Wyścig trwa. Inter wygrał w Udine

1 maja 2022 | 17:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Dwubramkowe prowadzenie Interu w pierwszej połowie, pełna kontrola po przerwie i niepotrzebne nerwy w końcówce meczu. Tak, w największym skrócie, wyglądała rywalizacja na Dacia Arena. Ostatecznie Nerazzurri zwyciężyli 2:1 po golach Perisicia i Lautaro. Dla Udinese trafił Pussetto.

6' Strzał Pereyry został zblokowany i Handanović spokojnie złapał piłkę.

12' Inter na prowadzeniu! Dimarco dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na bliższy słupek do Perisicia, a ten strzałem głową pokonał golkipera rywali.

13' Handanović na raty poradził sobie z uderzeniem Walace z dystansu.

15' Lautaro bliski niezłej okazji, ale ostatecznie futbolówka wylądowała w rękawicach Silvestriego.

17' Indywidualna akcja Dimarco zakończona strzałem. Rzut rożny dla Interu.

18' Niecelny strzał głową Dzeko.

27' Pussetto zastąpił na boisku kontuzjowanego Successa.

30' Dimarco uprzedził Pussetto w dogodnej sytuacji pod bramką Interu.

36' Lautaro przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Udinese. Dzeko nie był w stanie dobić piłki i domagał się odgwizdania rzutu karnego, lecz sędzia kazał grać dalej.

38' Po analizie wideo arbiter zdecydował się podyktować ewidentną jedenastkę i ukarać Mariego żółtą kartką.

39' 2:0! Lautaro Martinez trafił w słupek, lecz dobitka głową była już skuteczna. Po drodze piłka otarła się o Silvestriego, więc gol mógł zostać uznany.

45+4' Koniec pierwszej połowy.

46' Samardzić zastąpił Arslana.

51' Inter powinien prowadzić 3:0. Dzeko zmarnował doskonałą okazję na podwyższenie wyniku. Napastnik fatalnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem.

52' Walace oddał niecelny strzał z dystansu.

59' Becao ofiarnie zatrzymał strzał Lautaro. Wcześniej indywidualną akcją popisał się Perisić.

65' Pereyra ukarany żółtą kartką.

72' Kontaktowy gol dla Udinese. Handanović znakomicie wyjął rzut wolny w wykonaniu Deulofeu, lecz po chwili Pussetto z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

73' Soppy zmienił Molinę.

74' Potrójna zmiana w Interze. Correa za Dzeko, Sanchez za Lautaro, Vidal za Gagliardiniego.

76' Silvestri zatrzymał strzał Correi z niewygodnej pozycji.

77' D'Ambrosio zastąpił Dimarco.

78' Vidal trafił do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Zbyt wcześnie na podanie zdecydował się Correa. Prosty błąd Argentyńczyka.

80' Jajalo zmienił Pereyrę.

90' Vecino zastąpił kontuzjowanego Barellę. Niepokojące obrazki dla kibiców Interu.

90+1' Żółta kartka dla Vecino.

90+3' Sanchez oddał mocny strzał, ale tylko rzut rożny.

90+6' Koniec meczu. Inter wygrywa i odpowiada na zwycięstwo Milanu.