Frattesi w miejsce Dumfriesa?

6 grudnia 2023 | 19:47 Redaktor: inter00 Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Urazy Stefana de Vrija i przede wszystkim Denzela Dumfriesa zmuszają trenera Simone Inzaghiego do szukania alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich może być występ Davide Frattesiego na prawym wahadle.

Jak informuje Sky Sport Italia, Alessandro Bastoni nie jest gotowy, aby wystąpić w podstawowym składzie w meczu z Udinese. Pod znakiem zapytania stoi także forma Juana Cuadrado, który również może nie być gotowy do gry od pierwszej minuty. Sytuacja ta z pewnością powoduje ból głowy Simone Inzaghiego, który będzie musiał odpowiednio załatać dziury po kontuzjowanych zawodnikach.

Braki w defensywie wymuszą grę Matteo Darmiana, który mógłby zastąpić Holendra, w tercecie obrońców. Wątpliwa forma Cuadrado sprawia, że 47-letni szkoleniowiec może zdecydować się wystawić Davide Frattesiego na prawej stronie, który jest zawodnikiem bardzo mobilnym i wytrzymałym kondycyjnie. 

Kolumbijczyka zastąpić mógłby również Carlos Augusto, jednak Brazylijczyk jest zawodnikiem lewonożnym, a w obronie musiałby wystąpić Yann Bisseck, co według Sky Sport Italia jest mało prawdopodobne, aczkolwiek nie niemożliwe. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 3

el_loco

el_loco

6 grudnia 2023 | 19:59

To mogłoby się udać. Frattesi na prawej flance? Z chęcią to zobaczę:)

vlodek2532

vlodek2532

7 grudnia 2023 | 09:42

Tylko ciekawe jak to będzie wyglądać w fazie defensywnej. I czy da radę kondycyjnie bo na wahadle trzeba się nabiegac.

el_loco

el_loco

7 grudnia 2023 | 15:49

Gdy się zmęczy to go zmienią. Czuję, że to może się sprawdzić. O ile dojdzie do takiej sytuacji.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich