Diego Laxalt nadchodzi

5 lutego 2013 | 16:33 Redaktor: Daniello Kategoria:Transfery

19-letni napastnik Defensor Sporting w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział, dlaczego wybrał grę dla Nerazzurrich, a nie dla Biancocolestich. Oba kluby najdłużej zabiegały o usługi Urugwajczyka w styczniu. Ale piłkarz przeniesie się na San Siro, gdzie wyląduje najpóźniej latem.

Chociaż na oficjalne potwierdzenie tej transakcji będziemy musieli poczekać zapewne do czerwca, jest ona całkowicie przesądzona. Możliwe, że transfer doszedłby do skutku już w zeszłym miesiącu, ale w pewnym momencie okazało się, że gracz nie ma paszportu Unii Europejskiej, co poskutkowało wydłużeniem się oczekiwania na pozwolenie o pracę w danym kraju w Europie.

Oto ekskluzywny wywiad z Laxaltem, który przeprowadziło Fc Inter News:

Diego zagrasz dla Interu. Jakie to uczucie?

- To ogromna radość dla mnie, bo zagram w jednym z najlepszych klubów w Europie. Ale nie tylko. Te barwy to dla mnie coś więcej. Od zawsze kochałem kolory związane z Interem. Grając na PlayStation w różne gry piłkarskie, zawsze wybierałem Inter. To sprawiło, że pokochałem ten klub i jestem fanem tej drużyny w swoim życiu. Wraz z Chelsea, kluby te od dzieciństwa mają dla mnie szczególne znaczenie.

Jednak byłeś w czołówce listy życzeń innego włoskiego potentata, Lazio.

- Tak. Lazio kilkakrotnie się po mnie zgłaszało. Dla mnie to mogła być dobra okazja, ale byli zainteresowani tylko częścią karty, będącej w moim posiadaniu. Nie mogłem się na to zgodzić. Oczywiście wina nie leży po ich stronie. Przedstawili swoją propozycję...

Porozmawiajmy o Tobie. Czy masz piłkarza, który Cię inspiruje?

- Moim największym idolem z Interu jest Javier Zanetti. Oczywiście cały zespół jest złożony z wyśmienitych wykonawców, ale najbardziej podziwiam osobę kapitana, który jest wyjątkowy we wszystkich aspektach. Muszę przyznać jednak, że obecnie nie ma nikogo lepszego od Messiego, Ronaldo i Suareza.

Podsumujmy. Chciało Cię Lazio, lecz wybrałeś Inter. Jak do tego doszło?

- Po prostu, oni nieustannie byli ze mną i obserwowali mnie, podczas moich gier w kadrze do lat 20. Inter chce, abym przyszedł w lecie. Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia, ale jesteśmy w stałym kontakcie i mamy nadzieję, że niebawem wszystko się wyjaśni. Zdecydowałem się na transfer do Interu, bo byli w stosunku do mnie najbardziej konkretni. Rodzice? Sporo o tym z nimi rozmawiałem. 

Pewnie wiesz, że w Interze występuje kilku twoich rodaków Gargano, Pereira. Kiedyś grał tam Recoba.

- Pereira, Gargano, Recoba, nie mam wiele do powiedzenia na ich temat. Są to gracze, posiadający dużo jakości w polu, którzy są znani szerokiej rzeszy kibiców. Nie znam ich osobiście, ale mogę powiedzieć, że wszyscy trzej są idealnymi wzorami do naśladowania.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Inter2000

Inter2000 5 lutego 2013 | 19:56   

19-letni napastnik Defensor Sporting to jest obrońca czy napastnik czy czegoś nie rozumiem

Kiksu

Kiksu 5 lutego 2013 | 20:25   

Defensor Sporting Club jest urugwajskim klubem piłkarskim z siedzibą w mieście Montevideo.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich