Zhang: Dedykujemy to zwycięstwo wszystkim kibicom

25 maja 2023 | 07:23 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna

Inter wyszedł zwycięsko ze stadionu olimpijskiego i wygrał Puchar Włoch po raz dziewiąty w historii klubu. Jest to również piąte, zdobyte trofeum, od kiedy Steven Zhang jest prezydentem.

Dzięki temu, Zhang stał się trzecim najbardziej utytułowanym prezydentem w historii Interu, jeśli chodzi o zdobyte trofea. Zrównał się z legendarnym Giacinto Facchettim. Oto wypowiedź chińskiego właściciela po zakończonym meczu z Fiorentiną:

- Jestem ze wszystkich bardzo dumny, z zespołu i całego sztabu. To nasze piąte trofeum od kiedy tu jestem i to pokazuje, jak bardzo zwiększyła się mentalność w klubie, mentalność zwycięzców.

- Wykonaliśmy tutaj kawał dobrej roboty w ciągu ostatnich kilku lat. To zaszczyt być blisko rodziny Morattich, która jest w sercach wszystkich kibiców Interu. Naszym celem musi być zdobywanie każdego trofeum. Te wyniki narodziły się z kolektywnej pracy, która pozwoliła nam na bycie konkurencyjnym zespołem we Włoszech i w Europie.

- Oczywiście, w finale Ligi Mistrzów wystapimy jako wielka drużyna, ale nie mieliśmy takiej mentalności siedem lat temu, kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę. Tak bardzo się rozwinęliśmy i teraz mamy odpowiednie cechy, żeby iść po zwycięstwo w tym turnieju.

- Jedno słowo, które podsumowuje Inter? Odwaga. Inter jest odważny w każdej sytuacji, w każdych rozgrywkach oraz w życiu. Dedykujemy to zwycięstwo wszystkim tym, którzy nas wspierają oraz wszystkim ludziom, którzy pracują w klubie. To dzięki nim wszystko jest możliwe, a wygrywanie może stać się naszym nawykiem. Naszym celem musi zawsze być wygranie każdego turnieju.

- Inzaghi? Wkład trenera, który poprowadził nas do finału Ligi Mistrzów, jest kluczowa, jeśli chodzi o wygrywanie trofeów. Z pewnością będziemy kontynuować współpracę z Simone Inzaghim. Podróż do Stambułu, aby zagrać w finale Ligi Mistrzów, będzie niezwykle istotna, ale mamy jeszcze ligę do skończenia. Piłkarze jak zawsze dadzą z siebie wszystko. Mogę nieskromnie powiedzieć, że Inter wrócił na szczyt. Jesteśmy konkurencyjni dla wszystkich, ponownie wygraliśmy finał i zawsze walczymy do samego końca, we wszystkich rozgrywkach. To coś, na co pracowaliśmy przez wiele lat i cieszymy się, że robimy to, co sobie obiecaliśmy.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

vlodek2532

vlodek2532 25 maja 2023 | 08:06   

Ty byś tak lepiej zadedykował to zwycięstwo nowemu właścicielowi Stivi.

MAV

MAV 25 maja 2023 | 08:57   

Będę dyplomatyczny i powiem że swoje odejscie z klubu powinienies zadedykowac kibicom

KawaOpole

KawaOpole 25 maja 2023 | 13:40   

Dobra Stivi ,wygraj CL i odejdź jako zwycięzca, takiego chciałbym cie Pamiętać


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich