Nowe kontrakty gotowe, ale nie dla Dumfriesa

6 grudnia 2023 | 08:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

La Gazzetta dello Sport informuje, że Inter jest na ostatniej prostej, żeby przedłużyć kontrakty ze swoimi kluczowymi zawodnikami. Podobno Simone Inzaghi nalega, żeby stało się to jeszcze przed przerwą świąteczną.

Tymi piłkarzami mają być Henrikh Mkhitaryan oraz Federico Dimarco. Dodatkowo trwają jeszcze negocjacje kontraktowe z Denzelem Dumfriesem, ale sytuacja Holendra jest bardziej skomplikowana.

Mkhitaryan ma pozostać przy swojej aktualnej pensji, czyli 3.9 miliona euro na sezon. Umowa ma obowiązywać na dwa lata lub na rok z możliwością przedłużenia.

Jeśli chodzi o Federico Dimarco, to ulubieniec trybun ma podwoić swoje zarobki, które wyniosą wtedy 4 miliony euro rocznie. Mają tam być jeszcze zawarte jakieś bonusy, a kontrakt będzie ważny do czerwca 2028. Nie ma też żadnej mowy, o umieszczeniu klauzuli odejścia.

Dumfries natomiast pragnie zarabiać ponad 5 milionów euro na rok. To ponad milion euro więcej niż zaproponował Inter. Negocjacje mają zostać wznowione po Świętach. Na ten moment umowa Denzela obowiązuje do 2027 roku.

Zainteresowanie holenderskim wahadłowym jest wciąż silne na Wyspach Brytyjskich. Ostatnio mówiło się m.in. o Tottenhamie, który byłby w stanie wyłożyć 35 milionów euro za kartę Dumfriesa. Jest to ponad dwukrotne zwiększenie jego wartości, ponieważ Inter wykupił go z PSV za 14.25 miliona euro.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 5

Interista

Interista

6 grudnia 2023 | 12:21

Przesadza z tymi wymaganiami

wróbel1908

wróbel1908

6 grudnia 2023 | 16:52

4 mln euro za sezon to maks dla Denzela jak się nie zgodzi to podziękować i sprzedać latem

inter00

inter00

6 grudnia 2023 | 18:27

Dumfries nie daje temu zespołowi tyle, co Mkhitarian czy Dimarco i nie powinien zarabiać więcej od nich. Jeśli nie będzie chciał podpisać nowej umowy, to warto zastanowić się nad jego sprzedażą. Idzie Euro, on zawsze w tej reprezentacji jakąś asystę zaliczy, więc będzie szansa, że jego wartość jeszcze podskoczy.

vlodek2532

vlodek2532

6 grudnia 2023 | 19:15

Za 35 mln to ja bym zapakował i kupił kogoś do podstawy + zmiennika za niego i jeszcze trochę na rezerwowego napastnika by zostało. Na rezerwę może nawet i Bellanova mógł wrócić.

Paulo82

Paulo82

7 grudnia 2023 | 21:11

Śmieszą mnie głosy, że Denzel niepotrzebny i może iść. Teraz ma kontuzję i na jego pozycji nie mamy nikogo.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich