Kontrakty: najpierw Mkhitaryan potem Lautaro

24 września 2023 | 11:03 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Ormianin będzie pierwszym zawodnikiem, którego Inter wezwie do przedłużenia kontraktu wygasającego w czerwcu. Dla Argentyńczyka chodzi o dostosowanie warunków.

Inter jest skoncentrowany na boisku, ale kierownictwo pracuje również nad wzmocnieniem grupy. Przechodzi to także przez odnowienie kontraktów z kluczowymi zawodnikami drużyny Inzaghiego. Wśród nich są na pewno Mkhitaryan, filar środkowej linii nerazzurro, i kapitan Lautaro Martinez.

"Wkrótce dyrektorzy zajmą się sprawą Mkhitaryana. Ormianin, wielka gwiazda ostatniego derby, jest bardzo ceniony przez wszystkie grupy z Interu: klub, trenera i kolegów z drużyny. Jego kontrakt wygasa w czerwcu. Jednak dyrektorzy planują spotkanie z graczem, aby zaproponować mu przedłużenie umowy. Mkhitaryanowi prawdopodobnie zostanie zaoferowany dwuletni kontrakt. W styczniu będzie miał 35 lat, ale pomocnik pokazał, że jest w dobrej formie fizycznej. A przede wszystkim, jest pozytywną postacią w zespole pracy", ujawnia La Gazzetta dello Sport.

"Są także dwaj inni zawodnicy z dłuższym terminem wygaśnięcia, którzy w pewien sposób czekają na sygnał. Jednym z nich jest Dimarco, drugim jest Lautaro. Ma umowę do 2026 roku: oczywiście sprawa nie jest związana z czasem, ale z dostosowaniem obecnych zarobków. Dziś Lautaro zarabia 6 milionów euro netto na sezon. To jest górny limit klubu, Lukaku już nie jest wyżej. Jest czas, aby otworzyć dokumenty. Ale dyrektorzy chcą to zrobić w odpowiednim czasie. I mają przewagę: rozmówca ma najlepsze intencje, nigdy by nie opuścił Mediolanu, nie ma najmniejszej ochoty komplikować swojego związku ze światem nerazzurro, tym bardziej teraz, gdy jest też kapitanem.", dodaje Gazzetta.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich