzał Correi.
12' Dobre dośrodkowanie Dimarco, ale Dumfriesa wyprzedził Reca. Rzut rożny dla Interu.
14' Calhanoglu wznowił grę z narożnika boiska. Brozović źle uderzył piłkę. Spezia rozpoczęła od bramki.
20' Gagliardini zablokował strzał Manaja.
21' Błąd Brozovicia, po którym dobre wyjście zaliczył Gyasi. Strzał na bramkę oddał Sala, lecz piłkę bez problemu złapał Handanović.
25' Dośrodkowanie Dimarco w pole karne. Bliski sięgnięcia piłki był Gagliardini, ale dobrze w obronie zagrali podopieczni Motty.
26' Lautaro z dystansu, lecz obok bramki.
29' Provedel obronił strzał Dumfriesa.
31' Żółta kartka dla Manaja za faul na Holendrze.
36' GOOOOOOOOOOL!!! Cierpliwość popłaca. Skriniar podał do D'Ambrosio, Martinez przepuścił piłkę prosto pod prawą nogę Gagliardiniego, który precyzyjnym strzałem umiejścił piłkę w bramce.
41' Kiwior zalokował strzał Correi. Rzut rożny dla Interu. Bliski zdobycia bramki był Skriniar.
44' Żółta kartka dla Lautaro za odepchnięcie Erlica.
45+1' Rzut rożny dla Spezi. Bardzo dobra interwencja Handanovicia, który wyjął uderzenie głową Amiana. Nerazzurri wyszli z kontrą, ale Provedel złapał piłkę po strzale Lautaro.

46' Bastoni i Ferrer zmienili Recę Amiana.
47' Perisić miał pretensję do D'Ambrosio za nieudane dośrodkowanie.
50' Lautaro uderzał piłkę w światło bramki Spezii, ale zbyt lekko.
52' Correa w poprzeczkę!
52' Provedel obronił strzał Brozovicia.
54' Rzut rożny dla Interu. Calhanoglu oddał strzał z dystansu, lecz ponownie bramkarz Spezii wykazał się dobrym refleksem.
56' Strzał Lautaro. Kiwior dotknął piłkę ręką w polu karnym za co został ukarany żółtką kartką, a Inter otrzymał dobrą okazję do podwyższenia wyniku.
58' GOOOOOOOOOOOL!!! Martinez wykorzystał jedenastkę.
61' Provedel świetnie wybronił strzał Calhanoglu.
65' Baurabia zmienił Salę, a Maggiore Kovalenko.
68' Rzut wolny dla Interu. Calhanoglu trafił w mur.
69' Sensi wszedł w miejsce Calhanoglu.
72' Rzut rożny dla Interu. Perisić świetnie wyskoczył do piłki, ale ta poszybowała nad bramką Spezii.
73' Z boiska zeszli Martinez i Correa. Zmienili ich Dzeko i Sanchez.
77' Kolejny rzut rożny Nerazzurrich. Tym razem bliski zdobycia bramki był Gagliardini.
79' Dzeko wypuścił na puste pole Dumfrisa, ale przed oddaniem strzału uprzedził go obrońca Spezii.
84' Sytuacyjną piłkę próbował wykorzystać Manaj, który uderzył z dystansu, ale czujnie w bramce zachował się kapitan Interu.
86' Gyasi uderzył głową w światło bramki, lecz piłkę złapał Handanović.
87' Vidal zmienił Gagliardiniego.
90+2' Sensi podał do Sancheza, Chilijczyk wyłożył piłkę Vidalowi, który wywalczył rzut rożny. Chilijczyk po spotkaniu miał problem z ustaniem na prawej nodze. Łapał się za stopę.