Udało się! La Dea pokonana!

31 stycznia 2023 | 20:05 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter potwierdził swoją dobrą dyspozycję i zameldował się w półfinale Pucharu Włoch. Nerazzurri pokonali Atalantę w Derbach Lombardii 1-0.

Pierwsza połowa to dominacja i kontrolowanie meczu przez piłkarzy Interu. Simone Inzaghi niewątpliwie potrafi pozytywnie nastawić swoich graczy w tych rozgrywkach. Niestety, mimo wielu dobrych okazji, nie udało się uzyskać prowadzenia i obie drużyny schodziły do szatni bez gola. Druga połowa zapowiadała sporo emocji, bo szansę na awans były realne dla każdej z drużyn.

W kolejnych 45 minutach meczu obraz gry się nie zmienił. Inter nadal dominował, mimo iż Gasperini wpuścił w bój Lookmana i Hojlunda. Ostatecznie przyszła 57 minuta i wyczekiwana bramka Nerazzurrich. Po świetnej wymianie piłek Darmian znalazł się w polu karnym i jak rasowy napastnik uderzył piłkę przy dalszym słupku.

Atalanta nie potrafiła już zagrozić bramce Onany i Interowi udało się utrzymać wynik do końca meczu. Przed mediolańskim klubem półfinał, w którym zmierzą się ze zwycięzcą meczu Lazio-Juventus. Istnieje duża szansa, że piłkarze Interu obronią tytuł zdobywcy Pucharu Włoch. Teraz jednak trzeba upomnieć się o punkty w lidze i wygrać kolejne derby, tym razem z Milanem.

Przebieg meczu:

1' Ruszamy z meczem na San Siro!

6' Zapata dociera do bramki zagranej przez Koopmeinersa z rzutu rożnego, ale nie potrafi znaleźć drogi do bramki.

17' Lautaro uderza odbitą piłkę, ale przenosi ją ponad bramką. Dobry pressing ze strony drużyny Interu.

21' Barella próbuje szczęścia spoza pola karnego, ale Musso udanie broni.

29' Kontratak Interu w postaci Calhanoglu, Lukaku i Lautaro kończy się strzałem tego ostatniego, ale zostaje on ostatecznie zblokowany.

38' Dumfries popisuje się świetnym dośrodkowaniem, ale w rezultacie nikt nie potrafi go zamknąć.

41' Calhanoglu fantastycznie uderza piłkę z dystansu, która ląduje na słupku bramki!

43' Lukaku wystawia piłkę Gosensowi, ale wysiłek Niemca szybuje obok bramki.

45' Niepilnowany Zapata strzela głową ze świetnej pozycji, ale pudłuje ponad bramką. Wspaniała okazja Atalanty.

46' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

51' Gosens oddaje słodkie uderzenie, ale strzał poleciał w górę zamiast opadać. Aut bramkowy.

54' Dobra okazja Maehle, który ostatecznie psuje ją będąc na idealnej pozycji.

57' GOOOAAAAALLLLLLL! Lautaro znajduje Darmiana w polu karnym, który wybiera dolny róg, dając Interowi prowadzenie!

61' Mkhitaryan strzela tuż obok bramki. Inter nabiera rozpędu!

65' Niebezpieczny rzut wolny Atalanty! Trenowana rutyna zakończona rajdem Bogi, ale niecelnym strzałem.

68' Hojlund ucieka lewym skrzydłem i znajduje Lookmana, ale jego uderzenie ląduje zbyt blisko Onany.

84' Dimarco pędzi lewą stroną, ale wkłada zbyt dużo siły w swoje dośrodkowanie.

90' Pięć minut zostaje doliczone.