Konferencja prasowa z Cuperem

6 lipca 2007 | 19:02 Redaktor: Rizzo Kategoria:Wywiady

Konferencja prasowa z Hectorem Cuperem:

Ostatnio wokół Recoby była nienajlepsza atmosfera ,będziesz starał się zatrzymać go w klubie?
Na razie nie mogę niczego zagwarantować. Najważniejsze jest najpierw przedyskutować o wszystkim z prezydentem ,do tego momentu nie jestem pewny o przyszłość żadnego piłkarza.

Zostało powiedziane ,że pozostaniesz na stanowisku trenera Interu ,na jakiej podstawie?

Na podstawie wiary i zaufania w moją pracę ,z tego to się bierze. Rozmawiałem z prezydentem ostatniej nocy i rozpoczęliśmy rozmowy na temat przyszłego sezonu , wierzę ,że to coś znaczy.

Tydzień temu wspominałeś ,że na koniec sezonu porozmawiasz o przyczynach przez które Inter nie zdołał wywalczyć żadnego z prestiżowych trofeów.

Na ten temat porozmawiamy podczas następnej konferencji. Chcę tylko powiedzieć, że skład nie wygrywał i nie przegrywał przez pojedynczą przyczynę. Aby osiągnąć sukces musisz mieć kilka atutów po swojej stronie. Również jeśli wiesz w czym tkwi problem bądź problemy masz czas aby je wyeliminować. Miałem wielkie oczekiwania na jakiś sukces w tym roku jednak futbol nie jest taki prosty. Na szczęście mam wiarę i jestem przekonany ,że za rok Inter wygra Scudetto bądź Ligę Mistrzów.

Fani wykazywali wielki szacunek kierowany w twoją stronę

Jestem bardzo wdzięczny kibicom za zaufanie i szacunek do mojej osoby. To mi pochlebia. Takie zachowanie kibiców daje mi siłę i wiarę w moją pracę.

Spotkasz się jutro z prezydentem?

Mam nadzieję na spotkanie w poniedziałek bądź wtorek.

Co powiesz Morattiemu ,jakie tematy będziecie poruszać?

Czy powinienem wspominać o tym publicznie? Jestem przekonany ,że macie już doskonale informacje o czym będziemy mówić, piłkarze ,plany na przyszłość...

Jak zareagowałeś na banery protestacyjne skierowane w kierunku klubu?

Nie zachwyciły mnie. W klubie szczególnie ważnym jest aby pracować razem ,klub to jak moja rodzina. Rozumie co czują kibice jednak powinniśmy pozostawać wszyscy razem i wspólnie jedną drogą iść do przodu.

Podczas spotkania z Morattim ,prezydent wspominał aby zakończyć współprace z trenerem Alfano ,jak zareagowałeś?

Nikt nigdy nie wspominał o takiej sprawie ,dlatego nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.Jestem przekonany ,że prezydent nie zażąda takiej rzeczy. Dobrze mi się współpracuje z moim sztabem. Szkoleniowiec czy trener mogą zadecydować o zwolnieniu asystenta trenera jak np. Mario Gomeza który wróci do Argentyny, Nie wydaje mi się ,że podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku Alfano ,nie sadzę żeby odszedł.

Jesteś zupełnie pewny ,że dalej będziesz szkoleniowcem Interu?

Tak absolutnie ,nie będzie żadnych niespodzianek.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich