O kontuzjach i rynku transferowym

10 grudnia 2007 | 19:18 Redaktor: Daniello Kategoria:Wywiady

Dyrektor techniczny Interu Marco Branca i Prezydent Massimo Moratti udzielili dzisiaj wywiadów. Oto pytania i ich odpowiedzi na temat sytuacji kontuzjowanych zawodników i ewentualnych transferów w zbliżającym się mercato:

Marco Branca:

Jak wygląda sytuacja z kontuzjami? Czy trzeba będzie kupić pomocników w zbliżającym się okienku transferowym?
Mamy parę problemów w tej sprawie, Jimenez także ma małe problemy zdrowotne [naciągnięcie mięśnia uda – przyp. Red">, ale to nic poważnego. Dokładniej naszej sytuacji przyjrzymy się po derbach Mediolanu 23 grudnia, sprawdzimy stan piłkarzy kontuzjowanych i którzy z nich będą gotowi na styczeń. Jednakże, jesteśmy spokojni i mamy nadzieję, że nie trzeba będzie kupować nowych zawodników.

Mówi się o zainteresowaniu ze strony klubu dwoma młodymi talentami: Menezem z Monaco i Benegą z Boca Juniors...
Bezsprzecznie to dwa interesujący, młodzi piłkarze, ale nie będziemy wariować, aby ich zdobyć, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z piłkarzy, których posiadamy. Jeśli nie będziemy mieli problemów, a mam nadzieję, że tak się stanie, to pozostaniemy z drużyną jaką aktualnie posiadamy.

Marco Branca został także zapytany na temat młodzików, którzy aktualnie są na wypożyczeniu i o ewentualnym wprowadzeniu ich do pierwszego zespołu w przyszły m sezonie. Oto co dyrektor techniczny odpowiedział:
Prawdopodobnie jesteśmy zespołem, który zanotował najwięcej debiutów młodzików w pierwszym zespole w ostatnich latach [zapewne chodzi, przede wszystkim, o debiuty podczas towarzyskiego meczu z Barceloną – przyp. Red.">. Posiadamy więcej interesujących, młodych graczy, jak na przykład Francesco Bolzoni, który jest na liście Ligi Mistrzów i, który jest najmłodszym piłkarzem powołanym do reprezentacji Włoch U21 Casirghi’ego. Zwracamy uwagę na młodych graczy i mamy nadzieję, że uda nam się wyszkolić z naszych wychowanków takiego piłkarza, jak zrobił to Bergomi z Interu czy Maldini z Milanu. Jesteśmy pełni nadziei. Pracujemy bardzo ciężko nad wyszkoleniem piłkarzy, którzy mogą zostać w klubie."

Massimo Moratti:

Dyrektor techniczny Marco Branca powiedział, że możliwe ruchy transferowe będą podjęte dopiero po 23 grudnia.
Bardziej myślimy o rynku transferowym po zakończeniu tego sezonu niż o aktualnej sytuacji. Rozmawiałem dzisiaj z lekarzami o kontuzjach i nie ma żadnych poważnych sytuacji oprócz tej z Dacourtem [Dacourt przeszedł operację kolana – przyp. Red.">.

Jednak Roberto Mancini wydaje się być zmartwiony kontuzjami...
To normalne myśleć i mieć nadzieję, że wszyscy wytrzymają i sobie poradzą. Jest element troski, który powoduje, że przeczuwa się potrzebę interwencji, ale aktualnie jej nie ma.

Źródło: inter.it

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich