Inter dopłaci do renowacji San Siro

20 listopada 2023 | 11:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Z raportu dotyczącego aktualnego stanu stadionu San Siro wynika, że potrzebna jest naprawa siatki zabezpieczającej na trzecim pierścieniu. Oba mediolańskie kluby mają dorzucić się do tej renowacji.

Co możemy wyczytać w tym dokumencie:

- W ostatnim okresie doszło do ubytków i oderwań fragmentów otuliny betonowej na skutek korozji zbrojeń. W celu renowacji wszystkich elementów i regeneracji tych uszkodzonych należy wprowadzić rozwiązanie techniczne w postaci wodoodpornej powłoki szpachlowej wraz z siatką z włókna szklanego i montażem profilu okapowego. Całkowity koszt prac to około 400 tysięcy euro.

Rada miasta Mediolan zatwierdziła ten stan rzeczy i pociągnęła Inter oraz Milan do odpowiedzialności finansowej, zgodnie z procedurą odliczenia, o której mowa w artykule 4 i 5 umowy koncesyjnej na użytkowanie i zarządzanie San Siro.

Calcio e Finanza podaje, że oba zespoły przekażą 160 tysięcy euro na rozliczenie prac remontowych. Wspomniana kwota zostanie odliczona od czynszu, który każda ze stron płaci miastu za korzystanie ze stadionu Giuseppe Meazza.

Źródło: sempremilan.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich