Dimarco: Cieszę się, że widać efekty treningów

2 kwietnia 2024 | 10:02 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Piąta bramka w sezonie w Serie A dla zawodnika z numerem 32 Nerazzurrich, który wypowiedział się po zwycięstwie na San Siro.

Rekord bramek w lidze dla Federica Dimarco, który strzelił po raz piąty w tym sezonie Serie A (pięć również w sezonie 2020/21 z Hellas Verona): zawodnik z numerem 32 nerazzurrich brał udział w 11 bramkach (pięć goli i sześć asyst), zaokrąglając swoje liczby dzięki bramce, która otworzyła drogę do sukcesu przeciwko Empoli.

Oto co wychowanek Interu powiedział po meczu:

- Ważne jest strzelenie bramek, nie było łatwo tak trafić piłkę. Cieszę się, że dobrze ją uderzyłem i że weszła. Bramki i asysty od obrońców? Pracujemy dużo nad akcjami, nad fazami gry, gdy znajdujemy się w wysokiej strefie, zawsze staramy się, aby jeden lub dwóch graczy atakowało tyły i jesteśmy zadowoleni, ponieważ rzeczy, które ćwiczymy na treningu, później widać w meczu. Kiedy inne drużyny przyjeżdżają tutaj, aby grać, nigdy nie jest łatwo, zdobycie wczesnej przewagi sprawia, że mecz trochę się uspokaja, ale muszę pogratulować Empoli, ponieważ sprawili nam trudności. Staram się interpretować rolę na swój sposób, jesteśmy zadowoleni, ponieważ wszyscy jesteśmy wymienni i czujemy się dobrze w każdej strefie boiska. Wygrana była dziś ważna.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich