28 Skorupski; 4 De Maio (72' 7 Orsolini), 23 Danilo, 18 Helander; 14 Mattiello, 16 Poli (75' 30 Okwonkwo), 5 Pulgar, 31 Dzemaili, 35 Dijks; 9 Santander, 91 Falcinelli (79' 22 Destro)

29 Santurro, 99 Pirana, 3 Gonzalez, 8 Nagy, 11 Krejci, 15 Mbaye, 19 Valencia, 32 Svanberg, 33 Calabresi

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio (86' 2 Vrsaljko), 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 16 Politano, 14 Nainggolan (78' 8 Vecino), 44 Perisic; 11 Keita Balde (79' 87 Candreva)

27 Padelli, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 B. Valero, 23 Miranda, 29 Dalbert

Dzemaili (B), Gagliardini (I)

Inter wygrywa na Stadio Dall'Ara i przełamuje złą passę na początku nowego sezonu. Nerazzurri pokonali Bolognę 3 - 0, a dorobkiem bramkowym podzielili się Radja Nainggolan, Antonio Candreva i Ivan Perisić.

Goście rozpoczęli spotkanie z animuszem i mocno przycisnęli rywali. Niewiele brakowało, aby już jedna z pierwszych akcji zakończyła się nieco przypadkowym golem dla Interu. Łukasz Skorupski minął się z dośrodkowaną piłką, lecz zaskoczony Ivan Perisić nie potrafił zmieścić jej w bramce. Dogodną okazję do objęcia prowadzenia zmarnował również Roberto Gagliardini, który posłał futbolówkę wysoko nad bramką Polaka. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał również Samir Handanović, który świetnie zatrzymał strzał Helandera z bliskiej odległości. Po mocnym początku, Nerazzurri zdecydowanie zwolnili tempo rozgrywanych akcji. Inter przeważał, lecz brakowało konkretów. W 23 minucie mogło być 1 - 0, lecz Keita Balde nie trafił w piłkę w bardzo dobrej okazji i Skorupski mógł spokojnie interweniować. Przyjezdni jeszcze przed przerwą spróbowali mocniej zaatakować i pokusić się o gola do szatni, lecz dobrze zorganizowana defensywa gospodarzy odpierała kolejne ataki.

Na drugą połowę wybiegła ta sama jedenastka piłkarzy Interu i niestety długo nie mogliśmy się doczekać również zmiany w grze mediolańczyków. Goście grali wolno, schematycznie i bez elementu zaskoczenia. Widoczny był również brak Mauro Icardiego, ponieważ Keita Balde wyraźnie źle czuł się w roli środkowego napastnika. Przed meczem media rozpisywały się na temat Radji Nainggolana, który miał odmienić postawę Nerazzurrich. Ninja zagrał poprawne zawody, lecz to właśnie on jako pierwszy przełamał strzelecką niemoc swojego zespołu. W 66 minucie spotkania Belg wykorzystał podanie od Politano i mocnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans Skorupskiemu. Upragnione prowadzenie nieco uśpiło uwagę przyjezdnych, którzy szybko mogli stracić przewagę. Główka Santandera minęła bramkę Handanovicia o centymetry. W 76 minucie powinno być 2 - 0, lecz Keita Balde zmarnował świetną akcję Ivana Perisicia i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Kibice Interu musieli poczekać na podwyższenie przewagi do 82 minuty spotkania. W pole karne dobrze zagrał Perisić, a w rolę kilera wcielił się świeżo wprowadzony Antonio Candreva. Włoch przełamał tym samym fatalną serię bez zdobyczy bramkowej. Rozbita Bologna nie była już w stanie odpowiedzieć rywalom, a Inter pokusił się o jeszcze jedno trafienie. W 85 minucie wynik spotkania ustalił Ivan Perisić. Warto podkreślić, że dobrze w tej akcji zachował się Matias Vecino, który zaliczył asystę przy trafieniu Chorwata.

Podopieczni Luciano Spallettiego wygrali na trudnym terenie i mogą teraz ze spokojem wyczekiwać starcia przeciwko Parmie. Wcześniej jednak czeka nas przerwa na mecze reprezentacji. Miejmy nadzieję, że pomoże ona Nerazzurrim w odnalezieniu właściwego rytmu, ponieważ dzisiejszy wynik mocno zakłamuje piłkarską rzeczywistość.

BOLOGNA: 28 Skorupski; 4 De Maio, 23 Danilo, 18 Helander; 14 Mattiello, 16 Poli, 5 Pulgar, 31 Dzemaili, 35 Dijks; 9 Santander, 91 Falcinelli.
Ławka rezerwowych: 29 Santurro, 99 Pirana, 3 Gonzalez, 7 Orsolini, 8 Nagy, 11 Krejci, 15 Mbaye, 19 Valencia, 22 Destro, 30 Okwonkwo, 32 Svanberg, 33 Calabresi.
Trener: Filippo Inzaghi

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 16 Politano, 14 Nainggolan, 44 Perisic; 11 Keita Balde.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 2 Vrsaljko, 8 Vecino, 9 Icardi, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 B. Valero, 23 Miranda, 29 Dalbert, 87 Candreva.

Hitowe starcie Milan - Roma zainauguruje trzecią kolejkę włoskiej Serie A. Nas najbardziej interesuje jednak sobotni mecz na Stadio Dall'Ara. Jakim wynikiem zakończy się spotkanie Bologna - Inter? Odpowiedź poznamy już jutro. Początek meczu o godz. 18:00.

A miało być tak pięknie...

Cytat z utworu Elektrycznych Gitar idealnie oddaje nastroje panujące wśród sympatyków czarno - niebieskich z Mediolanu. Inter wzmocniony kilkoma poważnymi nazwiskami, miał od początku sezonu udowadniać swoją siłę i wysokie aspiracje. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Zaledwie 45 minut dobrej gry i 5 punktów straconych w rywalizacji z ligowymi średniakami. Po zaledwie dwóch kolejkach, zaczęły pojawiać się krytyczne opinie odnośnie przygotowania zespołu i trafności wyborów Luciano Spallettiego. Nerazzurri muszą stawić czoła ogromnej presji ze strony środowiska i kibiców, a bardzo dobre mercato tylko wzmogło te oczekiwania. Inter potrzebuje wygranej z Rossoblu niczym tlenu.

W obozie rywali również ciężko o optymizm. Bologna rozpoczęła sezon od porażki 0 - 1 ze SPAL i bezbramkowego remisu z Frosinone. Podopieczni Filippo Inzaghiego prezentują się bezbarwnie i bezpłciowo, a przeciętna kadra nie daje nadziei na coś więcej, niż walkę o utrzymanie w elicie.

Mocno kibicujemy Polakom na włoskich boiskach, ale nie mielibyśmy nic przeciwko, aby Łukasz Skorupski kilka razy wyciągał jutro piłkę z siatki. Podobne życzenie ma zapewne Mauro Icardi, który nadal czeka na premierowe trafienie w nowej kampanii. Maurito ma zresztą patent na reprezentanta Polski, którego pokonał już 3 razy w meczach przeciwko Empoli.

Przewidywane składy

W kadrze na jutrzejszy mecz zabrakło jedynie Yanna Karamoh, który jedną nogą jest już w ekipie Bordeaux. Cała reszta jest gotowa do gry. Eksperci La Gazzetta dello Sport przewidują, że Luciano Spalletti ponownie zdecyduje się na ustawienie z trójką środkowych obrońców i wahadłowymi. Jedyną zmianą w wyjściowej jedenastce miałoby być wejście Radji Nainggolana w miejsce Matteo Politano.

Bologna (3-5-2): Skorupski; Gonzalez, Danilo, Helander; Mbaye, Poli, Pulgar, Dzemaili, Dijks; Destro, Falcinelli

Inter (3-4-2-1): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar; Vrsaljko, Vecino, Brozović, Asamoah; Nainggolan, Perisić; Icardi

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Bologną miał miejsce 11 lutego 2018 roku na Stadio Giuseppe Meazza w ramach 24 kolejki poprzedniego sezonu. Spotkanie zakończyło się wymęczonym zwycięstwem gospodarzy 2 - 1, a gola na wagę trzech punktów zdobył Yann Karamoh. Wcześniej do siatki trafiali Eder i Rodrigo Palacio.

Poprzednie mecze z Bologna FC

11 lutego 2018  |  Inter Mediolan 2-1 Bologna FC  |  Serie A   |   » zobacz raport
19 września 2017  |  Bologna FC 1-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
19 lutego 2017  |  Bologna FC 0-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
17 stycznia 2017  |  Inter Mediolan 3-2 Bologna FC  |  Puchar Włoch   |   » zobacz raport
25 września 2016  |  Inter Mediolan 1-1 Bologna FC  |  Serie A   |   » zobacz raport