Superpuchar ponownie dla Interu!

18 stycznia 2023 | 18:50 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Za nami mecz o Superpuchar Włoch. Nerazzurri od początku spotkania byli skoncentrowani i z minuty na minutę zbliżali się do trofeum. Milan nie był w stanie znaleźć sposobu na dobrą grę Interu. Za to podopieczni Simone Inzaghiego aż trzy razy trafiali do bramki rywali. Pierwsze trofeum w tym roku trafi do klubowej gabloty Nerazzurrich.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

2' Tomori sfaulował Dzeko. Rzut wolny dla Interu.
4' Calhanoglu nie wykorzystał stałego fragmentu gry.
6' Milan również zmarnował okazję z rzutu wolnego.
10' GOOOOOOOOOOOOOL!!! DIIIIMAAARCOOOO!!! Fantastyczna akcja Interu. Darmian podał Dzeko, ten do Barelli, który dojrzał nadbiegającego Dimarco. Ten bez problemu trafił do bramki rywali.
17' Onana obronił strzał Leao.
18' Rzut rożny dla Milanu.
19' Bennacer pokusił się o strzał z dystansu, ale źle uderzył w piłkę i ta poszybowała nad bramką Nerazzurrich.
21' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! EDIN DZEKOOOOO! Precyzyjne podanie Bastoniego do Dzeko. Bośniak ładnie wyszedł lewą stroną, okiwał Tonaliego i uderzył piłkę po długim słupku trafając do bramki.
24' Rzut rożny dla Interu.
25' Kolejny korner dla Nerazzurrich.
26' ... jeszcze jeden.
26' Świetna piłka Mkhitaryana do Dimarco, lecz Włoch minął się z piłką.
28' Inter wznawiał grę z narożnika boiska. Dzeko oddał strzał w światło bramki. Tatarusanu tym razem musiał interweniować.
30' Mocny strzał Dimarco z dystansu. Bramkarz Milanu zdołał wybić piłkę.
34' Żółta kartka dla Barelli.
38' Niecelny strzał Leao.
42' Calhanoglu zablokował strzał Tonaliego. Do piłki dobiegł jeszcze Tomori, ale nie trafił do bramki.
44' Bardzo dobra piłka Kjaera do Leao, lecz ten źle przyjął futbolówkę, która finalnie opuściła boisko.
45' Tomori i Dzeko zderzyli się głowami. Musieli interweniować medycy.
45+3' Bardzo dobra kontra Interu. W ostatnim podaniu Lautaro dostał zbyt mocną piłkę, do której nie zdążył dobiec.
45+5' Koniec pierwszej połowy.

46' Niecelny strzał z dystansu Hernandeza.
47' Bennacer również uderzył nad bramką Onany.
49' Kolejna próba Milanu. Tym razem Leao kopnął piłkę tuż nad poprzeczką Nerazzurrich.
54' Dobre dośrodkowanie Darmiana do Lautaro. Argentyńczyk został jednak powstrzymany przez Kjaera.
56' Rzut rożny dla Milanu.
57' Strzał Bennacery. Onana pewnie złapał piłkę.
57' Następny korner Rossonerich.
63' Gosens zmienił Dimarco.
64' Pioli zrobił trzy zmiany.
65' Rzut wolny dla Milanu. Hernandez został zablokowany.
67' Onana znów złapał piłkę uderzoną przez Leao.
68' Rzut rożny dla interu.Tatarusanu wybił piłkę.
71' Gagliardini zmienił Barellę, a Correa - Dzeko.
72' Żółta kartka dla Calhanoglu za faul na Giroud.
77' Hernandez ukarany żółtą kartką za faul na Correi.
77' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! LAUUUTAAAROOO!!! Długie podanie Skriniara do Martineza, który zdołał wyprzedzić Tomoriego i skutecznie pokonał Tatarusanu. Argentyńczyk po tej bramce podbiegł pod trybunę Interu i zdjął koszulkę za co zobaczył żółty kartonik.
80' Kolejne zmiany w Milanie.
84' De Vrij i Asllani weszli w miejsce Bastoniego i Calhanoglu.
90+2' Strzał Tonaliego z dystansu. Piłkarz wywalczył rzut rożny.
90+5' Cała drużyna, sztab szkoleniowy oraz zarząd Interu oglądali końcówkę meczu na stojąco, w oczekiwnaiu na końcowy gwizdek sędziego.
90+6' Koniec meczu! Nerazzurri zdobyli Superpuchar Włoch - pierwsze trofeum w tym roku!

Milan - Inter 0:3 (0:2)