Trzy bramki w drugiej połowie, Inter zwycięża!

21 października 2023 | 17:04 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje5 min. czytania

Mamy zwycięstwo! Solidna druga połowa w wykonaniu Nerazzurrich i gole obu napastników pozwoliły na wywiezienie 3 punktów z Turynu. Inter zasiądzie teraz na fotelu lidera, przynajmniej do jutra i zakończenia meczu Milanu z Juventusem.

Pierwsza połowa spotkania Torino z Interem była, delikatnie mówiąc, mało emocjonująca. Nerazzurri wydają się grać na zaciągniętym ręcznym, a gospodarze kilkukrotnie wykorzystali ten fakt do groźnych ataków. Najlepszym zagraniem z pierwszych 45 minut było przyjęcie piłki przez Simone Inzaghiego, choć trzeba również pochwalić Sommera za swoje świetne parady. Liczymy na to, że trener Interu wykaże się również taktycznymi umiejętnościami i rozpracuje ekipę Ivana Jurica w drugiej połowie.

Początek drugiej połowy to kontynuacja ataków Torino. Gospodarze pogrywali sobie z Interem i nawet obrońcy potrafili dryblować piłkarzy Simone Inzaghiego. Perr Schuurs był autorem świetnego rajdu, który skończył się dla niego fatalnie. Zderzenie z Calhanoglu spowodowało utratę równowagi i skręcenie lewego kolana. Defensor Torino opuścił boisko na noszach, zalany łzami.

To był przełomowy moment w tym spotkaniu. Inzaghi dokonał zmian i chwilę później Thuram dał prowadzenie Nerazzurrim. Inter w końcu poczuł wiatr w żaglach i kontynuował ataki. Opłaciło się, ponieważ po jednym z rzutów rożnych, Lautaro odnalazł się w polu karnym. Byk złapał byka za rogi i zdobył drugą bramkę dla Interu w tym meczu To był już jedenasty gol Argentyńczyka w tym sezonie ligowym!

W końcówce mieliśmy jeszcze rzut karny dla Interu, który pewnie wykorzystał Calhanoglu, ustalając wynik na 3-0. Interiści mogą dzisiaj spać spokojnie, mając świadomość, że ich zespół jest obecnie na pierwszym miejscu tabeli. Teraz przed ekipą Nerazzurrich trzeci mecz grupowy w Lidze Mistrzów, gdzie trzeba jak najszybciej zapewnić sobie awans do fazy pucharowej.

Przebieg meczu:

1' No to ruszamy! Inter w białych koszulkach, białych getrach oraz niebieskich spodenkach!
7’ Inter został dwukrotnie zablokowany przy próbie strzału z daleka. Później dobre dośrodkowanie zmierzało do Lautaro, ale ten nie potrafił dosięgnąć piłki.
15’ Mocne dorzucenie piłki z rzutu wolnego w stronę De Vrija, ale ten uderza ponad poprzeczką.
18’ Thuram ścina do środka boiska na swoją prawą nogę i strzela, ale była to łatwa obrona dla Milinkovica-Savica.
23’ Spotkanie nie może się rozkręcić. Torino głęboko się broni, utrudniając życie Interowi, który stara się znaleźć swoją szansę.
29’ Świetny rzut wolny w wykonaniu Calhanoglu, którego podkręcony strzał nieznacznie mija bramkę. Stałe fragmenty będą niezwykle kluczowe w tym ciężkim meczu.
33’ Ricci był autorem pierwszej groźnej akcji Torino, ale jego próba wylądowała w rękawicach Sommera.
35’ Co za obrona! Sommer wyciąga się, żeby zatrzymać strzał Secka, który zmierzał na dalszy słupek.
43’ Sommer z kolejną, wspaniałą interwencją. Tym razem nie dał Pellegremu zdobyć bramki. Torino wygląda teraz niezwykle groźnie.
45’ Seck próbuje sam zdobyć bramkę, ale Sommer po raz kolejny go zatrzymuje. Torino jest stroną przeważającą w tym meczu.
45’ Minuta doliczonego czasu gry.
45+1’ To by było na tyle, jeśli chodzi o pierwszą połowę. 0-0 i ciężkie 45 minut dla Nerazzurrich.

46’ Wracamy do gry, bez zmian podczas przerwy.
47’ Torino dalej naciera. Ricci strzela, ale nad bramką.
48’ Pierwszą żółtą kartkę w tym meczu ogląda Barella za dyskusje z sędzią.
48’ Fatalna kontuzja Shuursa. Obrońca Torino stracił równowagę, po czym ucierpiało jego lewe kolano. Wydaje się, że przerwa może być długa.
51’ Shuurs opuszcza boisko na noszach. W jego miejsce wchodzi Sazonov.
53’ Szansa dla Interu w wykonaniu Mkhitaryana. Strzał Ormianina szybuje jednak obok bramki. Nikt nie dotknął po drodze piłki, aut bramkowy Torino.
57’ Simone Inzaghi reaguje na przebieg spotkania i przeprowadza potrójną zmianę. Dumfries, Carlos Augusto i Frattesi zmieniają Pavarda, Dimarco oraz Barellę. Ten ostatni był szczególnie zawiedziony ta decyzją.
60’ GOOOOOAAAAAL! Thuram!!!! Dumfries posyła piękną piłkę do Marcusa, który strzałem z pierwszej piłki umieszcza ją w siatce! 1-0!
67’ GOAAAAAAAALLLLLL! To już druga! Lautaro skutecznie główkuje po rzucie rożnym, wykonanym przez Calhanoglu.
73’ Ivan Juric dokonuje zmian, wprowadzając Sanabrię i Gineitisa za Pellegrego i Secka.
76’ Dobra główka De Vrija, ale została ona wybita na rzut rożny.
77’ Thuram drybluje i strzela, ale Sazanov trzyma się blisko niego i blokuje piłkę. Kolejny rzut różny dla Nerazzurrich.
80’ Karol Linetty fauluje Calhanoglu i ogląda żółty kartonik.
81’ Klaassen otrzyma swoją szansę w tym spotkaniu, meldując się w miejsce Lautaro.
86’ Ostatnie roszady w zespole Torino. Vojvoda i Ilić zastępują Lazaro oraz Linettego.
90’ Niebezpieczeństwo w polu karnym Interu, po tym jak Sommer nie opanował piłki po dośrodkowaniu. Sazonov nie dał rady jednak dojść do sytuacji strzeleckiej.
90+2’ Ligowy debiut Bissecka, który zmienia podmęczonego Damiana!
90+3’ Będziemy mieli rzut karny! Mkhitaryan fantastycznie wyprowadza kontrę Interu i zostaje nieprzepisowo zatrzymany przez Ilica.
90+3’ GOOOOOAAAALL! Mamy 3-0! Calhanoglu ustala wynik z rzutu karnego!
90+5’ KONIEC! Inter zasiada na fotelu lidera, notując kolejne zwycięstwo w sezonie i czyste konto na wyjeździe!