Włochy z medalem Ligi Narodów

18 czerwca 2023 | 17:59 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Włochy drugi raz z rzędu kończą Ligę Narodów na trzecim miejscu. Tym razem w meczu o brąz pokonały 3:2 Holandię.

W 6. minucie pierwszą bramkę zdobył Federico Dimarco, a w 20. minucie było 2:0 po trafieniu Davide Frattesiego. W 68. minucie gola kontaktowego strzelił Steven Bergwijn, ale cztery minuty później prowadzenie Włochów podwyższył Federico Chiesa. Na minutę przed końcem czasu podstawowego trafił Georginio Wijnaldum.

Jeśli chodzi o graczy Interu, to cały mecz rozegrali Francesco Acerbi i Denzel Dumfries. Dimarco zszedł z boiska w 74. minucie, a w 85. minucie pojawił się na nim Nicolo Barella. Matteo Darmian przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.