Oficjalnie: Klaassen piłkarzem Interu

1 września 2023 | 22:41 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Davy Klaassen został piłkarzem Interu. 30-letni holenderski pomocnik przyszedł na zasadzie transferu definitywnego z Ajaksu.

Klub powitał zawodnika na oficjalnej stronie internetowej. "Przeznaczenie czasami podąża fascynującymi ścieżkami, stworzonymi z marzeń i determinacji. Ścieżka Davy'ego Klaassena zawsze miała określony cel, do którego dążył z pasją i siłą woli.

Hilversum, 21 lutego 1993: urodziło się dziecko z białym grzebieniem, łatwo rozpoznawalnym wśród wszystkich noworodków przebywających w szpitalu. Poznanie losu Klaassena zajęło niewiele czasu. Od najmłodszych lat Davy dorastał z dwoma mocnymi punktami, przekazanymi przez rodzinę: piłką nożną i Ajaxem, dwiema pasjami kultywowanymi przez jego dziadka Jaapa, pierwszego fana małego Davy'ego. Klaassen całymi dniami bawił się po domu ze swoim bratem Aronem: każdy cel natychmiast stawał się takim, w który należało kopnąć piłkę.

Piłkę Davy zabierał ze sobą wszędzie, na rodzinne wyjścia do Vondelpark w Amsterdamie i popołudnia z przyjaciółmi. W wieku sześciu lat zaczął grać w młodzieżowych akademiach HVV de Zebra i HSV Wasmeer w Hilversum, a następnie w 2004 roku został powołany do Ajaksu: spełnienie jego marzeń. W listopadzie 2011 roku zadebiutował w pierwszym składzie jako 18-latek i zasmakował futbolu dla wielkich: w tym sezonie jego los po raz pierwszy skrzyżował się z Interem, w finale NextGen Series wygranym przez Nerazzurrich przeciwko Lancieri.

Droga Davy'ego wydaje się prosta, ale kontuzja w 2013 roku na chwilę przerywa jego rozwój: okres, który pomógł mu poprawić się pod względem zawodowym i mentalnym. Klaassen pozostał w Ajaksie do 2017 roku, po zdobyciu trzech mistrzostw Holandii i spędzeniu dwóch lat jako kapitan drużyny z Amsterdamu.

Potem przeszedł do Premier League, do Evertonu, gdzie spędził tylko jeden sezon, zanim trafił do Niemiec, do Werderu Brema. Dwa lata, 79 występów i 16 goli sprawiły, że wrócił do Ajaksu. Jego drugi debiut w drużynie Lancers stał pod znakiem gola: był to wyjątkowy i niezapomniany moment dla Davy'ego. Jego druga przygoda w Amsterdamie trwa trzy sezony, gdzie był punktem odniesienia i przykładem dla wszystkich swoich towarzyszy.

Elastyczny pomocnik, umiejący grać w ataku i mający oko na bramkę: Klaassen jest gotowy stawić czoła nowemu wyzwaniu w barwach Nerazzurrich".

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

Malum1908

Malum1908

2 września 2023 | 00:11

Powodzenia !

Pepesz1908

Pepesz1908

2 września 2023 | 07:34

No zobaczymy czy z pana jeden zero po pierwszym sezonie w serie A nie zostanie zero. Mam nadzieję że sobie poradzi.

inter00

inter00

2 września 2023 | 09:14

Powodzenia!!!

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

2 września 2023 | 12:28

Kojarzy mi się z głównym bohaterem serialu Dexter

Larry

Larry

2 września 2023 | 14:14

Ale news... Kiedyś chyba uchodził za mega talent, więc możliwości na pewno m(i)a(ł). Pytanie, na które nie potrafię odpowiedzieć, bo nigdy mu się bliżej nie przyglądałem, to czy jest za mało doceniany, czy sam rozmienił karierę na drobne...? Bardzo niespodziewany i jeszcze bardziej ciekawy ruch - wzmacnia (?) najsilniej obsadzoną formację w zespole, więc ciężko sobie wyobrazić, żeby ją jakoś istotnie wzmocnił, ale wydaje mi się, że Inzaghi może z niego wycisnąć 110%, np. robiąc z niego fałszywego napastnika, jokera. Naprawdę bardzo, bardzo, bardzo ciekawy ruch kobry

guskap

guskap

4 września 2023 | 07:56

Witamy Davy, powodzenia!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich