Inter myśli o zmienniku Sommera

25 stycznia 2024 | 09:49 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Po przyspieszeniu o sześć miesięcy przybycia do Mediolanu Tajona Buchanana, ruchy transferowe Interu w ostatnich tygodniach koncentrowały się głównie na planowaniu wzmocnień na lato. Klub w ostatnich godzinach poczynił ważne kroki w kierunku sfinalizowania zakupu Mehdi Taremiego i wkrótce wznowi rozmowy już dobrze zaawansowane z Piotrem Zielińskim.

Inny obszar, który wymaga dopracowania w Interze, dotyczy bramkarzy. Yann Sommer pokazał dużą pewność po pierwszej części sezonu i pozostanie w obronie bramki nerazzurrich również w przyszłym roku. Bardziej skomplikowana jest sytuacja Emila Audero, wypożyczonego z Sampdorii z opcją wykupu ustaloną na 6,5 miliona euro.

Kwota, którą Inter nie wydaje się być skłonny zapłacić, chyba że zostanie zorganizowany wymiana z Sampdorią z udziałem młodych graczy nerazzurrich. Według Tuttosport, pierwszym celem może jednak stać się Juan Musso. Argentyński bramkarz został zepchnięty na ławkę rezerwowych przez Carnesecchiego w Atalancie i może odejść latem. Klub , który od lat obserwuje Argentyńczyka, powinien przekonać Deę ofertą około 5 milionów euro.

Choć jego forma spadła w ostatnich sezonach, Musso pozostaje bramkarzem wysokiego poziomu. Idealny profil na zmiennika Sommera, dla klubu potrzebującego dwóch wysokiej klasy bramkarzy, aby konkurować na wielu frontach. Jeszcze latem Inter próbował pozyskać Argentyńczyka, który nawet zaakceptował rolę 'opiekuna' dla Trubina, pierwotnie planowanego przez nerazzurrich, zanim zmienił strategię i skierował swoje zainteresowanie na Sommera.

Źródło: tuttosport

Polecane newsy

Komentarze: 6

inter00

inter00

25 stycznia 2024 | 10:08

Juan Musso dobra opcja. Swego czasu kawał zawodnika. Argentyńczyk stary nie jest, 29 lat to nie jest dużo jak na bramkarza, a w roli zmiennika Sommera lepszy taki bramkarz, niż jakiś młodziak, bo zakładam, że Szwajcar jeszcze w następnym sezonie będzie podstawowym bramkarzem.

shakurspeare

shakurspeare

25 stycznia 2024 | 15:49

wypożyczyć onane

vlodek2532

vlodek2532

25 stycznia 2024 | 19:13

Onana weź zrób jakaś szopkę jak Lukaku, już wiesz że to działa.

A tak na poważnie to Di Gregorio jako rezerwowy na przyszły sezon a potem jako pierwszy bramkarz

superofca

superofca

27 stycznia 2024 | 05:44

Też mi się marzy Di Gregorio ale to już numer jeden i raczej nie zgodzi się na rolę rezerwowego, poza tym byłby dużo droższy. Musso? Ok ale umiejętnościami stawiam go poniżej Sommera, raczej taki Audero+.
Zresztą, obsada bramki budzi emocje, a na koniec i tak jest dobrze albo wręcz doskonale, jak popatrzymy po innych klubach to my z bramkarzami nie mamy problemów w ogóle.

vlodek2532

vlodek2532

27 stycznia 2024 | 08:58

Di Gregorio chętnie wróciłby do Interu, niezbyt przychylnie wypowiadał się też o Milanie. Z tego co wiem to w tym sezonie mamy jeszcze prawo odkupu za 12-15 (?) Mln.

Garon_92

Garon_92

25 stycznia 2024 | 22:36

Za 5 mln lepszego od musso nie znajdziemy, a nóż znajdzie motywację i wróci na odpowiednio wysoki poziom? Inna sprawa czy dalej obserwujemy tego matheusa Vento z atletico paranense? 24 lata wyceniany na 12 mln kontrakt do 2026 ma paszport włoski i nawet coś polskiego w nazwisku (matheus bento krepski)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich