Porównanie social mediów Interu i Milanu

16 września 2023 | 08:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna

Derby pomiędzy Interem i Milanem to nie tylko pojedynek na boisku. Właściciele obu zespołów rywalizują również w celu lepszej ekspozycji marki w internecie.

La Gazzetta dello Sport przygotowała zestawienie ilości fanów, którzy obserwują swoje ulubione kluby na mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę te najpopularniejsze portale Nerazzurrich śledzi łącznie 65 milionów, podczas gdy Rossonerich niewiele więcej, bo 70 milionów.

Inter prowadzi na Facebooku (31 milionów obserwujących wobec 27 milionów Milanu), ale mocno odstaje na Twitterze (3 miliony w porównaniu do 8.5 miliona obserwujących rywala).

Rossoneri prowadzą również na Instagramie, który jest obecnie najpopularniejszym portalem społecznościowym, używanym również przez piłkarzy. Czerwoną stronę Mediolanu śledzi 15 milionów osób, natomiast niebieską 10.5 miliona. Są to jednak znikome liczby, w porównaniu do aż 146 milionów obserwujących Realu Madryt, czołówki i punktu odniesienia dla wszystkich, piłkarskich zespołów.

Jeśli chodzi o TikToka, tutaj również Milan ma przewagę (13.4 milionów obserwujących przeciwko 11.6 milionom fanów Interu), podobnie jak na YouTube (1.44 milionów subskrypcji w porównaniu do 1.2 miliona na oficjalnym kanale Nerazzurrich).

Zespoł Stevena Zhanga wyraźnie góruje natomiast na Twitchu, gdzie konto Interu obserwuje ponad 106 tysięcy użytkowników, w zestawieniu z około 49 tysiącami w przypadku klubu Gerry'ego Cardinale.

Warto spojrzeć również na rynek azjatycki, na którym jeszcze nie tak dawno obie mediolańskie ekipy skupiały swoje marketingowe działania. Powszechnie używane tam platformy to WeChat oraz Weibo (hybryda Twittera i Facebooka), gdzie Nerazzurri radzą sobie lepiej, mając na koncie 5 milionów obserwujących, a Rossoneri prawie 3.6 miliona.

Istnieje również chińska wersja TikToka, która zwie się Douyin. Tam panuje względna równowaga. Inter obserwuje 810 tysięcy osób, a Milan około 870 tysięcy.

Źródło: sempremilan.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

castillo20

castillo20 16 września 2023 | 08:43   

A z kolei na polskich stronach i funklubach znaczna przewaga Milanu. Ale tak jak kiedyś pisaliśmy mi to nie przeszkadza, mamy swoje mniejsze grono, znamy się, nie wiem czy jakby tu był mega tłok czy lepiej by mi się pisało z setką ludzi, chyba nie (edycja 2023.09.16 08:43 / castillo20)

vlodek2532

vlodek2532 16 września 2023 | 09:05   

Jeżeli chodzi o social media to trzeba powiedzieć, że Zhang bardzo w nie zainwestował i to z całkiem dobrym skutkiem. Kilka fajnych kampanii, kanał YT mamy chyba prowadzony najlepiej z pośród klubów TOP4 lig - na pewno pod względem ciekawostek, starych bramek i legend - to często zaciekawia nową osobę i tak zdobywa się fana. Kampania "I'm Inter" odniosła ogromny sukces swego czasu wśród fanów (z perspektywy czasu szkoda, że główną twarzą był dzbankaku a nie Lauti czy Barollo).

inter00

inter00 16 września 2023 | 09:12   

Z racji dużej ilości spędzanego na TikToku czasu stwierdzam, że Inter się tam trochę marnuje. Filmiki spoko, ale nie wbijają się w trendy, przez co algorytm ich aż tak nie podsyła. Na tej platformie super robotę robią rosyjskie kluby, a z włoskiego podwórka zdecydowanie najlepsze jest Napoli. Jakby wziąć przykład z Napoli i dostosowywać filmiki do danych trendów, to szybko liczby poszybowałyby w górę.

Zamorano

Zamorano 16 września 2023 | 15:00   

Najważniejsze na szczęście jest zwycięstwo na boisku! Forza Inter!

Matt1

Matt1 18 września 2023 | 12:59   

nie rozumiem tego fenomenu Milanu. Rozumiem, że ktoś mógł się nimi jarać jak odnosili sukcesy w LM lub w czasie van Bastena, ale nadal tacy popularni?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich