Inter nadal wierzy. Pewna wygrana z Cagliari

15 maja 2022 | 19:48 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Inter odpowiedział na wygraną Milanu i nadal liczy się w walce o tytuł mistrzowski. Nerazzurri wygrali z Cagliari 3:1 po trafieniu Matteo Darmiana i dwóch golach Lautaro Martineza.

3' Perisić pokusił się o strzał z dystansu. Cragno odbił piłkę na rzut rożny.

6' Efektowna próba woleja w wykonaniu Calhanoglu, ale golkiper rywali nie miał problemów z interwencją.

9' Handanović sparował mocny strzał Lykogiannisa.

11' Skriniar na raty wepchnął piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Calhanoglu. Sędzia początkowo uznał trafienie, ale po analizie wideo dopatrzył się jednak zagrania ręką u Słowaka.

15' Mocni i równie niecelny strzał Barelli.

20' Marin obok bramki po uderzeniu zza pola karnego.

22' Lautaro bliski szczęścia po strzale głową.

25' Inter na prowadzeniu! Perisić posłał piłkę na dalszy słupek, gdzie Darmian wygrał pojedynek w powietrzu i ładnym uderzeniem głową pokonał Cragno.

33' Niecelna główka Bastoniego po dośrodkowaniu z rożnego.

36' Ofiarna interwencja obrońcy zatrzymała strzał Lautaro.

37' Żółta kartka dla Darmiana.

39' Cragno obronił strzał Lautaro.

45' Po strzale Lautaro piłka odbiła się od słupka. Po chwili Argentyńczyk ponownie miał okazję, ale tym razem ponownie dobrze interweniował Cragno. Zamiast gola, tylko rzut rożny.

45+3' Koniec pierwszej połowy.

51' 2:0 dla Interu! Barella posłał długą piłkę w kierunku Lautaro, ten poradził sobie z obrońcą i pewnie podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

54' Cagliari złapało kontakt. Lykogiannis popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. Handanović był bez szans.

56' Keita zmienił Pavolettiego, Nandez zastąpił Roga.

58' Gagliardini i Dumfries za Barellę i Darmiana.

68' Keita przerzucił piłkę nad bramkarzem Interu i nad bramką. Niezła szansa dla gospodarzy.

70' D'Ambrosio zmienił Bastoniego, Correa zastąpił Dzeko.

77' Perisić bliski szczęścia po strzale głową. Podawał Dumfries.

79' Baselli i Carboni za Marina oraz Altare.

83' Lautaro przeniósł piłkę nad bramką po podaniu od Calhanoglu.

84' 3:1!!! Gagliardini wyłożył piłkę do Lautaro, a ten z zimną krwią dokończył dzieła.

85' Sanchez zmienił Lautaro.

86' Pereiro zastąpił Dalberta.

87' Żółta kartka dla Calhanoglu.

90' Baselli przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

90+1' Słupek po strzale Dumfriesa.

90+2' Bardzo niecelna próba Nandeza.