Spektakularny powrót Interu

30 kwietnia 2023 | 11:39 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Po pierwszej połowie Inter przegrywał z Lazio. W drugiej pokazał wielką klasę i po dwóch bramkach Lautaro Martineza oraz golu Robina Gosensa wygrał 3:1. Dzięki temu powrócił do ligowego Top 4.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

I POŁOWA

5 Strzał Brozovicia zza pola karnego broni Provedel.
8 Uderzenie Immobile odbija Onana.
22 Mhitaryan strzelił z pierwszej piłki zza pola karnego, ale złapał bramkarz.
25 Mkhitaryan zdobył bramkę, ale asystujący Correa był na spalonym.
30 Gol. Acerbi źle przyjął piłkę i stracił ją tuż przed polem karnym. Po rozegraniu piłkarzy Lazio trafił Anderson.
35’ Żółtą kartka dla D’Ambrosio za faul na Zaccagnim.
37’ Mkhitaryan z kilkunastu metrów nieznacznie nad bramką.
40’ Lukaku zagrał do Barelli, ale jego strzał z woleja zza szesnastki przeleciał obok bramki.
46’ Acerbi się poślizgnął i Lazio wyprowadziło kontrę. Strzał Immobile efektownie obronił Onana, a dobitkę Andersona zablokował Bastoni.
46’ Onana obronił strzał głową Romagnolego.
47’ Koniec pierwszej połowy.

II POŁOWA
46’ Zmiana w Interze, Dumfries zastąpił D’Ambrosio.
51’ Cataldi zszedł z kontuzją, zastąpił go Vecino.
55’ Barella trącił piłkę po wrzutce Dimarco, ale nie trafił w bramkę.
59’ Onana broni strzał Alberto.
61’ Dwie roszady w Interze. Zeszli Correa i Mkhitaryan, weszli Lautaro i Calhanoglu.
62’ Żółta kartka dla Bastoniego za faul na Andersonie.
64’ Strzał Dimarco efektownie obronił Provedel.
66’ W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Dumfries, ale mając przed sobą pustą bramkę, skiksował.
68’ Zmiana w Lazio, Pedro zastąpił Andersona.
71’ Zmiana w Interze. Gosens w miejsce Bastoniego.
72’ Lautaro wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zbyt długo zbierał się do strzału i został zatrzymany przez obrońców.
74’ Zablokowane uderzenie Lautaro.
75’ Niecelna główka Lukaku po wrzutce Dimarco.
77’ GOOOOOL! Lukaku zagrał do Lautaro, a ten strzałem „na wślizgu” doprowadził do remisu.
83’ GOOOOOL! Lukaku wypatrzył w polu karnym Gosensa, który strzałem z powietrza wyprowadził Inter na prowadzenie.
83’ Żółta kartka dla Alberto.
86’ Zmiany w obu zespołach. Gosens zdobytą bramkę okupił kontuzją, zastąpił go de Vrij. W Lazio Pellegrini i Lazzari weszli za Marusicia i Hysaja.
89’ Onana pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu.
90’ GOOOOOL! Fatalny błąd Vecino, który za lekko podał do Provedela. Piłkę przejął Lautaro, który najpierw trafił w bramkarza, ale futbolówka wróciła pod jego nogi i trafił do pustej bramki.
98’ Żółta kartka dla Romagnolego.