Puchar jest nasz!!! Sanchez bohaterem!

12 stycznia 2022 | 20:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Puchar zostaje w Mediolanie! Po 120 minutach spotkania Inter pokonał Juventus i sięgnął po Superpuchar Włoch. Kiedy wszyscy szykowali się już na konkurs rzutów karnych, gola na wagę zwycięstwa zdobył Alexis Sanchez.

Pierwsza połowa:

1' Niecelny strzał głową Dzeko. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

6' De Vrij uderzył piłkę głową, a następnie minął się z nią Lautaro. Argentyńczyk znajdował się na pozycji spalonej.

8' Świetna okazja i pudło Lautaro Martineza.

12' Barella domagał się rzutu karnego po faulu Chielliniego, ale arbiter był innego zdania.

15' Dzeko oddał niecelny strzał z dystansu.

22' Prosty błąd Brozovicia, lecz Bernardeschi został w porę zablokowany.

25' Gol dla Juventusu. Morata posłał piłkę na głowę niepilnowanego McKenniego, a ten z blisko pokonał Samira Handanovicia.

27' Handanovic obronił strzał Kulusevskiego.

29' Calhanoglu oddał mocny i bardzo niecelny strzał z dystansu.

31' Turek pokusił się o kolejną próbę uderzenia, ale Perin obronił bez kłopotów.

34' Rzut karny dla Interu! Spóźniony De Sciglio faulował Dzeko i teraz sędzia nie mógł podjąć innej decyzji.

35' 1:1!!! Lautaro Martinez pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

42' Rabiot był bliski bramki samobójczej.

43' Bernardeschi z żółtą kartką za protesty w stronę arbitra.

45' Ofiarny wślizg Rabiota powstrzymał szarżę Perisicia.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

48' Bernardeschi spudłował w dogodnej pozycji.

50' Indywidualna akcja Bernardeschiego zakończona nieznacznie niecelnym strzałem.

59' Strzał głową Dumfriesa i dobra interwencja Perina. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

60' Dzeko dostał żółtą kartkę.

69' Strzał głową Lautaro i dobra obrona Perina.

72' Strzał Perisicia, lecz znów górą bramkarz Juve.

74' Dybala zmienił Kulusevskiego.

75' Correa i Sanchez zastąpili Lautaro oraz Dzeko.

76' Niecelny strzał Alexa Sandro.

79' Arthur zmienił Bernardeschiego.

88' Kean zastąpił Moratę.

89' Vidal i Darmian za Barellę i Dumfriesa.

90+4' Koniec regulaminowego czasu gry. Czas na dogrywkę.

Dogrywka:

91' Bentancur zastąpił Locatellego.

96' Sanchez nieznacznie niecelnie po strzale głową. Było blisko.

100' Dimarco zmienił Perisicia.

103' Dybala niecelnie z dystansu.

105' Dybala z żółtą kartką.

106' Koniec pierwszej części dogrywki.

106' Żółta kartka dla Correi.

109' Rugani obejrzał żółtą kartkę.

118' Żółta kartka dla Vidala.

120' Gol!!! Darmian wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych Juventusu, do piłki dopadł Sanchez i z zimną krwią pokonał Perina!!!

121' Żółta kartka dla Sancheza.

122' Koniec meczu. Superpuchar Włoch dla Interu!