Zmiana przepisów w Serie A dot. graczy spoza UE

15 maja 2024 | 09:12 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Prezes Lega Serie A, Lorenzo Casini, potwierdził, że od sezony 2024-25 nastąpi znacząca zmiana w regulaminie dotyczącym rejestrowania graczy spoza UE.

Obecna zasada stanowi, że kluby Serie A mogą rejestrować do dwóch graczy spoza UE na sezon, z czego jeden musi zastąpić odchodzącego gracza spoza UE.

Jednakże od następnego sezonu drużyny będą mogły rejestrować dwóch graczy spoza UE na sezon bez konieczności zastępowania już istniejącego gracza spoza UE, jak potwierdził Casini po zakończeniu wtorkowego spotkania rady Lega.

Ostatnio koronowani mistrzowie Serie A, Inter, są dobrym przykładem nadchodzącej zmiany przepisów.

W sezonie 2022-23 Nerazzurri sprzedali kameruńskiego bramkarza Andre Onanę do Manchesteru United. W zamian mogli zarejestrować dwóch nowych graczy spoza UE, ponieważ zwolnili miejsce w swoim składzie. W ten sposób latem sprowadzili Chilijczyka Alexisa Sancheza, a następnie w styczniu kanadyjskiego reprezentanta Tajona Buchanana.

Teoretycznie, gdyby Inter zatrzymał Onanę i zakładając, że nie sprzedałby żadnego innego gracza spoza UE, nie byłby w stanie zarejestrować Buchanana, gdyż nie byłoby wolnych miejsc.

Ważne jest, że gracze spoza UE, którzy już przebywają we Włoszech, nie są liczeni jako nowo zarejestrowani gracze spoza UE. Alexis Sanchez się liczy, ponieważ przed powrotem do Interu grał we Francji, w Marsylii.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 1

Garon_92

Garon_92

15 maja 2024 | 13:46

Sensowną zmiana przepisów


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich