Inter bliżej finału Ligi Mistrzów

10 maja 2023 | 20:48 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Zwycięstwem Interu 2:0 zakończyło się pierwsze spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzów z lokalnym rywalem AC Milanem. Bramki dla Interu zdobyli Dzeko oraz Mkhitaryan.

Są takie chwile, które są tak niezapomniane, że prawie można je narysować. Gdy zamkniesz oczy, widzisz wyraźne kontury lewonożnej wolejki Dzeko, zagrania Lautaro i biegu Mkhitaryana zakończonego bramką, uścisków, radości... Przede wszystkim jednak, była determinacja i zaciętość Nerazzurrich, te fundamentalne cechy na tyle trudny mecz, jak ważny. Głowa i serce tak, ale także wytrwałość, umiejętności i tyle chęci, ile trzeba, aby wygrać mecz w pierwszym spotkaniu półfinałów Ligi Mistrzów, zwłaszcza aby zaznaczyć swoją obecność już po 10 minutach i 16 sekundach. Pierwsza bramka, mix techniki i fizyczności, to piękne trafienie Edina Dzeko, który strzelił lewonożnego woleja z rogu boiska Calhanoglu i wprowadził Inter na prowadzenie z bramką numer 400 w swojej karierze, 29. w Lidze Mistrzów. A potem była druga, 3 minuty później, niskie podanie Dimarco z lewej strony, niezwykły manewr Lautaro i fantastyczne wykończenie Mkhitaryana, ruch pełen inteligencji i umiejętności.

Dwie piękne bramki w ciągu kilku minut, ale Nerazzurri chcieli więcej: Inter z łatwością przebijał się przez AC Milan i w 16. minucie był blisko zdobycia trzeciej bramki, kiedy strzał Calhanoglu zewnętrzną stroną buta trafił w słupek bramki Maignana po lewej stronie. Rossoneri próbowali wrócić do gry poprzez próbę Calabrii, który został znaleziony przez Messiasa, zanim trafił w boczną siatkę, ale koncentracja drużyny Inzaghi nigdy nie spadała, a pomagał im Dumfries, który zablokował Saelemaekersa na niebezpiecznej pozycji tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

W drugiej połowie Rossoneri byli blisko z Diazem i Messiasem, których strzały minęły bramkę Onany. Inter jednak nadal szukał tej trzeciej bramki i w 53. minucie Bastoni prawie zdobył kolejną asystę w Lidze Mistrzów, podając do Dzeko, którego zatrzymał świetnym interwencją Maignan. Najbliżej zmniejszenia straty był AC Milan poprzez Tonali, którego strzał, po lekkim odbiciu od Bastoniego, trafił w słupek. Inter zrobił roszady, wprowadzając na boisko de Vrija, Gagliardiniego, Brozovicia, Lukaku i Correa, aby wstrzyknąć trochę energii do drużyny. W 74. minucie Lukaku dobrze znalazł Lautaro, który podał do Darmiana, którego strzał został dobrze zablokowany przez Thiaw, a w 83. minucie było trochę ładnej kombinacyjnej pracy z Barellą, który zagrał do Gagliardiniego, który mimo, że był w sytuacji strzeleckiej, nie był w stanie oddać strzału. Mecz zakończył się, gdy Onana obronił potężny strzał Pobegi, który był za bardzo w środek, co oznaczało, że Inter odniósł zwycięstwo w pierwszym meczu półfinałów Ligi Mistrzów, a rewanż zaplanowany jest na wtorek, 16 kwietnia o 21:00.

AC MILAN 0-2 INTER
8' Dzeko, 11' Mkhitaryan

AC MILAN (4-2-3-1): 16 Maignan; 2 Calabria (82' 20 Kalulu), 24 Kjaer (59' 28 Thiaw), 23 Tomori, 19 Theo Hernandez; 33 Krunic, 8 Tonali; 10 Brahim Diaz (82' 32 Pobega), 4 Bennacer (18' 30 Messias), 56 Saelemaekers (59' 27 Origi); 9 Giroud

Ławka: 83 Mirante, 92 Nava, 5 Ballo-Touré, 12 Rebić, 46 Gabbia, 90 De Ketelaere.

Trener: Stefano Pioli

INTER (3-5-2): 24 Onana; 36 Darmian, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 2 Dumfries, 23 Barella, 20 Calhanoglu (78' 5 Gagliardini), 22 Mkhitaryan (62' 77 Brozovic), 32 Dimarco (70' 6 De Vrij); 9 Dzeko (70' 90 Lukaku), 10 Lautaro (78' 11 Correa)

Ławka: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 8 Gosens, 12 Bellanova, 14 Asllani, 33 D'Ambrosio, 46 Zanotti

Trener: Simone Inzaghi.

kartki: 45'+1' Krunic, 45+2 Mkhitaryan, 64' Tomori

doliczony czas: 4': 4'