CAMPIONI 2021

 

Derksen: Tylko Sneijder pokazał zaangażowanie

22 czerwca 2012 | 21:47 Redaktor: Giacomo Kategoria:Ogólna

Katastrofalny występ Holandii na mistrzostwach europy w Polsce i na Ukrainie, nie odbył się bez echa. W kraju wiele krytyki spadło na podopiecznych Berta van Marwijka. Od krytyki nie powstrzymał się również były piłkarz, a obecnie dziennikarz Johan Derksen. 

Holender ostro skrytykował przede wszystkim kilku piłkarzy - Gregory'ego Van der Wiela, Ibrahima Afellaya i Robina van Persiego. Przyznał ponadto, że w obozie Pomarańczowych można było dostrzec brak odpowiedniej mentalności oraz porządku.

- Gregory Van der Wiel pracował nad wszystkim za wyjątkiem piłki nożnej. Założył własną firmę odzieżową i poświęcał jej zbyt wiele czasu. Oprócz tego, poświęcał czas hip-hopowi i codziennemu zmienianiu fryzury. Nie słuchał muzyki tylko podczas treningów i meczów - mówił.

- Robin van Persie i Ibrahim Afellay, od początku trzymali się poza grupą. Afellay jest w kadrze wprost znienawidzony. Na wszystkich patrzył z góry, uważał się za lepszego "Gram w Barcelonie, a Ty gdzie?" Kiedy zbliżały się czyjeś urodziny i wszyscy składali się na prezent, a on nie potrafił nawet podarować chociażby 10 euro.

Oprócz ostrej krytyki, Johan znalazł również miejsce dla ciepłych słów. Były one skierowane do Wesleya Sneijdera, gracza Interu Mediolan:

 - Tylko Sneijder pokazał zaangażowanie, próbował on z reprezentacji Oranje stworzyć jedną drużynę, a nie jedenaście indywidualności.

Jeśli zwrócimy uwagę na jakość gry zawodników nerazzurrich w turnieju EURO 2012, fani Interu mogą być zadowoleni. Jeśli chodzi zaś o ilość graczy ekipy z Mediolanu na tym turnieju, jest już znacznie gorzej, bo grający z numerem 10 Wesley Sneijder był jedynym reprezentantem Interu na tym turnieju, i niestety, dość szybko pożegnał się z turniejem.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

Vancore

Vancore 22 czerwca 2012 | 21:54   

Ojajebe Kubuś pisze newsy... Pieklo zamarza! Co do newsa to no wlasnie... zawsze bylem przeciwnikiem i Van der Wiela i Afellay'a a wielu Interistow chcialoby ich widziec w Mediolanie...

VVujek

VVujek 22 czerwca 2012 | 22:15   

lol Kubuś

Drakon

Drakon 22 czerwca 2012 | 23:38   

nie wiem ile jest prady w tym co powiedzia Derksen, ale jei Affelay na prawde si tak zachowuje to jest niesamowitym bezmzgim lamusem i hipokryt bo tego co on robi w barcelonie to sie nawet graniem nie da nazwa :)

FReeFonix

FReeFonix 23 czerwca 2012 | 08:05   

Sneijder zagrał fenomenalnie, podobała mi się też gra van der Vaarta w ostatnim meczu. Holandia nie tworzyła drużyny i zasłużenie odpadła z turnieju.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich