Pescara 0-3 Inter

26 sierpnia 2012 | 20:20 Redaktor: Randama Kategoria:Relacje4 min. czytania

Inter Mediolan wygrał z Pescarą na inaugurację Serie A 0:3. Bramki dla podopiecznych Andrei Stramacconiego zdobywali Wesley Sneijder, Diego Milito oraz Philippe Coutinho.

Inter rozpoczął spotkanie w ustawieniu 4-3-2-1. W wyjściowej jedenastce znalazły się dwa nowe nabytki Nerazzurrich - Walter Gargano i Antonio Cassano.

Pierwsze minuty to spory chaos w grze zarówno Nerazzurrich jak i drużyny Pescary. Widać odrobinę nerwowości oraz brak zgrania, szczególnie w drużynie Andrei Stramacconiego. Pierwszy strzał na bramkę w 11 minucie oddał Wesley Sneijder. Jego uderzenie było jednak kompletnie nie przygotowane i nie mogło w żaden sposób zaskoczyć rywali. Chwilę później po faulu Gargano z rzutu wolnego na bramkę Interu uderzał Caprari, ale dobrą interwencją popisał się Luca Castellazzi. W 17 minucie padła bramka dla Interu. Zanetti popędził prawą stroną boiska i prostopadle zagrał piłkę do Diego Milito. Ten wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy Pescary i podał na długi słupek do Wesley Sneijdera, który dopełnił formalności. Chwilę później padła kolejna bramka. Sneijder posłał fantastyczną prostopadłą piłkę do Cassano, a ten obsłużył podaniem Diego Milito, który pewnie trafił do bramki rywali.

Na dwa zabójcze ciosy w 23 minucie próbowali odpowiedzieć gospodarze. W polu karnym znalazł się jeden z napastników Pescary, jednak jego uderzenie głową wylądowało na górnej siatce. W 31 minucie kolejną okazją, dużo dogodniejszą miał Caprari, ale jego uderzenie ostatecznie minęło długi róg bramki Interu. W 36 minucie po bardzo dobrym, długim podaniu Cambiasso dobry rajd lewą stroną przeprowadził Nagatomo. Japończyk został sfaulowany na wysokości pola karnego. Po odegraniu Sneijdera przed pole karne swojej szansy spróbował Guarin, ale ostatecznie z tej okazji nic nie wyszło. W 43 minucie kapitalną okazję na zdobycie bramki miał Ciascione, ale Luca Castellazzi po raz kolejny pokazał, że Samir Handanovic ma wartościowego zmiennika. Do końca pierwszej połowy nic więcej się nie wydarzyło.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy bez zmian. Początek drugiej części gry był dość spokojny. Pierwszą, dobrą ciekawą akcje rozegrała trójka Gargano, Sneijder i Guarin, której wynikiem był rzut rożny dla Interu. Po wybiciu piłki przez Sneijdera głową uderzał Cambiasso - obok bramki.  Kilka minut później kapitalny kontratak wyprowadził Inter. W sytuacji sam na sam z bramkarzem po doskonałym podaniu Milito znalazł się Guarin, ale pojedynek 1 na 1 wygrał Perin. Inter dalej naciskał i stwarzał kolejne sytuacje. Cassano obsłużył dobrym podaniem Milito, ale strzał Argentyńczyka zostal zablokowany. Sekundę później doskonałą akcje wyprowadził duet Cassano-Cambiasso, ale Włoch ostatecznie nie doszedł w dogodnej sytuacji do futbolówki.  Po około 15 minutach gry w której dominowała walka w środku pola pokaz swoich umiejętności dał Coutinho, który kilka minut wcześniej zmienił Antonio Cassano. Brazylijczyk zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Diego Milito. Niestety, Argentyńczyk w sytuacji sam na sam fatalnie spudłował. W odpowiedzi na strzał z około 25 metrów zdecydował się Cascione - obok bramki. W 81  minucie padła trzecia bramka dla Interu. Guarin zagrał crossową piłkę w kierunku Milito. Argentyńczyk dośrodkował piłkę w pole karne, a tam czekał już Philippe Coutinho, który ładnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Po tej bramce po raz kolejny strzału z dystansu spróbowali gracze Pescary, ale Castellazzi po raz kolejny zachował się dobrze w bramce. Dwa razy z dystansu uderzał Guarin - bezskutecznie. Szansę na gola w debiucie w Serie A zmarnował również Marko Livaja.W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego uderzał Colucci, ale czujny w bramce był Castellazzi. Inter wygrał 0:3 i może cieszyć się z udanej inauguracji w rozgrywkach Serie A.

Pescara - Inter 0:3 (0:2)

Bramki: 17' Sneijder, 19' Milito, 81' Coutinho

Pescara: 77 Perin; 2 Zanon, 4 Cascione, 5 Capuano, 6 Romagnoli, 14 Balzano, 17 Weiss, 18 Colucci, 20 Nielsen (60' Quintero), 80 Jonathas (75' Abrusscato), 99 Caprari (65' Celik)

Ławka: 22 Anania, 8 Bjarnason, , 15 Bocchetti, 16 Brugman, 19 Chiaretti, 23 Cosic, 26 Blasi, 88 Terlizzi, 90 Ragusa,

Trener: Vincenzo Stroppa

Inter: 12 Castellazzi; 4 Zanetti, 6 Silvestre, 23 Ranocchia, 55 Nagatomo; 21 Gargano (86' Duncan), 19 Cambiasso, 14 Guarin; 10 Sneijder, 99 Cassano (68' Coutinho); 22 Milito (84' Livaja)

Ławka: 27 Belec, 32 Cincilla,  24 Benassi, 25 Samuel, 33 Mbaye, 40 Juan Jesus, 42 Jonathan, 44 Bianchetti, 81 Longo

Trener: Andrea Stramacconi