De Laurentiis zrobi wszystko by zdobyć Conte

3 kwietnia 2024 | 08:15 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Inne kluby2 min. czytania

Właściciel Napoli gotów na wszystko, by przekonać byłego trenera Nerazzurrich do przyjęcia posady na ławce trenerskiej klubu z Neapolu.

Aurelio De Laurentiis zrobi wszystko, by przekonać Antonio Conte. Trener jest pierwszym wyborem prezydenta Napoli, który, aby sprowadzić go do Castel Volturno, przedstawił przekonujące argumenty: wynagrodzenie na poziomie najlepszych i ważne transfery. "Nadzieja, która narodziła się jesienią i która nadal żyje w umyśle prezydenta azzurrich. De Laurentiis szukał Antonio, gdy zdał sobie sprawę, że przygoda Garcii w Napoli dobiega końca: dał Rudiemu miesiąc na przekonanie, potem jednak był zmuszony skierować ku Mazzarriemu. Conte zawsze pozostawał wierny swojej decyzji o wzięciu rocznego urlopu, aby spędzić czas z rodziną i naładować baterie przed ponownym zanurzeniem się w świat futbolu z zwykłą chęcią zwycięstwa" - podkreśla Gazzetta dello Sport.

"De Laurentiis i Conte od dawna mają świetne relacje, a sam Aurelio opowiedział dlaczego. Spotkali się na wakacjach kilka lat temu z rodzinami. Od tego czasu utrzymywali kontakt. Tylko że ich rozmowy od października zmieniły status: pogawędki między przyjaciółmi przekształciły się w zaloty ze strony prezydenta. De Laurentiis wie, że tylko Antonio może przywrócić entuzjazm i wiarygodność projektowi Napoli. Zatrudnienie Conte oznacza chęć natychmiastowego powrotu do rywalizacji o Scudetto. Napoli ma płynność finansową do inwestowania w ważnych graczy i będzie miało kolejne 100 milionów do inwestycji po sprzedaży Osimhena".

"Ogromna przestrzeń do manewru, która mogłaby być decydująca, by przekonać samego Conte do przyjęcia posady. Oczywiście, Antonio będzie chciał odpowiednich gwarancji, zarówno technicznych, jak i ekonomicznych. Pensja natomiast nie stanowi problemu dla De Laurentiisa, który już jesienią był gotów zaspokoić wszystkie potrzeby Antonio. Nazwisko byłego selekcjonera, nie bez powodu, jest kojarzone z Liverpoolem i Bayernem, ale De Laurentiis będzie próbował do końca, dopóki Conte pozostanie bez klubu. Oczywiście, jeśli pojawi się konkretna oferta od Reds lub z Bawarii, Aurelio wie, że nie będzie już szans, by podtrzymać swoje pragnienie. Dlatego De Laurentiis rozważa również alternatywy takie jak Italiano, Farioli i Palladino. Ale dopóki jest nadzieja, Conte pozostanie jego pierwszym wyborem".

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 6

inter00

inter00

3 kwietnia 2024 | 10:15

Pozabijają się tam

vlodek2532

vlodek2532

3 kwietnia 2024 | 12:39

Przecież to nie ma prawa się udać. Conte i ADL. Max jeden sezon pod warunkiem, że po transferze Victoria ADL wyłoży 250-300 mln na transfery.

mroczny elf

mroczny elf

3 kwietnia 2024 | 14:38

100 milionów za osimhena. Kto go kupi jak to kolejny sezonowiec.

vlodek2532

vlodek2532

3 kwietnia 2024 | 14:40

Ktoś już wpłacił klauzulę 120 mln, po sezonie ogłoszenie transferu.

mroczny elf

mroczny elf

3 kwietnia 2024 | 14:41

Serio? No jestem w szoku.

Oba

Oba

3 kwietnia 2024 | 17:48

Conte jak Conte, wiadomo, że w lidze wynik będzie się zgadzał, albo będzie blisko celu. Poważne granie w Europie w nast sezonie neapolowi nie grozi, więc tu też na tak. Jeżeli chodzi o charaktery obu Panów, to tu zaczynają się schody, ale patrząc na ewentualne alternatywy to przerażają bardziej niż spodziewane tarcia między Conte i de Laurentisem.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich