Mecz z Benficą nie tylko o pieniądze

29 listopada 2023 | 09:45 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Jeśli Real Sociedad nie wygra, a Inter tak, to wystarczy remis na San Siro, aby zająć pierwsze miejsce w grupie.

Mecz Benfica-Inter ma niewielkie znaczenie pod względem tabeli, ponieważ o pierwsze miejsce będziemy walczyć w ostatniej kolejce z Realem Sociedad na San Siro. Jak przypomina Corriere dello Sport, są różne powody, dla których Nerazzurri powinni starać się wygrać dzisiejszy mecz:

- Po pierwsze, 2,8 miliona euro, które UEFA przyznaje za każde zwycięstwo. Drużyna Inzaghiego już zgromadziła 9,33 miliona i zdobycie trzech punktów na portugalskiej ziemi pozwoliłoby przekroczyć próg 12 milionów. Z pewnością pracownicy działu finansowego przy Viale Liberazione byłyby wdzięczne…

Wygrana byłaby również korzystna dla rankingu. Inter i tak jest już na dobrej pozycji, na tyle, że ma już zapewniony udział w nowym Klubowych Mistrzostwach Świata FIFA. Awans w rankingu byłby jednak przydatny do uzyskania pierwszego koszyka w losowaniu do przyszłej Ligi Mistrzów. Wreszcie, gdyby Salzburg zaoferował asystę, warto byłoby to wykorzystać. Jeśli Real Sociedad nie wygra, a Inter tak, to wystarczy remis na San Siro, aby zająć pierwsze miejsce.

Źródło: cds

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00

29 listopada 2023 | 10:56

Myślę, że Salzburg nie da rady Realowi Sociedad. My postaramy się wygrać, jednak ważniejsze dla mnie jest to, żeby zagrali zawodnicy mniej eksploatowani, żeby ci kluczowi mogli złapać oddech.

master

master

29 listopada 2023 | 12:28

To można odpuścić jeżeli na GM z Sociedad zagramy o 3 punkty, to nawet jak przegramy w Lizbonie wszystko jest do wygrania w ostatniej kolejce przy naszych 3 punktach. A pamiętajmy że mamy Napoli w weekend.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich