Marotta: Juventus faworytem do Scudetto

19 października 2023 | 09:46 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Beppe Marotta uważa, że Juventus jest „faworytem” do wygrania tytułu w Serie A w tym sezonie, ponieważ nie uczestniczy w rozgrywkach europejskich, ale podkreśla, że Inter musi być „ambitny".

Inter zajmuje drugie miejsce w tabeli Serie A, dwa punkty za liderującym Milanem i dwa przed Juventusem i Fiorentiną. Niemniej jednak Marotta uważa, że Bianconeri są faworytami do zdobycia Scudetto w tym sezonie.

- Zdobyłem swój pierwszy tytuł w Serie A w Turynie z Antonio Conte, kiedy nie graliśmy w rozgrywkach europejskich - powiedział Marotta dla Gazzetta.

- Doświadczenie mówi mi, że możliwość zaplanowania sezonu tylko z Serie A i Coppa Italia to przewaga. Dlatego mówię, że Juventus jest faworytem do tytułu.

Inter pokonał Milan 5-1 w Derby della Madonnina w zeszłym miesiącu, ale zdobył tylko cztery punkty w ostatnich trzech meczach Serie A.

- Zrobiliśmy pewne błędy, ale nie sądzę, żebyśmy się rozluźnili po zwycięstwie 5-1 w derbach - podkreślił Marotta.

- Raczej myślę, że musimy pracować nad zapobieganiem wypaleniu i zmęczeniu psychicznemu. Mówię nie z powodu nadmiernej pokory, bo jesteśmy Interem i musimy być ambitni. Musimy stawiać poprzeczkę wysoko i być pewni siebie. To nie to samo co mówienie ‚jesteśmy najlepsi’. To była by arogancja.

- Jesteśmy silni i mamy wielkie uznanie dla siebie, dzięki wynikom, które osiągnęliśmy w Europie w zeszłym sezonie - kontynuował dyrektor Nerazzurrich.

- Wiem, jak bardzo kibicom zależy na tytule, który przyniósłby nam drugą gwiazdę.

Marotta dodał, że ta drużyna Interu jest „najbardziej kompletna”, jaką kiedykolwiek stworzył, chociaż budżet na pensje jest nadal stosunkowo niski, wynoszący 116 mln euro, tyle samo co w sezonie 2018-19, kiedy przybył na Stadio Meazza.

- Jednym z celów jest obniżenie kosztów, ale konkurencyjność nigdy nie może spadać. Oczywiście, ważni gracze wymagają ważnych wynagrodzeń. Więc bardziej niż cięcie kosztów chcę jak najlepiej wykorzystać posiadane zasoby. Jeśli jesteś w czołowym klubie, klubie, który chce wygrywać, budżet na pensje nigdy nie spadnie poniżej pewnego poziomu.

Nerazzurri odwiedzą Torino w pierwszym meczu po przerwie w najbliższą sobotę, a następnie zagrają u siebie z RB Salzburg w Lidze Mistrzów i Romą w Serie A.

Inter nie zdobył tytułu w Serie A od sezonu 2020-21, kiedy Conte był trenerem.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 5

Kejmo

Kejmo

19 października 2023 | 09:51

O ile nie wypłynie jakaś nowa afera z udziałem tego szemranego klubu . Oni nigdy nie są pewni czy dokończą sezon w danej klasie rozgrywkowej czy bez punktów ujemnych.

szpula

szpula

19 października 2023 | 10:34

to trochę jakby powiedział, że Chelsea jest faworytem do wygrania PL bo nie gra w pucharach....bez jaj

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

19 października 2023 | 10:40

spokojnie, chyba po prostu chce zdjąć troche presji z naszych :-)

Matt1

Matt1

19 października 2023 | 11:59

przecież tak samo pierniczy Pioli typując inne zespoły poza Milanem. Tak jak mówi Paweł, Beppe chce zdjąć presje z naszych piłkarzy.

guskap

guskap

19 października 2023 | 17:49

jedyne co mają faktycznie na ich strone to to że nie grają dpadatkowo w pucharach


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich