Inter rozgromił Hellas 6-0!

3 maja 2023 | 20:03 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje6 min. czytania

Niemrawy początek na stadionie Marc'Antonio Bentegodi, mógł zwiastować katorżniczą grę. Nic bardziej mylnego! Nerazzurri potwierdzili swoją świetną formę i wysoko pokonali zespół Hellasu Verona.

Oba zespoły bardzo potrzebowały zwycięstwa w tym meczu. Inter musi walczyć o grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, natomiast Hellas chciał wykorzystać potknięcia Spezii i Lecce, czyli swoich bezpośrednich rywali w batalii o utrzymanie w Serie A.

Pierwsze minuty meczu nie zwiastowały takiej strzelaniny. Goście nie tworzyli sobie sytuacji, a jeśli już dochodzili do strzału, to Montipo popisywał się świetnymi interwencjami. Wszystko dopóki za strzelanie nie zabrał się jego kolega z drużyny.

Dośrodkowanie Dimarco zablokował Gaich, ale jego niefortunne wybicie posłalo piłkę do bramki gospodarzy. Ten samobójczy gol podciął skrzydła Veronie, a Nerazzurri ruszyli do powiększania prowadzenia.

Fenomenalny strzał Calhanoglu z dystansu dał kolejną bramkę na konto Interu. Kilka sekund później błyskawiczny atak zakończył się golem Dzeko. Prowadzenie 3-0 z pewnością uspokoiło kibiców Nerazzurrich, którzy mogli zacząć myśleć o pojedynku z AS Romą.

Druga połowa spotkania to już dobijanie przeciwnika przez przyjezdnych z Mediolanu. Wysoki presing i odbiór piłki poskutkował dograniem piłki do będącego na wolnym polu Lautaro, który popisał się świetnym lobem nad bramkarzem.

Piątą bramkę dołożył Edin Dzeko, który zdobył kolejny dublet w swojej bogatej karierze. Później byliśmy świadkami wprowadzenia młodego Zanottiego oraz Asllaniego na boisko, a na sam koniec Lautaro pożegnał Veronę swoim drugim golem, ustalając wynik na 6-0.

Tak wysokie zwycięstwa potrafią zwiastować porażkę, patrząc na historię meczów Interu. Miejmy jednak nadzieję, że Nerazzurri utrzymają takie obroty na mecz z Romą. Będzie to bezpośredni pojedynek z drużyną, która również walczy o miejsce promujące grę w Lidze Mistrzów.

Przebieg meczu:

1' I ruszyli! Gospodarze rozpoczynają ten wieczorny pojedynek.

2' Lautaro upadł po uderzeniu w twarz, sędzia zatrzymuje grę.

8' Dobra praca w wykonaniu Interu, Dimarco spróbował strzału, ale znacznie mija on bramkę.

10' Rzut rożny w wykonaniu Dimarco daje Dzeko okazję do zdobycia gola, ale Bośniak jej nie wykorzystuje.

18' Dzeko posyła górną piłkę na dalszy słupek do D'Ambrosio, ale obrońca Verony wyjaśnił akcję na rzut rożny.

19' Świetna obrona Handanovica! Verona stworzyła sobie swoją pierwszą, prawdziwą okazję: Verdi uderza z bliska lewą nogą, ale ostry kąt dał Samirowi możliwość wykonania skutecznej obrony.

23' Dimarco znajduje podaniem Mkhitaryana, który spróbował szczęścia swoją lewą nogą, ale obrońcy Hellasu zablokowali drogę do bramki.

27' Dzeko bliski zdobycia gola! Rzut wolny bity przez Calhanoglu trafił na głowę Edina, ale Montipo skutecznie przenosi piłkę ponad bramką.

28' Montipo ponownie ratuje Hellas! Świetny korner w wykonaniu Dimarco i strzał D'Ambrosio, ale bramkarz fenomenalnie oddalił zagrożenie.

28' I ponownie Montipo! Niesamowite. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu trafiło do De Vrija, który miał niemal pustą bramkę, ale strzelił tak, że bramkarz gospodarzy znowu wykonał świetną obronę.

31' INTER OBEJMUJE PROWADZENIE! Obrona Verony została przełamana: krótkie wykonanie rzutu rożnego, Dimarco dośrodkowuje w pole karne, a Gaich niefortunnie posyła piłkę głową tuż przy słupku własnej bramki.

34' Dobra szansa na wyrównanie wyniku: kolejny stały fragment gry, Hien miał sporo miejsca na uderzenie głową z bliskiej odległości, ale ostatecznie posyła futbolówkę nad bramką.

37' CZAPKI Z GŁÓW! Calhanoglu miał trochę miejsca i postanowił uderzyć z ponad 27 metrów. Turek posłał fantastyczne uderzenie w okienko bramki! Bramkarz bez szans. 2-0!

38' I MAMY TRZECIĄ BRAMKĘ! Zaledwie kilka sekund po zdobyciu drugiej bramki Inter powiększył prowadzenie! Mkhitaryan zatrzymał atak Hellasu i znalazł podaniem Lautaro, który posłał prostopadłą piłkę do Dzeko, a Bośniak sprytnie uderzył obok Montipo. Błyskawiczna akcja na 3-0!

41' Inter nie przestaje napierać. Tym razem Mkhitaryan spróbował strzału, ale próba okazała się niecelna. Verona ma w tym momencie poważne problemy.

44' Próba Verony, w której Gaich oddał strzał z woleja. Piłka skozłowała, ale ostatecznie Handanovic udanie przenosi piłkę nad poprzeczką.

45' Świetna okazja dla Hellasu: Lazovic wybiegł na wolne pole, ale nie potrafił ostatecznie opanować posłanej do niego piłki.

45' Jedna minuta doliczonego czasu gry.

46' Rozpoczyna się druga część spotkania. Mamy dwie zmiany w składzie Hellasu Verona. Duda i Doig zmieniają Lazovica oraz Verdiego.

49' Mkhitaryan rusza środkiem boiska, połykając kolejne metry. Swój rajd zakończył potężnym strzałem, ale niestety piłka poszybowała w powietrze.

55' EL TORO PODWYŻSZA PROWADZENIE! Nerazzurri odzyskali piłkę wysoko na połowie rywala, Brozovic wypuszcza niepilnowanego Lautaro, który świetnym podbiciem lobuje bramkarza Hellasu. To było naprawdę śliczne zakończenie akcji.

58' Simone Inzaghi dokonuje zmian. Zdejmuje z boiska Dimarco i D'Ambrosio na rzecz Bellanovy oraz Darmiana.

61' GOOLLLLL! TO JUŻ PIĄTY GOL! Inter szaleje w Veronie. Acerbi z asystą po podaniu do Dzeko, który nie myli się przed bramką Montipo i posyła precyzyjne uderzenie swoją słabszą nogą. Ta akcja była już niezwykle łatwa w wykonaniu Nerazzurrich.

62' Kolejna zmiana Verony. Coppola wchodzi w miejsce Hiena.

65' Roszad dokonuje również Inter. Zanotti zmienia Dumfriesa, a Gagliardini Mkhitaryana.

70' Trzecia zmiana Hellasu. Djuric zajmuje pozycję Gaicha.

73' Verona szuka swojej szansy: Strzał Faraoniego odbija się od Acerbiego, a piłka ląduje na bramce Handanovica. Rzut rożny.

77' Kolejna modyfikacja w zespole Interu. Asllani zmienia Brozovica.

82' Ostatnie wprowadzenie rezerwowego w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi narzekający na uraz Ceccherini, a wchodzi Cabal.

89' Lautaro zagrywa ciekawą, prostopadłą piłkę do Zanottiego, ale Montipo udanie blokuje strzał młodego Włocha.

90' Mecz potrwa jeszcze dwie minuty dłużej.

92' I JESZCZE JEDEN! Lautaro pozazdrościł Dzeko i również zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. 6-0, deklasacja!

Podsumowanie:

Verona 0-6 INTER (0-3)
Strzelcy bramek:
31' (gol samobójczy) Gaich (HV), 37' Calhanoglu (I), 38' Dzeko (I), 55' Lautaro (I), 61' Dzeko (I), 92' Lautaro (I)

HELLAS VERONA (3-4-2-1): 1 Montipò; 17 Ceccherini (32 Cabal 81'), 6 Hien (42 Coppola 62'), 23 Magnani; 5 Faraoni, 61 Tameze, 28 Abildgaard, 29 Depaoli; 7 Verdi (3 Doig 46'), 8 Lazovic (33 Duda 46'); 38 Gaich (19 Djuric 70')
Rezerwowi: 22 Berardi, 34 Perilli, 2 Zeefuik, 24 Terracciano, 25 Braaf, 26 Ngonge, 27 Dawidowicz, 30 Kallon, 77 Kakari.
Trener: Marco Zaffaroni.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio (36 Darmian 58'), 6 De Vrij, 15 Acerbi; 2 Dumfries, 20 Calhanoglu, 77 Brozovic (14 Asllani 78'), 22 Mkhitaryan (5 Gagliardini 65'), 32 Dimarco (12 Bellanova 58'); 9 Dzeko, 10 Lautaro.
Rezerwowi: 21 Cordaz, 24 Onana, 11 Correa, 23 Barella, 45 Carboni, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 90 Lukaku, 95 Bastoni.

Doliczony czas gry: 1' - 2'

Sędzia: Orsato.
Asystenci: Mokhtar, Palermo.