Wycena zawodników Interu - zima 2015

7 stycznia 2015 | 19:30 Redaktor: Loon Kategoria:Publicystyka

Serwis TransferMarkt nie jest idealnym źródłem informacji na temat rynkowej wartości piłkarzy, ale lepszego nie ma. Przedstawiane przez niego wyceny bardzo często odpowiadają rzeczywistym kwotom transferów. Dziś została dokonana kolejna aktualizacja wycen, która dotyczy także zawodników Interu.

Na wartości stracił Samir Handanović - kosztuje dziś 18,5 mln euro, choć przed rokiem były to aż 24 miliony. Zawodnik po raz pierwszy w karierze, być może z okazji przekroczenia 30- tki, tanieje i to w niepokojącym tempie, dlatego szybka sprzedaż byłaby wskazana z ekonomicznego punktu widzenia. Względem wakacji regres ekonomiczny zaliczył Juan Jesus, choć w stosunku do stycznia 2014 podrożał z 12 do 13 milionów. Opaska kapitańska nie służy Ranocchii, który w ciągu roku staniał z 16,5 mln do 12,5 mln euro. O milion, do 3 mln euro, potaniał Andreolli. Vidić stracił na swojej wartości 7 mln euro (obecnie wyceniany jest na 3 mln). Wprawdzie nie bez znaczenia jest tu też fakt zmiany klubu na zasadzie wolnego transferu, ale i tak decydująca okazała się tu seria fatalnych występów, gdyż jeszcze we wrześniu wyceniano go na 7,5 mln euro. Kontrakt Hugo Campagnaro wygasa za kilka miesięcy, więc zawodnik kosztuje zaledwie 1 mln euro.

Yuto Nagatomo powinien zostać sprzedany rok temu, gdy interesowały się nim nawet Manchester United czy Real Madryt. Od tego czasu potaniał z 14 do 10 milionów euro. Taniał też Jonathan - z 7,5 mln do 6 mln w skali roku. Na drugim biegunie znajduje się natomiast Dodo - dziś wyceniany na 7 mln, rok temu był wart zaledwie 1,5 mln. Kwotę tę podniosła oferta wykupu ze strony Interu. D'Ambrosio od roku jest konsekwentnie wyceniany na 5 mln. Z chyba niezasłużonej łatki wielkiego talentu korzysta wciąż Ibrahima Mbaye, który w ciągu roku podrożał z 2,5 mln do 6 mln euro.

Gary Medel potaniał z 13 mln do 10 mln. Yann M'Vila z 15 mln do 9,5 mln, zaś Rene Krhin utrzymuje się na stabilnym poziomie 3 mln.

Nie jest niespodzianką, że eksperci przecenili Hernanesa - póki co z 22 mln do 15 mln euro. Wyceniany rok temu na 18 mln Freddy Guarin jest już wart 12,5 mln. W ciągu roku swoją wartość podniósł natomiast Zdravko Kuzmanović - z 4,5 do 5 mln. Konsekwentnie równa w dół natomiast Joel Obi - z 5 mln w czasach gry w Parmie do 2,8 mln euro.

Największą gwiazdą zespołu - już oficjalnie - jest Mateo Kovacić, konsekwentnie zyskujący na wartości. Z 15 mln przed rokiem, młody Chorwat "urósł" już do 22 mln euro.

Najcenniejszym napastnikiem Interu jest Mauro Icardi (21 mln euro, przed rokiem był wyceniany ledwie na 12). 20 mln to szacunkowa wartość Podolskiego, który jeszcze w barwach Arsenalu był wart około 23 mln. Swoją wartość buduje Federico Bonazzoli, który kosztuje 2,5 mln euro. Powodów do zadowolenia nie ma Palacio, którego wartość w ciągu roku spadła z 12 do 6,5 mln euro. Pablo Osvaldo jest wyceniany na 11 mln euro, choć przed rokiem TransferMarkt wyceniał go na 13 milionów.

Bliski Interu Xherdan Shaqiri jest wyceniany na 20 mln euro.

Podczas tworzenia wycen w styczniu 2014 roku, Inter plasował się w czołówce Serie A, a Walter Mazzarri tchnął nowego ducha w kilku zawodników drużyny (m.in. Alvareza czy Jonathana). Po tamtym okresie nie ma już śladu, zaś Mazzarri opuszczał Inter pozostawiony w drugiej dziesiątce Serie A. To w zdecydowanej mierze pozycja w tabeli oraz postępujący wiek miały tak znaczący wpływ na wycenę piłkarzy Interu. Natomiast - gwoli sprawiedliwości - należy nadmienić, że solidnym "downgradem" oberawała cała liga włoska.

Po zmianach w wycenach, obecna ekipa Interu plasuje się na 4 miejscu w lidze z wartością rynkową na poziomie 227 milionów. Juventus dysponuje składem o wart. 318 mln, Napoli - 251, Roma - 247. Za Interem znajduje się Fiorentina - 193 mln, AC Milan - 184 mln oraz Lazio - 148 mln. Pozostałe zespoły ligi mają zespoły warte mniej niż 100 mln.

Jakub Kralka - @jakubkralka

Źródło: TransferMarkt

Komentarze: 10

Andyvdm

Andyvdm 7 stycznia 2015 | 19:34   

Yuto Nagatomo powinien zostać sprzedany rok temu, gdy interesowały się nim nawet Manchester United czy Real Madryt XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

anor

anor 7 stycznia 2015 | 19:51   

Loon dla własnego dobra dodaj ten dopisek co ostatnio, że to są tylko twoje rozkminy bo jeszcze ktoś wejdzie przeczyta i rzeczywiśćie pomyśli, że Japońca ktokolwiek chciał;) Potem komentatorzy z c+ czy nki tu zaglądają i takie głupoty w swiat idą.

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 7 stycznia 2015 | 20:12   

Rzuca się w oczy rażąco niska wartość D'Ambrosio.

anor

anor 7 stycznia 2015 | 20:27   

No bo po co tez płacić dużo za kolejnego bocznego co to sprint do okolic 16tki i nie wie co robic dalej. Derby oglądałem z kumplami co na codzien interesuja sie Premier League albo Hiszpanska to nie rozumieli dlaczego on musi patrzec na pilke jak wrzuca. Poziom ekstraklasy...

Chavez84

Chavez84 7 stycznia 2015 | 20:41   

Ranocchia 12.5 mln haha Ja bym za niego nawet 3 mln euro nie dal.

Darkos

Darkos 7 stycznia 2015 | 21:01   

Kova jest debeściak i tyle :)

Dziarski

Dziarski 7 stycznia 2015 | 22:37   

dramat, nie sądziłem że jest aż tak źle

Hagaen

Hagaen 7 stycznia 2015 | 23:35   

D'Ambrosio na pewno z 2 mln więcej powinien kosztować. M'baye przez profesjonalistów uznany został za talent (nie mówię o transfermarkt), w sumie ile razy i u kogo (Mazzari - wasz Beton kochany) on się miał pokazać? Poczekajcie, może coś z tego wyjdzie jeszcze. Ewentualnie sprzedać go za 6 baniek, to niezła kasa. No i Jonathan, Kuzmanović, Obi - sprzedając ich wszystkich może z 18-20mln byśmy wyrwali, w sam raz na 1 piłkarza klasy światowej, przy zachowaniu naszej polityki transferowej. kilku byśmy podebrali wtedy za darmo - i chodzi o to właśnie, żeby tak podnosić prestiż klubu. Nazwiska i kilku gwiazdorów - wtedy i marketingowe działania (czyli cel Thohira) przyjdą łatwiej,,,

anor

anor 7 stycznia 2015 | 23:57   

Brawo Loon kiedy juz myślałem, że bardziej się z Nagatomo skompromitować nie mogłeś ty na poparcie swoich słów zacytowałes (zalinkowałeś) jeden ploterski TABLOID gdzie co drugie zdanie to "X is said to...Y is believed to..."

Loon

Loon 8 stycznia 2015 | 00:51   

Wziąłem pierwszy link z Google, jak chcesz to mogę ci podać jeszcze 20, wliczając w to fanowskie strony o Realu, itd.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich